Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

ÇIĞLIK ATABİLMEK

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

ÇIĞLIK ATABİLMEK

Mesaj gönderen lonely »

"Sizler yani sesi çıkanlar çok şanslısınız. İçinizde birşeyler birikipte patlama noktasına geldiğinde çığlık atabilirsiniz. Oysa ben onu da yapamam."
Bu cümleyi bir filmde duydum. Sağır-dilsiz kız arkadaşına yazıyordu. Hoşuma gitti ama doğru muydu acaba?
Ben şimdiye kadar hiç böyle birşey yapmadım, yapamadım. Hep içime attım. Ağlayacağımı bildiğim için kimi zaman kendime bile söyleyemedim. Şu an buraya yazdıklarım aslında öncekiler gibi kendi kendime konuşup bitirdiğim ve kimsenin bilmeyeceği şeyler. Bu sefer başka bir şey yapıp sizlerle paylaşmak istedim. Çığlık atmak belki de bu olsa gerek.
Arkadaşlar düşüncelerinizi paylaşıp çığlığıma bir ses de siz katarsanız sevinirim.
esfahan

Mesaj gönderen esfahan »

aslında bende çok farksız değilim ama birde şu var bazı çığlıklar(sessizçığlıklar) vardır duyulmaz veya duyanlar da çok azdır onlar ise çok iyi dostlarındır
filozoftan
dostluk: iki ruhun tek bedende birleşmesidir.....!
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Valla aslına bakarsan pek de iyi yapmamışsın. Yani içine atmak birşeyi çözemediği gibi olanı da katlıyor. Ha bunları yazarak bir çığlık attığını düşünüyorsan yanılırsın. Bence en yakın konsere git ve bildiğin şarkıları bağırarak herkesle beraber söyle, yok çekiniyorum diyorsan evde kimseler yokken bu konser havasını yakalamaya çalış.
Şahsen benim rock müzik dinlememin temel sebeplerinden biri budur. Haluk Levent in yıllar evvel söylediği birşey vardı." Bağırarak şarkı söyleyen insanlar aslında rock müzik yapıyorlar" diye... Çok fazla konunun derinlerine inmezsek bu doğru bence. Rock müzik yaklaşık olarak bağırmakla eşdeğerdir, e bağırmak da özgürlüğün işareti... Bu yüzden kendini bu tür yazılarla avutma, bence git bir konsere ve çığlık at...
Hayat çok ince ayrıntılar üzerine kurulu değildir. O ayrıntılar bizlerin hatası...
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

çığlık atmak harika bişey!! insan bazen patlama noktasına geldiğinde bağırıp çağırıp kendine geliyo be :wink:
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

haldunbar aslında haksız sayılmazsın içime atmak katlıyor da katlıyor.Ama bunları yazmak benim için çığlık olmasada ses denemeleri. Tavsiyeni dinleyip en kısa zamanda çığlık atacağım. 4-5 sene evvel bende rock dinliyordum ama Türkçe. Düşünüyorumda o zaman daha rahattım belki de herşeyi fazla önemsemememden kaynaklanıyordu rahatlığım. Olsun böyle dediğine göre vardır bir bildiğin.
:P Düşüncelerini paylaştığın için teşkkür ederim
aze

Mesaj gönderen aze »

pencereyi açıp çığlık atmak,bütün dünyaya nefretimi,sevgimi,hayalkırıklığımı bağırmayı çok isterdim...ama yapamıyorum,dilsiz olduğumdan değil...dünya sağır ve benim çığlığım da kimsenin umurunda değilken neden ciğerlerimi yorayım ki...ben de içime atıyorum,gidiyor...
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

çığlık atmanın birçok çeşiti vardır bunlardan biri de yazmak olabilir,tamam içine atarsın birikir birikir ama unutmayın sonsuza kadar içinizde kalmaz mutlak bi şekilde ortaya çıkar belki de siz farkında olmadan,yazı yazmak da bence deşarj türlerinden biridir ben de içime atar biriktiririm ve o birikenler yazılarla,belki de şiirlerle bana döner.Bir de şöyle bir gerçek vardır ki şairlerin büyük kesimi içe kapanık,derdini içine atan insanlardır.Ama içe atmak da olumsuz sonuçlar doğurabilir.
damla_damla

Mesaj gönderen damla_damla »

aze yazdı:pencereyi açıp çığlık atmak,bütün dünyaya nefretimi,sevgimi,hayalkırıklığımı bağırmayı çok isterdim...ama yapamıyorum,dilsiz olduğumdan değil...dünya sağır ve benim çığlığım da kimsenin umurunda değilken neden ciğerlerimi yorayım ki...ben de içime atıyorum,gidiyor...
kesinlikle katılıyorum.anlat birilerine niye içine atıyorsun diye soruyorum bazen kendi kendime.başkaları anlar ama benim kadar değil en iyi dostum kendim.sizin de öyledir başkalarıyla paşlamadığımız bir çok sır saklıdır bizde o yüzden fazla eziyet etmeden yaşa kendine zarar vermeden mutluluğu tadarak tadını çıkararak yaşa....
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

aze yazdı:pencereyi açıp çığlık atmak,bütün dünyaya nefretimi,sevgimi,hayalkırıklığımı bağırmayı çok isterdim...ama yapamıyorum,dilsiz olduğumdan değil...dünya sağır ve benim çığlığım da kimsenin umurunda değilken neden ciğerlerimi yorayım ki...ben de içime atıyorum,gidiyor...
insanın içine atması ne kadar doğru tartışılır. ben de bağırmak , haykırmak istiyorum çoğu zaman...yapamayışımın nedeni dünyanın sağır oluşu değil. Galiba ben ayrıntılara çok takılıyorum çevremdekileri üzer miyim korkusu hakim dilime
aze

Mesaj gönderen aze »

lonely yazdı:
insanın içine atması ne kadar doğru tartışılır. ben de bağırmak , haykırmak istiyorum çoğu zaman...yapamayışımın nedeni dünyanın sağır oluşu değil. Galiba ben ayrıntılara çok takılıyorum çevremdekileri üzer miyim korkusu hakim dilime
tamam işte,anlamışsın beni...insanları,beni gerçekten seven insanları üzmek istemiyorum,sever gibi yapanların da umursamayacağını biliyorum..içime atıyorum,kendi kendimle dertleşiyorum...ama yine de bir çığlık atmadan ölüp gidersem şu dünyadan tek gözüm açık kalacak...bir dağ başına çıksam ve bir çığlık atsam mı acaba?ama o zaman da dağ yankı verir,bir taş parçası ürperir,belki kopar yıllardır durduğu yerinden...aaah şu ayrıntılar,boş veremiyorum işte...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

tamam işte,anlamışsın beni...insanları,beni gerçekten seven insanları üzmek istemiyorum,sever gibi yapanların da umursamayacağını biliyorum..içime atıyorum,kendi kendimle dertleşiyorum...ama yine de bir çığlık atmadan ölüp gidersem şu dünyadan tek gözüm açık kalacak...bir dağ başına çıksam ve bir çığlık atsam mı acaba?ama o zaman da dağ yankı verir,bir taş parçası ürperir,belki kopar yıllardır durduğu yerinden...aaah şu ayrıntılar,boş veremiyorum işte...[/quote

Benim gibi düşünen birisinin olması inan beni çok sevindirdi.Şu ana kadar türümün son örneği olduğu düşüncesindeydim :D Bana göre bunları yazmak da bir başlangıç. En başta demiştim... tekrarlamak istiyorum. O zaman emin değildim ama şimdi netleşti... Bunlar senin, benim ve bizim gibilerin ses denemeleri. Kimbilir yakında ayrıntılardan kurtulursak belki çığlık da atarız.Ne dersin?
darkdaggerw

Mesaj gönderen darkdaggerw »

hayat zor deil aslında onu zorlaştıran biziz .hayat atamadığımız çığlıklarda saklı aslında.ağzımızdan çıkıck en kolay kelimeleri içimizde saklıyrz. sevyrm sevmyrm ewt hayır istiyrm istemyrm...başkaların sınırlarına girmeyelim die kendi sınırlarımızı darltıyrz.sıkıştığımız yerde bırak çığlık atmayı soluk bile alamyrz...peki karşımızdakiler kendi sınırlarında mutlumu ;gerçek duyguları bastrlmş yabancılarla yaşamaktan!!!!??
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Karşımdaki insanlar ne bana yabancı ne de ben onlara yabancıyım. Zaten ben söylemesemde onlar benim hal ve tavırlarımdan herşeyi anlıyorlar ben belli etmek
istesemdeee istemesemde. Bazı şeyleri söyleyip de onları daha fazla üzmek...benim ayrıntılarım. Haklısın hayat ayrıntılarda gizli. Ama çok iyi biliyorum ki konuşmaya başlayınca ağlamaya da başlayacağım. Bu sefer daha da üzülecekler. O yüzden bugüne kadar hep susmayı tercih ettim.Çok daraldığımda da alıyorum elime defteri kalemi hem yazıyorum hem ağlıyorum. Aslında ayrıntılarım defterimde dolayısıyla hayatımda
eğlenceli_eziyet

Mesaj gönderen eğlenceli_eziyet »

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! İŞTE BU DA BENİM ÇILGINIM. BEN ÇIĞLIK ATMAYA ÇILGIN ATMAK DİYORUM.....
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

eğlenceli_eziyet yazdı:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! İŞTE BU DA BENİM ÇILGINIM. BEN ÇIĞLIK ATMAYA ÇILGIN ATMAK DİYORUM.....
:D Canım inşallah sesin güzeldir de senin çılgın başkalarına eziyet olmaz. :wink: