Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bavullari hep toplu durmali insanin...

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Eski bir üyemiz siteye daha önce eklemiş.Metin CAN DÜNDAR'a ait.
Var mı bu kadar dayanıklı aramızda?
Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Bir gün telefonlarin hiç çalmayabilecegi hesaplanmali...

Tül perde arkasindan misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli. ihanetlere, terk edilmelere, bir basina birakilmalara hazirlikli olmali.

Yalnizliga alismali. Dayanisma, günümüzün borsasinin en çok deger kaybeden hisse senetlerinden biri artik.

Bireyin kesif çagi, geride kirik dökük yalnizliklar birakti. Terörün bile bireysellestigi çagdayiz. Zaman, birlikten kuvvet dogurma zamani degil;

Zaman, tek basina dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanidir. Sokaklar dolusu issizlikla bas basa yasamayi göze almali insan. Güvendigi daglardaki karlara bakip ders çikarmali.

Hüzünlü bir sarkiyla paylasilan gecelerde basini dayayacak bir omuz arama huylarindan vazgeçmeli.

Sofrada tek tabaga, tabakta az yemege alismali. Romanlardan yalnizligi yücelten paragraflar asmali evin en görünür duvarlarina. “Yalnizlik paylasilmaz, Paylasilsa yalnizlik olmaz” Dizeleriyle baslamali güne. Telesekretere “su anda size cevap verebilecek kimse yok” denmeli, “Belkide hiç olmayacak” cevapsizliga, sessizlige isinmali.

Oysa sessizlik haksizliga alkistir. Hakliligin onuru yasatir insani. Susmanin utanci öldürür. O yüzden en sessiz gecelerde “Dogruydu, yaptim” la teselli bulmali insan.

Feryada komsularin yetismemesine, Soguk duvar diplerinde sessizce aglasmaya alismali. Kendiyle hesaplasmaya çalismali.

Gece yastikla aglasmaya, sabah aynayla gülüsmeye, Kendiyle hüzünlenip, kendiyle keyiflenmeye hazir olmali. Hep basini alip gidebilecek kadar cesur,

Ama hep kalip savasacak kadar gözü pek olabilmeli. Sessizligi, sese dönüstürebilmeli. Ve sirt çantasini her daim hazir tutmali ve her zaman Bavullari toplu durmali insanin.
En son Bozcaada tarafından Cumartesi, Mart 3, 2007 00:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
blackpearl

Re: Bavullari hep toplu durmali insanin...

Mesaj gönderen blackpearl »

Öncelikle yazının CAN DÜNDARa ait olduğunu belirtmek istedim..Sanırım o üyemizde bunu belirtmiştir..

Aslında bütünüyle katılıyorum yazıya..Ama bu kadar da imkansız değildir diyorum omuz omuza günlerin vakitsizliği..Yine de dediği gibi Yollarla barışmalı,yalnızlığa alışmalı insan..
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

İnsan için zor değil mi sence?
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Yaşanmışlıklar olduğu sürece o kadar da zor değil bence..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

çok güzel zorda olsa doğru şeyler bunlar . hayat zaten bu değilmi :)
bluedeathdL
Üye
Üye

Mesaj gönderen bluedeathdL »

Bence bir ütopya bu,bunu yapacak insan yoktur.En azından ben yapamam.Zamanı geldiğinde gitmelerden,yalnız kalmaktan acı çekeceksem çekerim,ama hayatımı böyle yaşayıp zindana çeviremem.