Kategoriler
Web

Internet Explorer 7

Microsoft firması internet explorer yazılımının stable final sürümünü yayınladı.

Özellikler:

Sekmeli Surf
Sekmeli tarama özelliği

RSS Desteği
RSS dosyalarını otomatik olarak görmesi ve görüntülemesi(Kayıt olmadan) Firefox’tan iyi bir özelliği denebilir. Çünkü Firefox RSS dosyalarını XML olarak algılamaktaydı.

Hızlı Arama Çubuğu
Internet Explorer’ın Vista arayüzüne yorumlanmış değişik bir şekille gelen Hızlı Arama Çubuğu ilk kurulumda MSN Search ile geliyor..

….

Gizliliğinizi Korumaya Yönelik Araçlar

Web Gizlilik Araçları
Gizlilik koruma araçları sağlar ve Web sitelerinin sizin hakkınızda topladığı kişisel bilgileri denetlemenize olanak verir. Bu araçlar, W3C (WWW Konsorsiyumu) tarafından geliştirilmekte olan P3P (Gizlilik İlkeleri Platformu) standardını destekler.

Yakınlıştırma özelliği
Sanki bir PDF dosyası inceliyormuş gibi Web Sayfası bu özellik sayesinde artık incelemek mümkün en küçük noktaları kalitesi bozulmadan inceleyebilirsiniz.

Her Zaman ve Her Durumda Güvenilir

Hata Toplama
Kullanıcıların Internet Explorer’la ilgili sorunlar hakkında bilgi bulmalarına ve ilgili verileri çözümlemeleri için Microsoft’a iletmelerine olanak verir. Bu bilgiler, Microsoft’un daha sonraki Internet Explorer Hizmet Paketleri içinde çözüm sunması gereken olası sorunların belirlenmesine yardım edebilir.

Web’i İstediğiniz Şekilde Kullanabilmenizi Sağlayan Esneklik

Resim Araç Çubuğu
Web sayfaları üzerindeki istediğiniz resimleri sorunsuz ve hızla kaydetmenize, e-posta ile göndermenize ve yazdırmanıza, ayrıca Resimlerim klasörüne kaydettiğiniz tüm resimleri görüntülemenize izin verir. Web sayfaları üzerindeki resimlerin üzerine gittiğinizde, Resimlerim araç çubuğu, Resimlerim işlevlerine anında erişim sağlamak üzere görüntülenir.

Ortam Çubuğu
Tarayıcı penceresinde, ortam bulmak ve oynatmak için bir kullanıcı arabirimi sağlar. Ayrı bir pencere açmadan müzik, görüntü veya karma ortam dosyalarını çalıştırabilir, ses düzeyini denetleyebilir, çalıştırılacak ortam dosyalarını ve çalınacak parçaları seçebilir ve bilgisayarınızdaki veya WindowsMedia.com Web sitesindeki farklı ortamlara erişebilirsiniz.

Resim Boyutunu Otomatik Olarak Değiştirme
Yeni otomatik resim boyutu değiştirme özelliği, tarayıcınızın penceresinde görüntülenemeyecek büyüklükteki resimlerin boyutlarını tarayıcı penceresine sığacak şekilde değiştirir.

Yeni Akıllı Tasarım
Stil verilmiş yeni tarayıcı araç çubuğu düğmeleri, daha renkli menü arka planı ve araç çubuğu alanları. Windows Vista görünümünü, iletişim kutuları, menüler, tarama çubukları, liste kutuları ve araç çubukları da dahil olmak üzere tarayıcı penceresine görsel açıdan bütünleştirir.

Web Temelli Uygulamaları Hızla ve Zorlanmadan Geliştirme Olanağı

Internet Explorer DHTML Platformu
Web temelli uygulamalarınız için güçlü bir kullanıcı arabirimi oluşturmanıza yarayan DHTML özelliklerini sağlar. Ana Web standartları desteği üzerinde yapılan önemli geliştirmelerle beraber, Internet Explorer 5.5 içindeki geliştirici özelliklerini içerir.

Tam CSS Düzey 1 Destek
Kenarlıklar, dolgular ve şimdi satır içi öğeler için desteklenen kenar boşlukları dahil CSS1 (Basamaklı Stil Sayfaları Düzey 1) için tam destek sağlar. Ayrıca, HTML belgelerinize noktalardan veya kesik çizgilerden oluşan efektler ekler; makaleleri, gazeteler ve dergilerde kullanılan stile uygun olarak yerleştirmenize ve metnin Web sayfalarında dikey olarak görüntülenmesine olanak sağlar.

Tam CSS Düzey 1 Desteği
Standartlara dayanan uygulamalar için geliştirilmiş destek ve kullanıcılar için bilgi sağlayıcı içeriğin geliştirilmesini sağlar. Programlar ve komut dosyalarının, platform ve dil kısıtlaması olmadan, belge içeriğine, yapısına ve stiline erişmelerine ve bunları güncelleştirmelerine olanak veren bir arabirim olan W3C DOM (Belge Nesne Modeli) Düzey 1 ile tam olarak uyumludur.

Geliştirilmiş SMIL 2.0 Çalışma Taslağı çoklu ortam desteği
W3C’de (WWW Konsorsiyum) geliştirilmekte olan eşzamanlı çoklu ortam bütünleştirme dili (SMIL) 2.0 çalışma taslağı için sürekli destek sağlar. En önemli desteği çoğunlukla, komut dosyasına gerek kalmadan, istendiği zamanlarda, resimlerin soluklaşması, silmelerin kullanılarak metin ve ortam öğeleri arasında geçiş yapma ve bir öğeye kademelerden oluşan renkli arkaplan ekleme gibi, süzgeçlerin ve efektlerin kullanımına izin veren geçişler alanında vermektedir.

İçeriği kısıtlı IFrames
IFrames , Web tabanlı e-posta uygulamaları sunmak veya tarayıcı uygulamaları oluşturmak için HTML içeriğini görüntüler. Geliştiriciler, kötü niyetli yazarların kullanıcıları hazırlıksız yakalayacak, e-posta veya içerik temelli saldırılarını başlatmalarını zorlaştırabilir.

Fare tekerleği ile ilgili olaylar
Fare tekerleğinin kullanımına bağlı olarak gerçekleşen bazı yeni olayları tanıtır. Bu olaylar, içerik veya uygulamanızın kullanıcı girişlerine daha iyi tepki vermesini sağlar.

XML
Daha yüksek performans ve güncel XML standart desteği sağlayacak şekilde, Microsoft XML (MSXML) 3.0 desteği içerir.

.NET bütünleşmesi
WebService eylemlerinin bir parçası olarak, sunucu ve istemci tarafı kodlarının bütünleşmesini kolaylaştırır ve uygulamaların işlevleri sunucuda eş zamanlı olmayacak şekilde çağırmalarına olanak verir. Bu eylemi, sayfa gezintilerini engellemek, XML ve SOAP kullanarak sunucudan veri almak için kullanabilirsiniz.

Metin taşması için otomatik elipsler
Metin içeriklerinin, taşıyıcılarına sığmadığı durumlarda elipslere destek sağlar. Microsoft, bu işlevi CSS belirtiminin gelecekteki geliştirmelerine eklemek üzere, WC3’de CSS Çalışma Grubu ile beraber çalışmaktadır.

Gördüğüm şuan itibariyle bu sürümün Türkçesi yok fakat en kısa sürede yayınlanacaktır.

Ayrıntılı bilgiler ve indirmek için ie7 final en download:
Download

“Internet Explorer 7” için 11 yanıt

iyi günler internet 7 yi kurdum fakat internetten aldığım yazıcı çıktılarını çok küçük çıkarıyor.nasıl düzeltebilirim

explorer 7 yi kullanmaya başlayınca yahoo messengerda chat linkine tıklayamıyorum .çalışmıyor.Ayrıca otamatik güncelleştirme yapılacağı zaman simgesi olan sarı ikon varya onada tıklayamıyorum bu durumda güncellemme yapamıyorum.bunun sebebi nedir . niçin tıklama gerçekleşmiyor.internette dolaşırken böle bir sorunla karşılaşmıyorum .lütfen bilgilendirir misiniz?

Ant merhaba o menü çubuğunun boş bir yerinde sağ tıkla “araç çubuğunu kilitle” gibi bir yazı olacak. Onu kaldır. Sonra sürükle bırak ile bir dene. Hiç üste almayı denemedim.

Selamlar Ben Exp 7 yi yükledim.Ama Menü çubuğu adres çubuğunun altında kalıyor.Menü çubuğunu üste taşımak için ne yapmam gerekir..Saygılar

Unutmadan CSS yi geliştirenler: World Wide Web Consortium adresleri ise w3.org’dur. CSS’nin dosya uzantısı: .css dir. MIME türü text/css dir.

CSS; (Cascading Style Sheets) Basamaklı Stil Sayfaları’dır.
Stil şablonu denebilir.


Wikipedia’daki tanıma göre ise;

Cascading Style Sheets (Türkçede Stil şablonları) yani bilinen kısa adıyla CSS, HTML’e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir web teknolojisidir.

İnternet sayfaları için genelgeçer şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, bağımsız olarak harflerin stilini; yani renk, yazı tipi, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki esnekliktir.

Bir web sayfası içerisinde birbiriyle uyumlu birkaç renk ve birkaç yazı tip kullanılır ve bunları her sayfada ayrı ayrı tekrar belirtmek yerine CSS yardımıyla bir sefer tanımlayıp bütün web sayfalarında ortak olarak kullanılabilir. Bu şekilde, sayfaların hafızadaki boyutu epey küçüldüğü gibi, güncelleme yapmak da kolaylaşır.

CSS kodları; HTML kodlarının içine yazılabildiği gibi harici bir CSS dosyası oluşturularakta işlem yaptırılabilir. Türüne göre veya bölümlerinde yer alabilirler.

CSS kodlarının, HTML dosyasına eklenmesi temelde 3 farklı şekilde yapılabilir.
—-
denmektedir.

Burada belirtilen basamaklara yani düzeylere gelince; bir çeşit sürüm mantığı denebilir. Misal css1 css2 css 2,1 css 3 gibi. Sürümler arttıkça yenilikler artar, hatalar giderilir, daha esneklik kazandırılır.

İyi günler ben tam olarak düzey 1 ve diğer düzeylern ne işe yaradıklarını öğrenmeye çalışıyorum acaba kısa kısa bilgiler vererek beni bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler 😉

Yukarıdaki menülerden “dosya” >> çevrimdışı çalış veya “araçlar >> çevrimdışı çalış diyerek kullanabilirsiniz.

anlatamadm ben. menü çubuğundan şikayetçi değilim
bi sayfa açın sağ tıklayın sık kullanınlara ekle deyın orda çevrim dışı kullan diye bi özellik çıkacaktı o çıkmıyor saygılar

Merhabalar. Ayşe hanım var aslındada dizayn olara bu sürüm diğer sürümlere göre farklı olduğundan yerler farklı yoksa aradığınız özellikler var. Sağ üst köşede “Araçlar” >> “Menü Çubuğu” tıklayın yani işaretli hale gelsin. Yukarıda eski alıştığınız menüler gözükecektir.

7, sürümü kullanıyorum.ama herhangı bir sayfayı çevrim dışı kullanarak sık kullanınlara ekle özelliği yok .diğer sürümde kullanıyordum.sık kullanınlara ekle diyorum ama çevrimdışı kullan olarak yok. bunu bulamadımm varsa öğrenmek isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.