Arama motoru optimizasyonu-seo” hakkında 14 yorum

 1. Seo Teknikleri

  “En önemli seo bilgileri bunlardı. Bu yukarıdakilere uygun yaptığınız bir sitenin hem google pagerank değeri yükselecektir hem de arama motorlarında daha üst sıralarda olacaksınız”

  bu söylediğinize katılıyorum güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.

 2. bugfixed Yazar

  Efsane o zaman bahsettiğin sitede bir dış link veya sitenin bir içeriğinden kaynaklanan bir durum olabilir. Siteni komple bir kontol ediver.

 3. Efsane

  Tabiki her site etkilenebiliyor.

  Yalnız benimki çok farklı yeni sitelerin sandboxa girmesi normal ama 5 yıllık pr degeri ve backlinki yüksek bir sitenin sadboxa girmesi düşündürücü.

  Cezadan çıkmak için bir çok teknik biliyorum bunlar bazen 20 gün sürerken bazende 3 ayı bulabiliyor. Sizin önerileriniz nedir? Daha erken ve daha keskin bir yol var mı?

 4. bugfixed Yazar

  Selam Efsane. Şahsi görüşüm her ikisinin de birşeylerin dengesini kısa bir anda değiştirmeye çalışıp googlenin de bu durum karşısında bir nevi ilgili siteye negatif puan vermesi olayı diyorum. Her site etkilenebilir bu olaydan ama seo vs işleri ile uğraşanlar genelde bu olaya takılıyor genelde gördüğüm.

 5. Efsane

  Merhaba

  Google bomb ve sandbox hakkındaki tecrübelerinizi bizimle paylaşırmısınız?

 6. bugfixed Yazar

  Est. Ali bey. Haklısınız. Ama o notum aklınızda bulunsun digg.com 🙂 yani.

 7. Ali Bektaş

  Bu güzel yazınızı google arama motorunda site:propeller.com lavinya sorgusu yaparken keşfettim. Yazınızın bir kısmını gece okudum maalesef yazınızdaki: k. Social bookmarking – Sosyal bu kısmı okumamışım kusura bakmayın.

  propeller.com linkleri do follow olarak veriyor. Sitede tag mantığından yararlanırsak eğer sağlam pr6 sayfasından do follow link alabiliyoruz. Sizinde bu siteden back link sağladığınızı görünce konuya yorum yazmadan geçemedim. :p

  sitenizdeki diğer yazılarınızı zaman buldukça mutlaka okuyacağım. Teşekkürler.

 8. bugfixed Yazar

  Ali bey;
  Makaledeki: k. Social bookmarking – Sosyal imlemeler kaydetmeler:
  belirttiğiniz konu ile alakalı fakat bu bir backlink değil 🙂 Dikkatli incelerseniz görürsünüz. Sosyal imlemelerden en yararlısı google ve digg.com dur. Çünkü backlink anlayışını bu ikisi verir. Diğer sosyal imleme siteleri ya nofollow dur. Veya site üstü çıkış adresi vardır. Sosyal imlemeler zaten insanlar görüp tıklayıp gelsinler mantığındadır.
  Sitelerin listesinde gelince gene o maddede yani k maddesinde “bu yazıyı paylaşta” adresleri görülebilineceğini belirtim. 🙂

 9. Ali Bektaş

  Yazınıza backlink sağlamak için kullandığınız yabancı siteleride eklerseniz daha güzel olur.

  Tıpkı bu sayfa için sağladıgınız backlink gibi

  site:propeller.com lavinya

 10. Oktay

  Hocam çok teşekkürler, makale harika olmuş hoş ve açıklayıcı. Yalnız hangimiz bu makalede adı geçenleri yapıyoruz ki. En kısa tarafı sabırlı olmamamız ve googlenin ikide bir arama mantığını değistirmesidir ve bir adım daha atmamıza en büyük sebeptir diye duşünüyorum. Kolay gelsin!…

 11. tasdemir

  hocam fikirlerinize birebir katılıyorum. paylaşım için teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.