Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bu nasıl sevmek a dostlar?Kurtarın beni.

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
platon

Bu nasıl sevmek a dostlar?Kurtarın beni.

Mesaj gönderen platon »

hayatı boyunca karşısına çıkacak aşkı bekleyen,bulduğundada sonuna kadar giderek tek atışta yüreğini tutuşturma hayaliyle yaşamış bir erkeğin hikayesi bu.
Yüreğine kimsecikler uğramadı 20li yaşlarına kadar.Hep yanlızda ama arayış içindede değildi.Çünkü bir gün gelecek olan aşkın en büyüğü ve tek olmasını istiyordu.Olduda.Üniversite sıralarında o büyük aşk buldu genci.Öylesine seviyordu ki artık adım adım hayatının her karesine yerleştirdi aşkını.Ama yinede bir türlü söyleyemiyordu.Yanıyor ama söyleyemiyordu.Tersleneceğini sanıyordu.Ve sonunda kız başka biriyle olmaya başladı.Yıkılmıştı.Beklemekten başka yapacak hiçbişey yoktu.Çok iyi arkadaştılar.Ama kız başkasıyla beraberdi ve genç arkadaşlıktan çok daha fazlasını hissediyordu.Ve bir gencin tüm umutlarının bittiği noktada,artık kendini bu duruma alıştırmaya başladığı noktada kız gence yaklaşmaya başladı.Erkek arkadaşıyla mutlu olmadığını anlatıyorudu.Sürekli beraber gezmeye başlamışlardı.Herşey çok güzel gidiyordu ve kız erkek arkadaşından ayrılmıştı.artık birbirlerine daha yakındılar.Kız genci anlayıp sıkıştırmaya başladı.Ve genç sonunda tüm yüreğini ortaya döktü.artık sevgili olmuşlardı.Genç adam kızı iyiyden iyiye hayatının her noktasına kazımaya başladı.Hergün birkere daha aşık oluyorudu.Kızda buna karşılık veriyordu.Sevgili olan,ciddi düşünen her çiftin yaşadıklarını yaşıyorlardı.üniversiteli olduklarından yaz döneminde ayrı kaldılar.Genç adam sürekli onu düşünüyor,sevdasını uzaktanda olsa hep ulaştırıyordu.Fakat bu dönemde kızda bir sogukluk farketmişti.Genç adamın yazdığı aşk mesajlarına kız havadan sudan davranıyordu.Bir şeyler ters gidiyordu.Ve yaz bitti genç adam tüm sevdasını yüreğine hapsedip cesaretini topladı ve bunun nedenini sordu.Aldığı cevap "DOST KALMALIYDIK" oldu.Kız genç adama onu arkadaş olarak çok sevdiğini ve mutlu olmasını istediği için beraber olduğunu söylüyor ve dostluğunu kaybetmekten korktuğu içinde bu oyunu oynadığını belirtiyordu.Peki gencin hayalleri,umutları bunlar ne olacak?Kız birgün biteceğini bildiği için ona göre davranmış olabilir ama kızı dünyasının merkezine koyan genç ne yapacak?
Şimdi sıradan arkadaş gibi yaşıyorlar.Ama genç adam kıza her baktığında beraber yaptıklarını hatırlıyor.Kızsa eski yaşantısına devam ediyor.Ne yapmalı?Beklemek?Başka denizlere açılmak?Unutmaya çalışmak?Konuşmak ama ne anlatmak?ne yapmalı a dostlar ne yapmalı?
serseri

Mesaj gönderen serseri »

ilk önce yaşan bir plotonik aşkın karşılıklı bir ilişkiye dönüştürlmeye çalışılmış. şimdi şöyle yap böyle yap tamamen yanlış olur neden dersen herkesin sevgiye bakış açısı farklıdır adam kızla birlikteyken kız ona nasıl davranıyordu neler yapıyorlardı bir birlerine neler söylüyorlar veya neler yapıyorlardı bunların hepsini tek tek görmek lazım bir yorum yapa bilmek için ilk tavsiyem genç adamın yaşadığın ilişkiyi baştan aşağıya bir gözden geçirmesi gerekmekte yani kendisimi yanlış anlamış kız baştan beri dost gibi yaklaşıyormuşta ona sevgili gibi gelmiş bunu yapa bilmesi içinde en yakın bir arkadaşın sevgilisi ile arasındaki ilişkiyi inceleyerek. iki ilişkiyide karşı karşıya getirerek bir karşılaştırma yapa bilir. bundan gerçek sonuca varacaktır. eğer aldığı sonuç dostan çok bir sevgili ise dostkalalım demesin altında bir çok neden olabilir ama bu nedenler bu kızın hayatında önemli bir yer kaydediyor ki bu kararı kendi başına almış... Şayet gerçekten böyle bir sonuç varsa eğer tavsiyem adamın olayların östüne gitmesi birlikte çözüm yolları aramsı olacaktır.

Biz ne dersek yalan olur. herşey adamda bitiyor. Belkide Başka aşklara yelken açmalı ama nedesem yalan olur...

Sevgi Gerçek acı ile yüz yüze gelmektir. her aşkın altında dağima acı yatmaktadı... bu tarih boyunca değişmedi aksini iddaa edende olmadı
requiem

Mesaj gönderen requiem »

aşk bitmeye mahkum,kızdan dostluktan diğer ıvır zıvırlardan değil.
unutma..

...
giden daha çok ağlar..
senin tutunabileceğin bir acın var onun hiç birşeyi yok.
ki artık küllenmiş olmalı.
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

requiem yazdı:aşk bitmeye mahkum,kızdan dostluktan diğer ıvır zıvırlardan değil.
unutma..

...
giden daha çok ağlar..
senin tutunabileceğin bir acın var onun hiç birşeyi yok.
ki artık küllenmiş olmalı.
gerçekten çok etkilendim bu sözden
ucuckelebek

Mesaj gönderen ucuckelebek »

aşkta böyle dostluğunu kaybetmemek için hikayeleri olmaz..aşk olsaydı söylenmezdi böyle şeyler zaten.aşk bir zorunlukultur yaaa..oan için algılayamazsın,ayrıştıramazsın,ölçüp biçemezsin..dostluğumuz bozulacaksa bitsin denir mi yaaa.deniyorsa ortada aşk yoktur..aşktan daha kutsal bir duygu var mı şu hayatta?biz kadınlar bazen ne diyeceğimizi bilemediğimizde
incitmemek için karşı tarafı
dostluktan bahsederiz...klasiktir...ama ergen dönemlerinde yaparız tabi bunu..benim şuanda bunu söylemeye yüzüm tutmaz.ayıp yaaa gerçekten ayıp...
nehir

Mesaj gönderen nehir »

MERABA GEÇ KALDIM KONUYA AMA OLSUN ; BANA GÖRE O ARKADAŞIN BÖYLE DAVRANMASININ ALTINDA BAMBAŞKA ŞEYLER VAR ONUN GÜLÜP GEÇMESİ DE BİR OYUN OLAMAZMI BU KADAR ÖN YARGILI OLMA OLMAYIN MÜCADELENİ VERMEYE UZAKTAN DEVAM ET DERİM AMA KENDİNİ ÜZEREK TESLİMİYET YARATMA GÜÇLÜ OL GÜÇLÜ OLURSAN ODA DAHİL HERKES YANINDA OLUR UNUTMA ! AMA SAKIN GÜÇLÜ ROLLERİNE KAPILIP ONUN SANA DÖNMESİ HALİNDE SAKIN HAVALARA GİRİP KAÇMA -YANLIŞ YAPARSIN ( İDDA EDİYORUM GÜÇLÜ OLMAN HALİNDE GERÇEKLEŞECEK ÇOK BÜYÜK BİR İHTİMAL BU DENERSEN GÖRÜRSÜN )
ProBLeM

Mesaj gönderen ProBLeM »

Bence O adamı Maşa Olarak Kullanmış Gibi Gözükoyor Ancak o kişininde Eğer Dost Kalmalıyız Diye Birşeylerden Bahsediyorsa Böyle Bir İlişkiyede BAşlaması Bence Çok Mantıksız Anlattığına Göre Kız sıkıştırmış Ve Ondan Kendine OLan Hislerini Sölemesi İçin Bir Baskı Uygulamış Ancak Sonuç Ortada Bence Fazla Konuların Üstüne Gitme seni istemeyeni sen hiç isteme böyle durumlarda böyle hissine kapılarak böyle bir işe başlamışsa olumsuz bir durumdada bence çok iyi bir dost olunması çok zordur çünkü her ona baktığında onla neler yaşadığını neler söyleiğini mutlaka hissedecektir peki o kişi sizin yüzünüze nasıl bakmayı düşünüyor O eski günlerden sonra bu mümkünmü sizce bence böyle bir olasılık olamaz ya çok iyi arkadaşdır yada tamamen gönlünü kaptırmışsan gözün hiç bir şeyi görmeyecek sende bence boşver unutmaya çalış onla yaptığın her şeyden uzaklaş beraber gittiğiniz yerlerden uzak dur aynı ortamda bulunmaktan kaçın yanlız kal biraz bulunduğun ortamdam uzaklaş başka arkadaşlar edin onlarla sosyal yaşa ne bilim sinema gezme v.s gibi bence bunları yap derim ancak yine sen bilirsin üzülme dünyada hiç bir şey için üzülmeye değmez bunu unutma her şeyide öğrendiğin kadar bilirsin hoşcakalın
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Aşkların sevgilerin değeri bu kadar işte günümüzde...
Her defasında söylüyorum
Arkadaşlar bizim bir farkımız olsun biz yapmayalım!
Aşkımızın sevgimizin kıymetini bilelim küçücük sorunlarla hayatımızın en güzel günlerini harcamayalım....
Lütfen... :cry: :cry: :cry: :cry:
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

Sana 'GÖLGE' şarkısını armağan etmek geldi içimden.
Sevmeyi,sevilmeyi,sevgiyi kendinden çok uzaklarda bulanlar için yazılmış bu şarkı sanki...sevgiliye değil de sevgi'ye dön demek gibi...dönmeyeceğini bile bile...birini dünyanın merkezine koymak önemli değil,dünyasının merkezi olduğun birini dünyanın merkezine koyabilmek herşey demek!