Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Atam İzindeyiz ( 10 Kasım 2005 )

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
serseri

Atam İzindeyiz ( 10 Kasım 2005 )

Mesaj gönderen serseri »

Resim

Mustafa Kemal Atatürk

Ölümünün 67 yıl dönümünde rahmetle anıyoruz...
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Serseri bize söyleyecek birşey bırakmamış. Fazla söze de gerek yok zaten sayesinde özgürce bu satırları yazabiliyorsak... Saygıyla anıyoruz...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Türkiye'nin genç kuşakları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz.
M Kemal Atatürk

Atam sen rahat uyu. Biz her daim bu ülke için varız. Türk genci senin yolunda asla yorulmaz.

(serseri teşekkürler bu sabah siteye giriş amacım sadece bu başlığı açmaktı benden önce davrandığın daha doğrusu haldunbar davrandığınız için teşekkürler.)
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Keşke erken aramızdan ayrılmasaydı. erken gitti. :(

Mustafa Kemal ATATÜRK (1881 - ... )
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

O'nun öldüğü gün dünyaya gelmek çok kötü birşey ve malesef 10 Kasım doğumluyum o gün mutlu olmak elde değil, hele siren seslerini duyduğumda yaşadığım acı anlatılamazz..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

dedetor dilerim yeni yaşın tüm güzellikleriyle bir diğerine kadar gideer ve yine öyle güzelliklerle karşılar. yaşanılan acı inan hepimizde aynı diyebilmeyi çok isterdim ama böyle olmadığını üzülerek söylüyorum. başka bir mevzuda hurra diye mesaj yazanlar şimdi niye yok?
bu çok üzücü bir durum keşke herkes oturup akıllıca bir düşünse bugüne gelebilmenin tek sebebi, ömrünü bizim için harcamış olan insana vefa borcu daha büyük olmalı.
alcholicboy

Mesaj gönderen alcholicboy »

Atam senin izindeyiz !! bu arada benim gibi yıllardır yanlış anlayanlara açıklama yapıyım. Bu izindeyiz kelimesi resmiizindeyiz yada aa bayram oldu izine girdik tatil oldu manası deil biz senin yolundayız senin gösterdiin yolu izliyoruz anlamındadır. Sevgiler..Saygılar...
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

TEŞEKKÜR EDERİM lonely :D
onurx92

Mesaj gönderen onurx92 »

rahmetle anıyoruz. :?
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Re: Atam İzindeyiz ( 10 Kasım 2005 )

Mesaj gönderen Bugfixed »

Saygı ve özlemle anıyoruz.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Her zaman varlığının bizim için ne büyük bir şans olduğunu düşünüyor yokluğunu ise acı ile hissediyordum son senlerde yokluğu çok daha fazla hisseder oldum Atam...Seni saygıyla, rahmetle ve kurduğun Cumhuriyet'in milyonlarca koruyucu gencinden biri olarak gururla anıyorum.
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

10 Kasım kazandıklarımızdan çıktığımız andır...Özlemle, saygıyla, rahmetle anıyoruz seni ATAM!..
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

Mesaj gönderen CANER »

Atam izindeyiz...
1881-193∞.....
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal ATATÜRK
20 Ekim 1927
recebemre
Üye
Üye
İsim: Recep

Mesaj gönderen recebemre »

"Kırmızı gülün alı var
Her gün ağlasam yeri var
Bugün benim efkârım var
Ah bu gönül arzu eder seni yar seni

Kırmızı gülün pürçeği
Yar önünde oynar köçeği
Neyleyim yarsız döşeği
Ah bu gönül arzu eder seni yar seni "

Sevdiği şarkıyla yad etmiş olalım... Müzeyyen SENAR'ın yorumu olsun, mümkünse.