Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Ağlamaktan korkma!

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
blackpearl

Ağlamaktan korkma!

Mesaj gönderen blackpearl »

Bir gözyaşı, gül mevsiminde güle karşı akarsa aşk olur adı; sevgiyi damıtır en derin yerinden. Suçlardan sonra tenha gecelerde akarsa tevbedir tadı; gönülleri arıtır en kara kirinden. Madem ki gözyaşı bir kutlu demdir, elbette bir erdemdir.
Bir gözyaşı, bir cevherdir ateşten kaynayan ve alev gibi yanan. Özü sudur ama avuçta bir yalım, gönülde bir yangın olur. Bir ateş düşünün, dumanı âh ile çıkar da külleri göz yaşına karışır ya…Hayat bir mum alegorisidir hani, mumun başındaki yanış gözde yaş olur da gözyaşı alevle barışır ya…Alev can ipliğini yakınca, acıdır ki, bedenini eritir de mumun, su ile alev birbiriyle yarışır ya… Aşka göre cennet olur cinnet ve kendi gözyaşında boğulur akıbet…
Gözyaşıdır ki yıkayarak yakar, yakarak yıkar. Arıtır ve eritir; temizler ve gizler…Fazilettir, diyettir…Bu yüzden denilir ki gözyaşı yiğitler kârıdır ve birnevi yakarıştır.Tohumu eken bilir, Göz yaşını döken bilir, Gül kadrin diken değil, Çileyi çeken bilir..
Ve ey gözyaşım ; bulutuna sadık yağmurlar gibi gel, ve kadim bir dostu uğurlar gibi git… Bir atımlık mesafede yalnızlığın kurşunlanan coşkusuyla gel, geleceği savaşa mecbur annelerin korkusuyla git…Geceyi içine döken tomurcukların yeşiliyle gel; goncayı açılsın diye bekleyen bülbülün diliyle git…Bülbüller konan dallarda yaprak gibi gel, ve derinlerde bendini yıkan bir ırmak gibi git. Yalınkalem savaşlara meftun acılarla gel, pişmanlık dolu yüreklerden sancılarla git…

Ve ağlamaktan korkma gözüm..
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Re: Ağlamaktan korkma!

Mesaj gönderen benkisacafd »

ne diyeceğimi bilemiyorum beni aldıı ve götürdü..muhteşem olmuş...tebrikler...
riba
Üye
Üye
İsim: Seniha

Mesaj gönderen riba »

Ne diyim çok güzel ve içten TEBRİKLER...
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Gözlerinden akmasa kalbinden akacak
Dışarıya vurmasa içinde kanayacak

Kaçmak Olmaz
Sana hiç yakışmaz
Bilirim Hiç Sevmezsin
Tüm bu duygulardan nasibini alıp
Kabullenmelisin

AĞLAMAKTAN KORKMA CANIM
BÖYLE DE ÇOK GÜZELSİN
AĞLAMAKTAN ÇEKİNME CANIM
BÖYLE DE ÇOK GÜZELSİN :oops:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

artık gelmiş ve geçmiş gözyaşlarına karşı bir bağışıklık var gözlerimde.bundan sonra da akacaklar biliyorum ve korkmuyorum!
lavinyaseker
Üye
Üye
İsim: Pelin

Mesaj gönderen lavinyaseker »

okurken ağladım daha ne diyeyim süpersiniz
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Çok sağolun arkadaşlar..