Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bir tutam nefes

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
metalipsis

Bir tutam nefes

Mesaj gönderen metalipsis »

İçimde yalandan bir boşluk

ipi çekilesi düşünceler,

birde ben varım ipin ucunda

yalın ayak beklemekteyim

ısrarını vehmine verdiğim...

Karanlıklar, elinde kainat haritasıyla

beni arıyor

ben mi?

Hala kainat etrafımda dönüyor zannetmekteyim...

asılı bir urgan ipin ucunda düşüncelerimle...

Bir sen anlardın ya beni ,kavuştururdun

dilsizleri,gönülsüzleri,kimsesizleri...

Ellerinle değilde gönlünle çağıracağın vakte kadar kapattım kapılarımı;

Çıkış yine sanadır diye umuyorum ayyüzlüm

bu ümitle gönlümü senden ,vuslatı benden alıyorum;

bir çırpıda boğulacak yürekle ,

kapılar ardında bekliyor olacağım...

Çağırman ümidiyle ayyüzlüm
metalipsis

bir aşk mahzeninde mahzun aşık gibiyim,

teslimiyetin sınırlarını çizmek için

elime aldığım her kelime

kendini yokluğumu çiziyor...

sana teslim olmaktan bu kaçış,

yar...
metalipsis

Bir derinlik içinde kaybolmuş hayatlardan çıkış arayan düşüncelere tutunup yukarı çıktığımda;

kendi karanlığımdan başka bir ses duymadım...

bir hiç ki kendi özgül ağırlığında yokluk türküsü söylüyor;sağdan sola dönen her bakış bende yokolup gitmekte.Cinnet dehlizlerinden sana şarkılar söylerken bile...
metalipsis

cümleten merhaba

biraz uzun ara oldu ama,neyse

murat bana bir aralar blog mevzunu bahsetmişti

bilmem yerimidir burası ama

benimde bir blogum(günlük gibi)
var:)karşındakine söyleyemedigin herşeyi oraya yaza biliyorsun:):):):):)

http://spaces.msn.com/members/metalipsis/
metalipsis

Bavullari hep toplu durmali insanin...

Bir gün telefonlarin hiç çalmayabilecegi hesaplanmali...

Tül perde arkasindan misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli. ihanetlere, terk edilmelere, bir basina birakilmalara hazirlikli olmali.

Yalnizliga alismali. Dayanisma, günümüzün borsasinin en çok deger kaybeden hisse senetlerinden biri artik.

Bireyin kesif çagi, geride kirik dökük yalnizliklar birakti. Terörün bile bireysellestigi çagdayiz. Zaman, birlikten kuvvet dogurma zamani degil;

Zaman, tek basina dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanidir. Sokaklar dolusu issizlikla bas basa yasamayi göze almali insan. Güvendigi daglardaki karlara bakip ders çikarmali.

Hüzünlü bir sarkiyla paylasilan gecelerde basini dayayacak bir omuz arama huylarindan vazgeçmeli.

Sofrada tek tabaga, tabakta az yemege alismali. Romanlardan yalnizligi yücelten paragraflar asmali evin en görünür duvarlarina. “Yalnizlik paylasilmaz, Paylasilsa yalnizlik olmaz” Dizeleriyle baslamali güne. Telesekretere “su anda size cevap verebilecek kimse yok” denmeli, “Belkide hiç olmayacak” cevapsizliga, sessizlige isinmali.

Oysa sessizlik haksizliga alkistir. Hakliligin onuru yasatir insani. Susmanin utanci öldürür. O yüzden en sessiz gecelerde “Dogruydu, yaptim” la teselli bulmali insan.

Feryada komsularin yetismemesine, Soguk duvar diplerinde sessizce aglasmaya alismali. Kendiyle hesaplasmaya çalismali.

Gece yastikla aglasmaya, sabah aynayla gülüsmeye, Kendiyle hüzünlenip, kendiyle keyiflenmeye hazir olmali. Hep basini alip gidebilecek kadar cesur,

Ama hep kalip savasacak kadar gözü pek olabilmeli. Sessizligi, sese dönüstürebilmeli. Ve sirt çantasini her daim hazir tutmali ve her zaman Bavullari toplu durmali insanin.
metalipsis

Durmadan düşünmek,sancısını çekmek,
Niçin?
Aslında yok öyle bir ayna,yok öyle sancılar;
Niçin,sadece acizliğin yada meydan okumanın lafzı....
Tek bilinen,
Maliyeti düşük bir kelime!
Bir sonuç çıkar mı bilmem,
ama ışığa yakın gidiyorum demek için
Onu sahiplenmek lazım...