Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Cumhuriyet mitingi

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Cumhuriyet mitingi

Mesaj gönderen miyavzi »

Arkadaşlar bugün Ankara tarihi bir gün yaşadı, ben de törendeydim ve sürekli tüylerim diken diken olarak gezdim, Cumhuriyet karşıtlarına geç de olsa "biz de burdayız"mesajı verildi, anlayana tabi..
Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
İsim: emel sevgi

Re: Cumhuriyet mitingi

Mesaj gönderen EmelSevgi »

keşke ben de orada olabilseydim..gidebimeyi nasıl istedim.. :cry: :cry:
son üç gündür bu mitingle ilgili okuduğum ve izlediğim her haber benim de tüylerimi diken diken ediyor gerçekten.. bugün gazeteyi açtığım gibi ağlamaya başladım!televizyonda o kalabalığı görmek gerçekten bana gurur verdi..umarım bu duyarlılık hep böyle devam eder
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

orada olmadım bilgisayar laboratuvarları dolu oduğu için bilgisayar dersinden sınav olduk dün içim yanıyor içim..... :(
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

Bu coşkulu kalabalık benim de gerçekten coşkumu arttırdı , orada bulunamamak üzücü oldu gerçekten... Ama bizde evlerimizin camlarına astığımız bayraklarla, orada olamasak da, sessiz bir destek vermiş olduk Cumhuriyet mitingine...
miyavzi
Üye
Üye

Mesaj gönderen miyavzi »

bence üzülmeyin arkadaşlar,evet orda sınrılı saydısa insan vardı ama hepsinin bildiği bir şey vardı ki o da sizlerin uzak da olsa bizimle bereber olduğunuzdu..biz orda sizi de temsil ettik,sizin selamlarınızı ilettik ATA'mıza,sizin adınıza bayrak taşıdık,katılan ve katılamayan herkese sonsuz teşekkürler..
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

miyavzi o teşekkürü biz borçluyuz kardeşim...
miyavzi
Üye
Üye

Mesaj gönderen miyavzi »

umarım bugunki istanbul ayağına gitmiştir bir çok lavinya üyesi..
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

İktidara karşı yürüyeceğimize bence laik ve cumhuriyetçi bir siyasi oluşumun gerçekleşmesi için yürüyelim. İstediğimiz laik ortamı hangi parti bu ülkeye getirecek?
İlk seçimde iktidar olamasalar da yine koalisyonun başrol oyuncusu olacaklar. Değişen ne olacak?
Gaza gelen milletiz. Çıkın meydanlara ve 'yeter ayrımcılık, bölünmüşlük, bir olun güçlenin' diyelim. Var olan siyasi oluşumlar bizi o istediğimiz ortama ve güzel günlere ulaştıramaz, inanmıyorum. Sokaklarda bayrak açmaktan ileriye gidemeyeceğiz. Destek vermiyorum bu yürüyüşlere, toplanmalara. Ben köklü çözüm istiyorum. O siyasi oluşumu durduracak güçlü bir parti ortaya çıksın istiyorum. Yürüyeceksek bunun için yürüyelim, birlik olacaksak bunun için birlik olalım.
Je est un autre
simelya
Üye
Üye
İsim: simelya

Mesaj gönderen simelya »

Bence laik ve cumhuriyetçi bir siyasi oluşumun gerçekleşmesi için yürüdük zaten bugün. Değişen pek bişey olacağını sanmıyorum. Ama genede buda bi tepkidir. Bunu belli etmek bile bi adımdır. Bence 'O siyasi oluşumu durduracak güçlü bir parti ortaya çıksın istiyorum. ' demiş sehrikalp bu bölünmüşlükle ado biraz zor gibi tümden bir birleşme olmadan.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Birleşmeyi sağlayamıyorsak maalesef yine onlar kazanacak. Niye yürüdük o zaman, neye yaradı? Bir araya gelemeyen bölünmüş kitleler işte böyle bir fiskeyle dağılırlar. On milyon kişi yürüse ne olur? Demokratik cevap yalnızca sandıkta verilir. O yüzden erken seçimi de desteklemiyorum. Bu sürece boyun eğmemize sebep olanlar bence iktidardan daha suçlu. Siz hala birbirinizi yiyin, biz de sokaklarda ve dağlarda telef olalım.
Je est un autre
simelya
Üye
Üye

Mesaj gönderen simelya »

'Birleşmeyi sağlayamıyorsak maalesef yine onlar kazanacak. Niye yürüdük o zaman, neye yaradı? '

Birleşmeyi neden sağlayamıyoruz? Bunun istendği yıllardır bir gerçek ancak şu kıymetli koltuğun derdinden önce ben oturcam, önce ben derdinden birleşilemiyor.... O zaman niye yürüdük' e gelince bu çok iş yaradı... Enazından birilerine biz de varız dendi ve biz böyleyiz size rağmen böyleyiz dendi...
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Enazından birilerine biz de varız dendi ve biz böyleyiz size rağmen böyleyiz dendi...
Bu doğru. Umarım halkım hakkettiği güzelliklere kavuşur. Ki; şu anda haber sitelerinde geziniyorken gördüm, ilgili kişiler (isim vermiyorum) 'birleşin mesajını aldık' demişler. Sizden umutlu değilim ama verilen mesajın iktidardan çok size olduğunu anlamanız bile bir gelişmedir.
Je est un autre
simelya
Üye
Üye

Mesaj gönderen simelya »

Her gelişme bence bir adımdır. Şehrikalp imzanda olduğu gibi 'ben bir başkasıdır' ben biziz Cumhuriyetin devamıyız. Olsun dilerim.....
eciss
Üye
Üye
İsim: ece

Mesaj gönderen eciss »

13 mayıs'ta da izmir'de cumhuriyet mitingi var gündoğdu meydanında aramızdan katılacak var mı?
miyavzi
Üye
Üye

Mesaj gönderen miyavzi »

ben onun Ankara ayağına katıldım ama keşke diğerlerine de katılabilsem,şimdilik bu mümkün görünmüyor :(