Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Arayış..

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
moonlight
Yeni Üye
Yeni Üye

Arayış..

Mesaj gönderen moonlight »

Arayış
İnsan hayatı çoğunlukla arayışlarla geçer iyi bir iş iyi bir arkadaş çevresi iyi bir gelecek iyi bir eş gibi
Arayışlar böylece sürüp gider birini yakalayınca birini kaybeder ötekine ulaşınca birini çoktan yitirir tam buldum işte bu dediğinde sonrasında istemediği bir sonuçla karşılaşınca yitirilen zamana acır insan
Ve arayışlarla elde edilenler hiçbir zaman eşitlenmez sürekli bir arayış içerisinde sürüklenmeye mecbur kalırsın
Umut tükenmeyen bir sermaye arayışlarda kullanılan yegane servettir. Umut bitmez bittiği yerde arayış bitmiş ölmüş yada yaşarken ölenlerden olmuşuzdur.
Her nedense arayışlar her zaman bir sevgide toplanmış hak edilen hatta hak edildiği halde alınamayan bir sevgi arayışıyla süre gider hayat, ama ufuk geniş ve ülkü ulaşılamayacak kadar uzak değildir. Sevgi kutsal gizemli bir şekle girer sevgideki ilahiyatı bulabilmek ümidiyle birçok güçlük def edilir ve arayışlar devam eder.
Arzulananlar alınıp arayışlar sonuçlandığında çekilen acılardan kurtulmak en azından acıları dindirmek üzere yalnızlık seçilir.
İşte o an , gönül dağıma kurduğum bağ evine çekilir kendi yaralarıma kendim merhem olmaya çalışır türküler eşliğinde tan yerindeki ela gözlerle beni gözlediğini hisseder her daldığımda beni düşündüğünü hayal eder yaralarımı iyileştirmeye çalışırım. İşte o an tüm acılardan kurtulur yeniden doğar ve koynumda biriktirdiğim tüm ışıltıları serper gök yüzüne saçlarıma yağan yıldızlarla bütünleşir kuşlar kadar özgür olur kırardım esaret zincirlerini
Dinen sızılar iyileşen yaralarla ama yara izleri bedenimdeyken dönerim hayata çarklar arasındaki yerimi alır büyük ve acımasız çarklar arasında yıpranmadan ve yok olmadan yaşamaya devam eder mutluluk oyunu oynarım.
sahte göz yaşlarının tuzlu sudan başka bir şey olmadığını anladığım anda rüyamın pembeliği bozulur ve uyanırım. Tatlı ama acı veren uykumdan. Elde kalan sermayemle ilahi sevgiyi bulma ümidiyle devam ederim hayata ve arayışlarıma.. ..
Kullanıcı avatarı
rigormortis
Üye
Üye
İsim: emine

Mesaj gönderen rigormortis »

Güzel yazı, sanki biraz hayattan usanmışlık var gibi.
Doğru hayatımız hep birşeyleri aramakla geçiyor ve bazen aradığımızı bulmak bile bizi mutlu etmeye yetmiyor.Aramaktan usandığım zaman aradığım şeylerin etrafımda hazır olarak bulunduğunu düşünürüm. Öyle olsaydı onlara ulaşmak için hiç çaba harcamayacaktım. Ama o zaman yaşamanın pek bi anlamı kalmazdı gibi geliyor bana.Düşünsenize sahip olmak istediğiniz herşeye sahipsiniz,peki ertesi sabah uyandığında ne yapacaksınız?Hem çok emek harcanarak elde edilenler daha değerli oluyor...

Bütün arananların yerinde ve zamanında bulunması dileğiyle...
schizophrenia
Üye
Üye

Mesaj gönderen schizophrenia »

aramak beklemek kadar güzel bişey.aradığını bulduğunu sanmak çok acı ama.tam diyosun a evet buydu aradığım sorası olmayınca çok acı oluyo .bunu binlerce kes yaşadım en büyügünü hele canımı çok acıttı.herkes tam anlamıyla aradığını bulamıyo işte.ben şanssızımo yüsden heralde. neyse.. her arayışın iyiyle sonuclanması dileğiyle...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

arayış ve beklemek

Mesaj gönderen hazan »

her bekleyiş bende başka baharlara kaldı, hiç beklenen yada varolup olmadığına dair az umudum kalan gelmedi. her gelen bir şeyler aldı kendince ve benim sınırlarım içerisinde. ve geriye öyle sağır sahır bir sessizlik , kaos kaldıki duvarlarım var atık. kabuğuna dönüş öyküsü başladı azaldı beklentiler bulvarında hayata dair ne varsa. oysa yaşamak beklemekti! umut etmek onu aramaktı. şimdi yırtık cebimde son umut bir çığlığın atar damarındayım, düşlerdeyim ve şimdi düşlerde var o beklenen yada aranılınca gelir bulunur sandığım... ey hayat sözüm yok artık sana ve nefes aldıkça ben beklenecek beklenilmeyi haketmekte olan... mevsim hazan da olsa gel...