Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

beyaz melek

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

beyaz melek

Mesaj gönderen marziye »

herşeyin bir meleği var.., hatta senin bile.. aranızda beyaz melek
filmini izleyen varmı..? eğer düşünen varsa zaman kaybetmesin biran önce izlenmeli. eğer acaba diyenler varsa film çok güzel bir anlatımla sunulmuş umarım fikriniz değişir ve izlersiniz.
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Re: beyaz melek

Mesaj gönderen picasso »

film hakkında birkaç eleştiri okumuştum ama izlemedim...
bahar26
Üye
Üye
İsim: kevok

Mesaj gönderen bahar26 »

Evet ben izledim. Gerçekten çok güzel bir filmdi.Sonunda salondaki herkes ağladı. İnsan bu filmi izleyince aklına hayatta olan fakat değerini tam olarak bilemediği annesi, babası ve yakınları geliyor. Arkadaşlar bence halen sevdiklerimiz yanımızdayken onlara dokunabiliyorken kıymetlerini bilelim. Bu arada arkadaş sormuş"sizin meleğiz var mı?"diye. Evet var. Bana ne yaparlarsa yapsınlar herzaman varlıklarına ihtiyaç duyacağım ailem. :!:

---
Mesajınız Yöneticiler tarafından düzenlenmiştir.
Lütfen mesajlarınızda türkçe imla ve yazım kurallarına uyunuz.
Site duyurularınızı okuyunuz ve uyunuz...
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

Çok merak ediyordum ve gösterime girdiği ilk gün gittim izledim. İyikide gitmişim. Harika bir filmdi çok etkilendim. Nerdeyse filmin sonuna kadar göz yaşlarımı tutamadım. Gerek müzikleri, gerek oyuncuları ve onların harika performansları; gerekse konu itibariyle muhteşem bir sinema filmiydi gerçekten. Mahsun Kırmızıgül'ü bu başarılı çalışmasından dolayı tebrik ediyorum.... Çok özverili bir eser olmuş. Herkesede tavsiye ediyorum. Ailecek gidin izleyin pişmaz olmazsınız. Hayatınızdan bir kaç saat ayırmaya gerçekten değecek bir yapım olmuş. :wink:
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

filmi izlediğinizde bazende olsa anne ve babanıza kızdığınız için gerçekten çok utanıcaksınız..
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Önyargılı olduğumu düşüneceksiniz ama elimde değil. Mahsun Kırmızıgül'ün adının geçtiği yerde ben yokum. Konusu, içeriği, kalitesi ne olursa olsun. Evet önyargılıyım, fakat o ve ben bir arada mümkün değil. Samimiyetine inanmıyorum bu insanların. Ve ondan başkaları da var ya neyse. :wink:
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Ohh bee. :shock: Biri duygularıma tercüman olur mu acaba diye beklemiştim inanın. Yaşa Serkan abi.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
baykus
Takımdan
Takımdan
İsim: Selçuk

Mesaj gönderen baykus »

serkan abi ye bir alkış da benden :)
meriyen
Üye
Üye

Mesaj gönderen meriyen »

filme gittim ve gerçekten çok beğendim....
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Bence filmin bu kadar başarılı bulunması ve değer verilmesinin en büyük nedeni; Türkiye'nin usta tiyatro ve sinema sanatçılarının ( Erol Günaydın, Ali Sürmeli, Yıldız Kenter, Gazanfer Özcan, Nejat Uygur ve diğerlerinin ) bu projenin içinde olmasıdır. Böyle bir kodro en sıradan senaryoyu bile oyunculukları ile güzelleştirebilir..
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

Önyargılı olduğumu düşüneceksiniz ama elimde değil. Mahsun Kırmızıgül'ün adının geçtiği yerde ben yokum. Konusu, içeriği, kalitesi ne olursa olsun. Evet önyargılıyım, fakat o ve ben bir arada mümkün değil. Samimiyetine inanmıyorum bu insanların. Ve ondan başkaları da var ya neyse. :wink:
beni affedin ama filmi izledikten sonra böyle düşünceler görünce dayanamadım.böyle ön yargılı olmak çok yanlış bence.tamam Mahzun Kırmızıgül'e inamıyor olabilirsiniz ama filmin başarısı bence aşikar ortada.
heleki filmde oynayan büyük oyuncular ve o göz dolduran müthiş performansları.her ne olursa olsun bu kadar emeğin geçtiği bir yapımı böyle ön yargıyla eleştiren düşünceye.her zaman karşıyım.tekrar söylüyorum beni affedin ama bu böyle.
Bucuu
Üye
Üye
İsim: burcu

Mesaj gönderen Bucuu »

Ben de beyaz meleği izledim. Bence bu filmin bu kadar beğenilmesinde hem usta tiyatrocuların filmde olmasının etkisi var hemde değerlerini kaybeden insanlara birşeyler hatırlatıyor olmasının etkisi var. Günümüz insanlar bayramlarda aile büyüklerini ziyaret etmektektense tatile gidiyor. Bir çok değerimizi kaybettiğimiz gibi bayramlaşma ve büyüklerimize saygı geleneğimizi kaybediyoruz yavaş yavaş. Ben filmden etkilenmedim açıkcası çünkü filmde anlatılan değerler büyüklere saygı sevgi şefkat zaten bizim kültürümüzde var. Yanlış anlaşılmak istemem ama bu filmden ağlayarak çıkan insanların çoğu bu değerlerini yavaş yavaş kaybediyor ki içinde bir yerlerde bir yerleri sızlamış demektir.
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

film hakkında bilgi

Mesaj gönderen CANER »

“BEYAZ MELEK”

“SEVGİ, İNSANOĞLUNUN ASLA YARINA ERTELENMEYECEK EN BÜYÜK VE EN GÖRKEMLİ EYLEMİDİR”

Yapımcılığını Murat Tokat ve A. Levent Öngör’ün üstlendiği senaryosunu kaleme alan Mahsun Kırmızıgül’ün aynı zamanda yönettiği ve rol aldığı “Beyaz Melek” bir aşkın öyküsüdür. Bu aşk öyküsü, iki insanın birbirine duyduğu aşk değil bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşk ve sevgidir.

Filmde Doğu’dan Batı’ya, mekteplisinden okul görmemişine, şehirlisinden köylüsüne, gencinden yaşlısına herkesin yaşayıp etkileneceği sevginin her türlü motifi hem duygusal, hem de esprili bir dille anlatılıyor. Kalplerimizi ısıtan tüm anlar ve bizi biz yapan tüm değerlerimiz belki de daha önce hiç düşünmediğimiz şekilde “Beyaz Melek” de seyirciyle buluşuyor. Ve “Beyaz Melek” diyor ki: “Sevgi, insanoğlunun asla yarına ertelenmeyecek en büyük ve en görkemli eylemidir.”

KONU: Ali ve Reşat, beyin kanseri olan babaları Ahmet’i kemoterapi görmesi için İstanbul’a getirmiştir. Ahmet ağır tedaviye daha fazla katlanmak istemediğinden hastaneden kaçar. Oğulları peşine düşer ancak Ahmet onlardan kaçmayı başarır. Kaçarken kendini bir huzurevinde bulur. Huzurevi sakinleri, Ahmet’in çocukları tarafından terk edildiğini sandıkları için orada kalması konusunda ısrar ederler. Zorlukla konuşabilen Ahmet durumu kabullenir. Ali ve Reşat Ahmet’i huzurevinde bulurlar. Ama mutlu göründüğü için bir süre orada kalmasına ses çıkarmazlar. Babalarının son günlerini mutlu geçirmesi, belki hiç işe yaramayacak ama çok acı verebilecek bir tedaviden daha önemlidir. Huzurevi sakinlerinin her birinin kendi hikayeleri ve dramları vardır. Ahmet bunları öğrendikçe onlara daha yakınlaşıp her birini tek tek çok sever.

Ahmet’in misafir olduğu günün hemen ertesinde huzurevi sakinlerinden Yaşar Hoca ve Nebahat evleneceklerdir. Bu insanları çabucak benimseyen Ahmet düğün masraflarını karşılamak ister. Elbirliğiyle güzel bir düğün yaparlar. Bununla yetinmeyen Ahmet, çiçeği burnunda çifti balayı için Diyarbakır’daki köyüne davet eder. Üstelik diğer huzurevi sakinleri de bu geziye davetlidir. Belki geriye kalan yıllarında böyle bir fırsatı bir daha yakalayamayacak olan bu yaşlı insanlar, teklifi coşkuyla kabul ederler. Hep beraber kiraladıkları bir minibüsle yola çıkarlar. Ancak yolculukları hiç sakin geçmez. Onlar için asıl macera bu yolculukla birlikte başlayacaktır.
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

FDkolik e katılıyorum bu önyargı yanlış.tabii herkesin kendi görüşüdür saygı duyarım ama her ne kadar mahsun kırmızıgül dinlemesen, sevmesen de bu önyargı yanlış.çünkü gerçekten iyi iş çıkarmış(tüm ekip de tabii ki.).bence izleyin..
ve serkan abi,murat abi size gerçekten çok şaşırdım :shock: :shock: :roll:
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Cevap yazmak istemiyordum. Çünkü tartışma sorusu değil bu. Sadece fikir sorulmuş. Film hakkında en ufak bir eleştiri yapmadım. Oyuncular hakkında bir fikir belirtmedim. Sadece yıllarca yaptığı alt kültür sömürüsü yapımlarla karşımıza çıkan bir insanın bakış açısından doğan bir yapıtı görmek istemediğimi belirttim. Yoksa film güzel olabilir. Oyunculuk ve hatta çok inanmasam da yönetim iyi olabilir. Ama dünyanın en anlamlı yapıtı bile olsa Mahsunkırmızıgülgillerden olan herhangi birinin adının geçtiği herhangi bir yapımın yanında, sağında veya solunda benim adım geçmez, geçmesin de. Varsın bir güzel film eksik olsun hayatımdan.
Je est un autre