Basında Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
yazmeltemi
Üye
Üye
Mesajlar: 59
Kayıt: Perşembe, Ocak 10, 2008 21:31
İsim: Esra
Konum: İzmir

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen yazmeltemi »

Keşke orada olsaydım da ben de gelebilseydim... Çok isterdim... Bence İstanbullu arkadaşlarım kaçırmasın...

metnazirk
Üye
Üye
Mesajlar: 217
Kayıt: Cumartesi, Eylül 23, 2006 13:14
İsim: hayat
Konum: İstanbul

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen metnazirk »

feridun düzağaç herşeyin en güzelini hak ediyor diye düşünüyorum..
günlerdir ağır eleştirilerle karşı karşıya..
o ne yaparsa yapsın yanlış olduğunu düşünmüyorum vardır bir sebebi..
gerçekten feridun severlerin tepki alacağına inanmıyorum ben..
bir sanatçıyı kişiliği var eder..
o hep aynı adam!!! (ben en azından buna inanmak istiyorum)

destina7
Üye
Üye
Mesajlar: 104
Kayıt: Salı, Mayıs 24, 2005 18:28
İsim: a

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen destina7 »

Keşke ben de istanbulda olsaydım da oraya gelebilseydim ama televizyondan mutlaka takip edicem paylaştığınız için teşekkürler ortayaşlıçift.

ortayaslicift
Üye
Üye
Mesajlar: 102
Kayıt: Çarşamba, Aralık 27, 2006 19:54
Konum: İstanbul

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen ortayaslicift »

Sevgili destina 7 ;
Senin için daha şık bir etkinlik var "onuncu ayın onuncu günü saat on buçukta mumu yanmış"güzel insanın 40.yaş doğum günü ve doğum gününde konseri var,hem de İzmir'de...Bundan iyisi Şam'da kayısı. :D Biz bile buradan kopup gelme arayışlarını zorluyoruz. :roll:
O güzel konseri zorla sen!...Şansın ve iraden bol olsun!... :idea:

destina7
Üye
Üye
Mesajlar: 104
Kayıt: Salı, Mayıs 24, 2005 18:28
İsim: a

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen destina7 »

maalesef ben o şansı zorladım ama bol olmadı sanırım :( ben o tarihte izmirde değilim ayrıca niye daha önceden haberim yok onuda bilmiyorum ama hepinize iyi eğlenceleerrr bu arada feridun abininde doğum günü kutlu olsun :wink:

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Binbir Gece'de Özcan Hoca'yı harcadılar.Dizi belli ki 3. sezonda kısırdöngüye girmiş bu yüzden yeni karakter olarak Feridun Düzağaç'ı eklemişler.Ortalık karışmalı,bir kördüğüm oluşmalı ki dizi ilerleyebilsin.Dizinin ana çizgisi bozulmadan, Şehrazat yanlış bir şey yapmadığı halde Onur Şehrazat'ı çok çok kıskanmalı ,Eda ortalığı karıştırmalı . Özcan Hoca'yı 68. bölümde öyle bir sundular ki Şehrazat'ın geçmişindeki çok önemli bir insan,hatta sanki eski sevgili.69. bölümde birdenbire gereksiz,önemsiz biri oluverdi.Şehrazat "uzak dur,benim peşimden çok koştu ama yüz vermedim" diyor,Eda "ben de zaten zor tanıdım" diyor yani hiç yakınlıkları yokmuş.Sonra Eda saçmasapan bir plan yapıyor sahte adreslerle ikisine mail atıyor ama dizide bu plan çok zekice düşünülmüş bir plan gibi gösteriliyor.Sonra bu planın dizide yürümesi için 70. bölümde ve 71. bölüm fragmanında ODTÜ'de hoca olan Özcan Bey boşboğaz,karaktersiz ,aptal bir insan haline dönüştürülüyor.Özcan Hoca'yı zor tanıdım diyen Eda'ya Özcan Hoca hemen kankasıymış gibi "Biliyor musun Şehrazat bana mail atmış" diyor."Bana numarasını gönderdi aradım kocası çıktı telefona" diyor.Senaryo yazmak bu mudur yani.
Özcan Hoca'yı Eda'nın maşası yapmak yerine Şehrazat'ın geçmişindeki nefret edilen önemli insan yapıp ketum,sırrını açıklamayan,mailden şüphelenen,Eda'nın şüpheli hareketlerinden durumu anlayan ve bu durumu menfaati için kullanan bir karakter oluşturabilirlerdi.Kötü adam olmak karaktersiz olmak değil kötü karakterli olmak demektir.
Feridun Düzağaç inşallah iyi bir senaryoda oynar bir gün..

RUDER1
Üye
Üye
Mesajlar: 128
Kayıt: Salı, Ocak 10, 2006 21:52
İsim: rüya
Konum: İstanbul

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen RUDER1 »

binbirgece zaten baymıştı , "özcan hoca " da kurtaramıycak malesef diziyi ..Gene yazık oldu Özcan Hocaya ...

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Diziyi Kanal D hemen bitirme kararı almış.İki bölümde erken final yapacaklarmış.Bu sebepten dolayı olsa gerek geçen hafta yayınlanmadı ve de fragmanıyla alakasız bir 71. bölüm oldu.Özcan Hocam durumu biraz toparladı mevzu uzamasın diye.Aradım,kocası çıktı demedi zaten diyemezdi çünkü Onur konuşmadan telefonu kapattı.Ama yine de yeterli değildi.Eda'ya bu sefer de biri benimle kafa buluyor herhalde dedi,her şeyi rapor etti.Halbuki benimle kafa mı buluyorsun Eda,amacın ne senin? demeliydi.Zaten üç kişisiniz,Şehrazat,Eda bir de Özcan Hoca.Şehrazat'ın durumla ilgisi olmadığına göre,Eda da sürekli meseleyi didikleyip burnunu soktuğuna göre kafa bulan kişi başka kim olabilir ki?Eda'ya söyledikleri ise monolog olmalıydı,işyerinden çıkıp Eda'yı aramadan önceki sahnede yer almalıydı.
Neyse her şeyde bir hayır vardır,dizinin erken bitmesi Özcan Hoca'nın hayrına oldu.

ortayaslicift
Üye
Üye
Mesajlar: 102
Kayıt: Çarşamba, Aralık 27, 2006 19:54
Konum: İstanbul

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen ortayaslicift »

"Aşk Tutulması"filmini gittik,gördük ve çok keyif aldık eğlenceli konusundan, aradaki hüzünlü bölümler hariç.(keder zaten damar bende. :shock: )Film futbol (daha doğrusu FB)tutkunluğu üstüne inşa edilmiş.Hollywood kurgularını andırıyor.Herkese gitmesini ya da en azından bilgisayarında da olsa seyretmesini öneririm.Çok keyif alacağınız bir film.FD filmde 15 sn.kadar görünüyor doktor rolünde.Mübarek kırk yıllık oyuncu gibi.Eeee insan 41 yaşında olursa 1 yaşında yürümeye başlarsa 40 yıllık oyuncu olur tabii. :D Umarım kaliteli ve başrol oynayacağı daha çok filmde rol alır.Bence kalbi kırık şarkıların şarkıcısı kimliğiyle tanıdık diye kendimizi bağlamazsak gerçektende "Derman"dizisindeki oyunculuğunuda görmüş bir dinleyicisi olarak oyunculuğun hakkını verdiğini rahat rahat söyliyebilirim."Gece11.45" filminde de beğenmiştim yapmacıksız,doğal haldeki oyunculuğunu.Ama "Gece 11.45" filminin aşırı sıkıcı yapısından zor tamamlamıştık FD'nin hatırına sinemadaki süreyi.

"Aşk Tutulması"'filmine katkılarından dolayı FD'yi ve emeği geçen diğer tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.Herşey bir tarafa "BENİ BIRAKMA"şarkısının stüdyo kaydıyla olması ve filmdeki zamanlamasıyla filmin duygusal karekterinin de zirve yaptığı an olduğunuda göreceksiniz.Hele FD hastalığınız varsa ve FD'yi en güzel şarkılarından biri olan "beni bırakma"yı stüdyo kaydıyla sessiz sinema ortamında o yüksek sesle dinlemek ayrıcalığına erişmek diye eksiklik giderme probleminiz varsa çok farklı tat alacaksınız,biz de öyle sorun vardı,o keyfi aldık...

FD.'nin nice sanatsal etkinliklerinde bulunmak ümidiyle...Hayat güzel şey neticede...der kendisi şarkısında.Bizce de hayata güzel karekterini katan nesnelerden sanata katkılarında yanındayız... :D :) :shock:

Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 485
Kayıt: Pazartesi, Mart 19, 2007 01:53
İsim: emel sevgi
Konum: Çanakkale

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen EmelSevgi »

ya ben hala Feridun Düzağaç'ı binbir gece dizisinde görmenin şokunu atlatamadım, kabullenemedim. o kadar saçma sapan, çocukça bir dizi haline geldi ki, çok uzun zamanır izlemiyordum, kanalları gezerken birden FD'yi görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü :( hele onu şehrazat' a aşık, heyecanla onunla mailleşen bir karakter olarak görmek, şehrazat şehrazat deyişini duymak... feci.. :P yakıştıramadım ben FD yi o diziye, gerçekten çok kötü hissettim :?

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Binbir Gece'de süreklilik,mantık kuralları vs olmadığı için gelecek bölümleri kestiremiyorum.Mesela Şehrazat'a biri çiçek göndermişti,sonra o çiçeği kimin neden gönderdiği hiç işlenmedi.Özcan hoca ya da Eda göndermiş olabilirdi,fakat Şehrazat Özcan Hoca gönderdiği düşünmesi içindi.Şehrazat'ın Özcan Hoca'yla karşılaştığı sahnede bu çiçek konuşulabilirdi.Eda, Burhan Evliyaoğlu'nu görünce cin çarpmışa dönüyor , bayılacak gibi oluyor fakat Burhan Bey Eda 'dan Onur'a hiç bahsetmiyor.Gerginlik,heyecan üretiyorlar ama sonuca bağlanmıyor unutulup gidiyor.Her bölümü birbirinden bağımsız,hatta fragmanından bile bağımsız.Diziyi hemen bitirme kararı almışlar ama dizideki konular,tripler uzadıkça uzuyor.Yine bir küskünlük çıkardılar mesela.Dizinin bitmesi önemli değil ama inşallah Özcan Hoca'nın rolü bitmiştir de Özcan Hoca Feridun Düzağaç'a daha fazla zarar vermez.72. bölümde sadece adı geçti,Eda'yı aradı,niye arıyorsa.Onun da mantığı yok.
71. bölümde Özcan Hoca'nın tüm olumsuz özelliklerine bir tane daha ekleyip gariban diye bir iş verdiler,yazık kendisi için değil de çocukları var diye.Aslında işinde çok iyidir ama karaktersizin biridir işte, o yüzden de başarılı olamadı şeklinde iş verildi.O işle ilgili bir gelişme olmazsa belki rolü biter.

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Diziyi benden başka izleyen yok sanırım.Benim de izlediğim son bölüm,pes ediyorum.
Bu bölümde Özcan Hoca'nın adı var kendi yoktu.Bilgisayar ekranından görünen üç fotoğraf dışında gözükmedi.Toplantıya geliyor yolda dediler sonra bir baktık toplantı bitmiş,herkes gitmiş.Eda Burhan Bey'le karşılaşmamak için toplantıya katılmayınca meraktan Özcan Hocasını aradı, "bir gün gel hem içer hem konuşuruz" dedi.Zaten Özcan Hoca'nın dizideki birinci vazifesi Şehrazat'ın çoook iyi ve çook güzel olduğunu izleyicinin gözüne sokmak ikinci vazifesi de Eda'nın işine yaramak.Diziye sonradan geldiği diğer rollerdeki karakterler kayırılıyor,Özcan Hoca üvey karakter.
Dizide hiç gözükmeyince belki Feridun Düzağaç "bana müsade" ve hatta "yeter" demiştir de izleyiciye çaktırmıyorlardır diye aklıma gelmedi değil.Kimbilir belki o da pes etmiştir.Eda'nın teklifine doğaçlama hayır demiştir.
Ayrıca Kudret Sabancı Aliye'den beri kendini hiç geliştirmemiş.Bir diziyi daha elim bir trafik kazasıyla bitirdi.Şimdi en az 15 bölüm hastanede refakatçi-hasta rolleriyle geçer.Daha sonra da konuşma özürlü çiftimiz Şehrazat ve Onur'un bir türlü konuşmayıp pireyi deve yapmasıyla onlarca bölüm geçer, bir kaşık suda boğulup boğulup giderler,yazık.Ama bu hızla da 4. sezonu rahat kapatırlar.

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Özcan Hoca'nın damdan düştüğünü okuyunca meraklandım youtube'dan diziyi izledim.
Öncelikle Kudret Sabancı'da gelişme varmış.Kaza yaptırdı ama sıyrıklarla atlattırdı.Durumu kritik ölecek ama belki de ölmez ne bileyim işte bekleyin görün senaryosuna girmedi.İnsanlık için küçük Kudret Sabancı için büyük adım.
Özcan Hoca'ya gelince garip bir bölümdü.Eda'ya tripler,çıkışlar yaptı,tersledi durdu.Sondan başa doğru izlediğim için sebebi başta vardır sandım,ama tartışma sahnesi yoktu.Eda her zamanki gibiydi fakat Özcan Hoca değişmişti.Artık gözü açılmıştı.Sonra senaristler durumu abartıp i.p. kodu ,hacker konularına daldılar.Gereksiz ve fantastik ayrıntılardı.Kesin kanıt Eda gönderdi falan diye.Özcan Hoca kesin öğrendi.Öğrendin ama bir dur,düşün sen akademisyen bir adamsın.Bir plan proje yap,aynı zamanda mühendis adamsın.Hemen Eda'ya tehditler savurmalar . 7. katta,en kenarda kızın hayatıyla oynuyorsun.Eda Özcan Hoca'yı itti o da düştü ama Eda suçlu sayılmaz.İki seçeneği vardı.Ya Özcan'a kıyamayıp kendini atacak veya kendine kıyamayıp Özcan'ı.
Gelecek bölüm fragmanında öldüğü söyleniyor ama tuhaf bir dizi bu.Birden Özcan Hoca, acımadı ki deyip nanik yapabilir.Söyleyecek sözleri vardı daha belki öldürmezler.Ama dizideki iki vazifesi de bu bölümde bitti.Ne Şehrazat'ın peşinden koşuyor(du) artık ne Eda'ya alet oluyor(du).Bu yüzden senaristler acımadan öldürmüş olabilirler.Eğer öyleyse ölümü pek fiyakalı değildi.İlk girdiğinde kötü adam sandık ama pek kötülüğünü görmemiştik.İyi bilirdik yani eğer öldüyse:)

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

26 kasım'da 18.00-20.00 arası pal fm yani 1 saat sonra canlı yayın konuğu.Geç öğrendiğim için geç haber verdim.
http://www.palfm.com.tr/radyo.html

nilay_14
Üye
Üye
Mesajlar: 461
Kayıt: Pazartesi, Ocak 23, 2006 14:57
İsim: Nilay
Konum: Tekirdağ

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen nilay_14 »

Billboard dergisi şubat sayısında Feridun Düzağaç röportajı var.Bilgilerinize...