Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Aşktan önemli Olan????

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

bulgur yazdı:
lavinyaa yazdı:bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda
Bence cok şeydir sanki aşka cok ihtiyacımız varda herşeyi bırakıp onun arkasından gideriz...

.......Sevdiklerim sevildikleri yerde dursun aşkıda sahibi alsın benden..emanettir aşk bende tutamam onu hiç
keşke sizin gibi düşünebilsem
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

keşke yazdıklarım kadar olabilmesem..
007ela
Üye
Üye

Mesaj gönderen 007ela »

scalon yazdı:ben olaya başka bir açıdan bakmak gerektiğine inanıyorum, (yaşlandığımdan mıdır bilinmez, =P ) bizim zamanımızda herşey aşk demek değildi. ama şimdiki gençliği (!) gözlemliyorum da, varsa yoksa aşk, aşık olmak. aşık olmayanlar olmak istiyor, aşkına karşılık bulamayanlar bunalıma giriyor, ölürüm, biterim, taparım'lar vesaireler o kadar çoklaştı ki.. o iki kelimeli sihirli cümleyi söylemek bakkaldan ekmek istemek gibi birşey oldu... aşk herşey değildir ki.. biz bu dünyaya aşık olmaya gelmedik.. ama öncelikli hedef bu olmaya başladı... bir toplumun değer yargıları çok önemlidir. hiç düşündünüz mü? aziz valentin'in icat ettiği(!) bir gün için -14 şubat- o kadar çok reklam, haber vs. yapılıyor ki... o kadar önemli sayılıyor ki bu gün!... peki ya bayramlarımız?? eskisi gibi mi? acımasız bir eleştiri olacak belki ama çoğu kişi bayramları tatile gitmek için, sevgiliyle buluşmak gezmek için, kafa dinlemek için güzel bir fırsat olarak görüyor.. yozlaşıyoruz.. :roll: (konuyu dağıttım.. pardon)

işte bu söylenir aşkla ilgili

bence gurur, biriyle birlikte olduktan sonrta eski sevgiliye dönmekle veya eski sevgilinin onu kabul etmesiyle ilgili değil.. bence bu gurur değil zaten.. bir kişinin haysiyeti (öz saygısı) olmalı... bu işler çocuk oyuncağı değil. malesef artık değer yargısı diye birşey kalmadı toplumumuzun genelinde.. ilişki denilen, aşk, sevgi diye adlandırılan şeyler çok basite indirgeniyor. bencillik had safhada..

insanlar mutlu olmak için mücadele etmek zorundalar ama şu an zoru gören ardına bakmadan gidiyor.. sevgi, aşk emek ister, özveri ister.. ayrılmak yada boşanmak çözüm değil... yeni insanlarda avunmak yada çareyi onlarda bulmak da çözüm değil, yozlaşma getirir sadece.. şu anda olduğu gibi...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

lavinyaa yazdı:bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda

evet sana katılıyorum kesinlikle haklısın...
Rosey
Üye
Üye
İsim: ...

Mesaj gönderen Rosey »

bence asktan onemli cok sey var ...

dostluk, aile, gururr gibi gibi...

ama ask bazen bunlarin onune gecebiliyor, aralarinda surekli bi catisma var ;)
Rosey
Üye
Üye
İsim: ...

Mesaj gönderen Rosey »

lavinyaa yazdı:]bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda

kesinlikle cooooooook haklisin...

ask insanin aklini basindan aliyo sanki... kör oluyosun...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Rosey yazdı:
lavinyaa yazdı:]bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda

kesinlikle cooooooook haklisin...

ask insanin aklini basindan aliyo sanki... kör oluyosun...
asık olan insan askı aklıyla yasaya ne aklını basından alır nede kör olma gibi bir varsayımla karsı karsı ya kalır...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

bulgur yazdı:
Bence cok şeydir sanki aşka cok ihtiyacımız varda herşeyi bırakıp onun arkasından gideriz...

.......Sevdiklerim sevildikleri yerde dursun aşkıda sahibi alsın benden..emanettir aşk bende tutamam onu hiç

evet lavinyaa ve bulgur size katılıyorum... yerden gok e kadar haklısınızz...
mehtap
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen mehtap »

aşk mıı ?hımm bence bu konu fazla abartılıyor yazılar ,şiirler..sadece bunlardan ibaret aşk gerçekte olduğuna inanmıyorum ve benım hayatımda başarı her şeyden önce gelır ..
benoktabe
Üye
Üye

Mesaj gönderen benoktabe »

karnını doyurmak...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

akstan onemli lan ailemdir benim icin...
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Bu konu zaman meselesi değilde birazda kişilik meselesi ile ilgili bende görüyorum çevremdeki insanları bir hafta sonra bir bakıyorum farklı arkadaşlıklar kurmuşlar kendilerine işte bunu benim içim kaldırmıyor ama onların içi kaldırdığı için bana bir şey demek düşmez.Hayat bu işte insan bi yerde sadece kendine yaşıyor ben onlara bu saatten sonra bir şeyler katamam karakterleri yerine oturmuştur ki mutlaka, ben bunu değiştiremem.Yani önemli olan insanın ruhu, biz ne dersek diyelim bunu değiştiremeyiz malesef uzgun:
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

walla asktan onemlı cok sey var tabıkı oncelıklı olan fakat o olmadan dıger ıslerde duzenlı olmuyo.yanı ınsanın yaratılısında var bu sevmek sevılmek bunlar olmadan aslında ınsan herzaman bıseylerın eksıklıgını hıssedıyor.ayrıca gunumuzde ask falan yok ben kendımden ornek verıym hayatımda su ana kadar bırını cok sevdım yıllarca ugrastım onun ıcın oda kabul ettı sonunda fakat ıkı gun sonra yuzume bıle bakmadan yalanla bıtırdı herseyı.buda bana ogrettıkı asktan daha onemlı olan ılk once bı arkadasın da yazdıgı gıbı karsılıklı saygı,sevgı ve durustlukten gecıyo.bunlar olunca ask ta oluyo zaten.
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

yıllardır aşkı herşeyin önünde tutmaktan asıl dertlerimi unutmuşum... en önemlisi kendimi>>> şimdi dönüp baktığımda komik geliyo yarın aynı şeyleri yapacağımı bilsem dair.... biz herşeyden önemliyiz
yasemin
Üye
Üye
İsim: yasemin

Mesaj gönderen yasemin »

huzur aşktanda önemli bence o olmayınca aşkda bi tuhaf yaşınıyor.huzursuz aşık olmak :? iğrenç bi duygu :evil: