Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Alevi-Sunni Evliliği

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
selcukaydin

Re: Alevi-Sunni Evliliği

Mesaj gönderen selcukaydin »

alevilik ve sünnilik birbirinden çok farklı iki mezheptir diye biliyorum oysa , tabi ki yöneldikleri tek bir Yaradan'dır ama yöneliş biçimleri farklıdır... örneğin alevi mezhebin de camiye gidilmez ibadetler cem evlerinde yapılır... tabi ki bunları herkes biliyor ve daha fazla nice farklılıklar var ama burada saymak istemiyorum yanlış anlaşılmaktan korktuğum için... son olarak maddeler halinde güzel belirtmişsin -üçüncü maddaye çok takılmış olsam da bir yerin bilirliği hususunda- ama ben yine de hiç bir sevgi için inancımdan vazgeçmezdim...
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

zor...
nupel
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: bahar

Mesaj gönderen nupel »

Alevi-Sunni Evliliği: evlilik sonuçta iki kişi eğer anlaşıyorsa sorun yok gibi durur ama aile çok büyük etken en azından benim gözlemlediğim kadar bir yerden sonra(her ilişki için olmasada)sorunlar başlıyor...
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

Mesaj gönderen menoktadenokta »

benim tanıdığım çok kişi var alevi sünni evli olan ve çok iyi geçiniyorlar önemli olan kişilerin anlaşması. kişiler anlaşamıyorsa sünni ile sünni bile evli olsa geçinilmez. ben 2 yıl alevi kızla çıktım dedesi haricinde kimse sorun yapmıyordu ama başka nedenlerden dolayı ayrıldık ama 2 yıl boyunca alevi sünni konusunda hiç sorun yaşamadık. ZOR diye bir şey yok.
GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI İSTE...
meatalay1
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Mehmet

Mesaj gönderen meatalay1 »

yorum yok :!:
En son meatalay1 tarafından Cumartesi, Mart 1, 2008 20:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

hala bunu sorun eden kişiler yoktur sanıyorum. eskiler belki? bence bir sorun yok ama tabi en önemlisi çocuklar bu durumda onlar ne olarak dünyaya gelecek eşler bu konuda anlaşamayabilir.
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

Bana göre ters bir durum.. :twisted: :hih:
meatalay1
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Mehmet

Mesaj gönderen meatalay1 »

kız arkadaşımın ailesi sorun yapıyormuş :!: tanıştığımda konu açılınca hangi devirde yaşıyoruz diye soracağım :?
maksit
Üye
Üye

Mesaj gönderen maksit »

imkanı yok!!!
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Bunun inançtan vazgeçmeyle ne alakası var bunu anlamış değilim ben ve hiçbir zaman da anlayamayacağım..Bir alevi sunni ile evlendi diye onun gibi mi ibadet etmek zorunda ya da tam tersi..Ya da bıraktım bunları farklı bir dine inanan biriyle evlendiğini varsayayım onlar gibi olmak zorunda değil ki insan..En basiti sevdiğin sigara içiyor diye nasıl seninde içme mecburiyetin yoksa bununda öyle olması gerek miyor mu ? Bizler Türk milleti olarak bu konuda biraz yobaz davranıyoruz gibi geliyor bana..
melodi61
Üye
Üye
İsim: funda

Mesaj gönderen melodi61 »

Bu konun Türk milletiyle ilişkili olduğunu düşünmüyorum.Türk milletininde hiç bir konuda yobaz olduğunu zannetmiyorum.
GULCIN
Üye
Üye
İsim: Gül

Mesaj gönderen GULCIN »

Bence sorun edilmemeli... Karşılıklı sevgi ve saygıda gizli zaten evliliğin mutluluğu...
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

bence bu konu kapatılmalı :) bu da benim şahsi fikrim... toplumun içinde yeterince ayrım kelimesi duyuyoruz zaten ve biz önce insan olarak konuyu değerlendiremiyoruz malesef... aşk varsa ve bu aşkın sonu evlilikle bitecekse bu tamamen iki kişinin arasında ki bir durumdur... ve tekrar söylüyorum şahsi fikrim olarak içinde ayrım bulunan her cümle ve her konu kapatılmalı :wink:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

hepimiz ALLAH'a tapıyoruz..nerden geldiğimiz değil bence nerede birleştiğimiz önemli..ama etrafımda böyle olaylar çok..aşkın gözü kör ettiğini biliriz tabii ama aileler çocuklarının aşkıyla kör olamıyor ne yazıkki..
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

bence olmaması gereken bir durum çünkü kimse inancından,düşünce yapısından vazgeçmez ve böyle bir ilişkide zaman içersinde hem yıpranır hem yıpratır..