Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Candan Erçetin

Diğer sanatçılar... Konserleri, haberleri, incelemeleri...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Candan Erçetin

Mesaj gönderen sinan »

10 Şubat 1963 Kırklareli doğumlu Candan Erçetin'in ilkokul öğrenimi bitene kadar hayatı Kırklareli'nde geçmiş. 11 yaşında girdiği parasız yatılı öğretim sınavında Galatasaray Lisesini kazanmış ve Istanbul'a geçmiştir. Burdan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü kazanmıştır ve üniversitenin son yılı olan 1986'da büyük bir tesadüf sonucu Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Klips ve Onlar" grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etmiş ve grup 9. olmuş.

1994 yılında, mezun olduğu Galatasaray Lisesi'ndeki kadro açığından doğan tesadüfle babasının da mesleği olan müzik öğretmenliğine başladı. Ve halen müzik öğretmenliği yapmaya devam etmekte..

Televizyonculukla tanışması da 1994 yılında sunuculuğunu yaptığı Kanal D'de yayınlanan "Kol Düğmeleri" adlı magazin programıyla oldu. 1995 yılının ekim ayında Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan ve 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu. Aynı yılın Temmuz ayında da ilk solo albümü olan "Hazırım" yayınlanmıştı. İlk albümünde doğup büyüdüğü Trakya'nın ve ailesinin kökeni olan Makedonya'nın ezgileri ağırlıktaydı. Daha sonraki çalışmalarında da bu yörelerin müziğinden ilham almaya devam etti. 1996 yazında Türkiye için bir ilke imza atarak "Sevdim Sevilmedim" adlı remix albümü çıkardı. Türkiye ilk kez tanıştığı remix kavramını sevmiş, şarkının değişik versiyonları ülkenin birçok yerindeki yazlık mekanların en çok çalınanlarından biri olmuştu.

"Sevdim Sevilmedim"i, 1997 yılında çıkan ikinci solo albümü "Çapkın" izledi. Bu albümde kendi bestelerine de yer verdi. Bu albümde yer alan "Yalan" adlı şarkı radyolarda sık sık çalınan bir hit oldu. Albüm sanatçının yurt dışındaki organizatörler tarafından da tanınmasını sağladı. Bu sırada hem yurt içinde hem de yurt dışında konserler vermeye devam ediyordu. 1998 Ağustos ayında ise, "Oyalama Artık" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

2 Ekim 1999'da hayatına Wolfgang ve Lolita girdi. Biri uzun boylu ve yakışıklı bir erkek, diğeri ise minyon ve sevimli bir kız olan bu iki Alman kurdu geldikleri günden itibaren evin her alanını sahiplenip şu anki 3 kişilik aileyi oluşturdular.

2003’ün Ocak’ında, sürekli dinleyicilerinin ondan sahnede dinlemeye alıştığı Fransız chanson’larını modern düzenlemelerle yorumladığı “Candan chante hier pour aujourd’hui” albümü piyasaya çıktı.

Yine 2003’te NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan “Yazık Oldu” adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı. Bu vesileyle Bosna-Hersek’li müzisyen Sasa Losic ile kurduğu dostluk bir sonraki albümünde ortak bir çalışmaya olanak sağladı ve Sasa’nın bir şarkısı bu albümde yer aldı.

Ağustos 2003’te Lola’nın yavruları olan Mars ve Medi hayatına girdi ve o günden itibaren 4 Alman kurt köpeğiyle birlikte yaşamaya başladı.

Haziran 2004’te son albümü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

resmi sitesinden alınmıştır: www.candanercetin.com.tr
~
ansızın gelecek gibisin..
blackpearl

Re: Candan Erçetin

Mesaj gönderen blackpearl »

Candan erçetini seviyorum ama pek dinlemiyorum..Dinledğim ve sevdiğim 2 parçası var..Biri Parçalandım diğeri de Ben Böyleyim..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Pop muzik katagorisinde dinlenecek bir kac isimden biri...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

size "korkarım" şarkısını şiddetle tavsiye ederim ;)
~
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Olur sinan...Siddetle olmasa da olurmu... :D
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

yüksek dozda alınması pek tavsiye edilmez. şiddetini ayarlayınız :)
~
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen benkisacafd »

peki dinleyelim bakalım nasıl bir parça imiş... :)
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

3 oldu sevdiğim şarkılar :D
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Peki...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

hiç içi boş şarkısı olmayan nadir şarkıcılardan, galatasaray lisesi mezunu güzel kadın. seviyorum onu..

her aşk bitermiş..
yalan..
onlar yanlış biliyor..
saçma..
ve daha onlarca güzel şarkıyı yorumlamış eşsiz sanatçı..
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Müzik Piyasasına Girdiği İlk Günden Beri Sanatını İcra Etmeye Çalışan, Çizgisini Bozmayan Başarılı ve Albümünün Tüm Şarkıları Dinlenebilecek Bir Sanatcı ...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

korkarım yaşamayanlar için o anları sıradan bir şarkı , ama diyorki korkarım tanışacağız sevişeceğiz ve korkarım ayrılacağız... bence büyük bir karanlık bu şarkı...
GULCIN
Üye
Üye
İsim: Gül

Mesaj gönderen GULCIN »

Hayranı olduğum biri hem sesiyle hem şarkılarıyla hem de kişiliğiyle süper bir sanatçı o... Bütün şarkılarını seviyorum ama "meğer", "annem annem", "söz vermiştin bana" bunların ayrı yeri var bende..
teşekürler sinan
kskattack
Üye
Üye

Mesaj gönderen kskattack »

tek kelimeyle harika.....
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

4 şarkıdan sonra daha fazla dinleyemem ama yine de takdir ettiğim, hoşuma giden bir ses... eski albümleri daha mı yiyidi ne?? :wink: