Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

dağınık, hızlı ve ekşi....

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

dağınık, hızlı ve ekşi....

Mesaj gönderen aycell_xxx »

Aklımın bir köşesinde hep.. Senle geçişimin ayrıntıları.. Bir hayal ; belki de bir umuttan ibaretti bütün yaşantımız. Aşk içindi her şey. Söyle sevgilim , bize bu büyüyü kim yapmıştı !
Birbirimizi bulmuştuk nasıl olduysa. Bulur bulmaz da sarıldık dört elle. Geçmişte kalan acılara misilleme , bir efsaneye hayat verecektik. “ söz ver “ dedin , verdim. Ya son aşkım olacaktın, yada sonum ; ölümüm…
Sonra dönüp baktığımızda ikimizin de inanamayacağı kadar hızlı yaşadık biz her şeyi. Sanki içinde yaşamak için değil de , bakıp anlık görmek için yapılmış bir film bandını en hızlı haliyle izledik sabırla.
Kördük artık başkalarına. Bir tek ikimiz vardık şu koca dünyada. Kainat bütün cömertliğiyle tavaf ediyordu aşkımızı. Aşk böyle bir şeydi işte sevgilim. Layık olmaya , ayak uydurmaya uğraştığımız hayat , açılması zor , ağır kapıları bile bizim için açıvermişti ardına kadar. Acı da neydi ki! Sanki hiç tatmamıştık , kimse tatmamıştı , koskocaman bir kahkaha çınlıyordu kulaklarımızda. Aşk , buydu. Her daim usanmadan , hayranlıkla sana bakan ve sende kendini gören gözlerde aşktan başka bir şey olamazdı.
Apansızın , masmavi bir rüyaya dalmıştık tepeden tırnağa , artık gerçekti bizimle bütün kurmacalar ; en az bizim kadar. Efsanelerimiz gerçek oluyordu bir bir. Daha da hırslanıyorduk, daha fazlası için , hazların sonu yoktur ki sevgilim. Hep daha fazlası mümkün ve makbuldür bizim gibi çılgınlara. Daha fazla mutlu olmalıydık , daha da masallaşmalıydı bütün çizgilerimiz. Gerçekten ne kadar uzaklaşırsak , o kadar mutlu olacaktık , o kadar huzurlu… Kalabalıklar bize göre değildi zaten , bize biz yeterdi. Mutluluktan inşa ettiğimiz kocaman gökyüzümüzden bize ulaşmaya çalışanlara gülümsüyorduk. İmreniyorlardı değil mi bize?
Sevgiyle tuttum ellerini :
-seviyorum seni küçüğüm , dedim
- biliyorum , dedin , biliyorum….
Sen gitmeden önce gözlerin gitti biliyor muydun? Ellerin gitti ardından ; dokunuşlarındaki sıcaklık. Beni hayata bağlayan ne varsa senden önce terk edilmişliği yaşattı. Bu, bir ölüm sahnesini uzatmaktan başka bir şey olamazdı. Gözlerimden damladın gecelerce..
Oysa biz bu değildik ki sevgilim. Biz değil miydik gülümsemelerimizden bir dünya yaratan! Oturduk, ağır ağır , yitirilmelerimizi ve boş vermelerimizi anlattık donuk ifadelerle bakan aynalarımıza. Nafileydi bu kadar çırpınmalar.
Pişmanlıkları ezberliyorum şimdi , yorgun dudaklarla yalnızlıklarımı sayıklıyorum gece gündüz. Ne kadar yaşanmışlık ve yaşama katamamışlıklarımız varsa gözlerimin önünden geçiyor bir bir.
Oysa , bizim için artık çok geç. Biliyorum , bahar gelecek yine , koşa koşa geleceksin her zaman yürek yüreğe oturduğumuz yere , ellerinde sardunyalarla. Gözlerimi kapayıp bir yudum dünyanı tadacağım. Damağıma ekşi tadını hapsedeceğim beş – on nefes kadar. Bu kadarı yeter bana.. Kalk hadi.. Gitmelisin küçüğüm. Yaşananları tekrarlamak anlamsız.
Bu defa derinlerimden çıkacaksın nihayet. Gözlerini kapayıp damağındaki tadı ayrımsayacaksın. Sayıklar gibi fısıldamaların duyulacak :
- dağınık, hızlı ve ekşi….
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

güzelmiş
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

ya arkadaşlar yanlış anlamayın da bu tarz şeyler bana çok basit geliyor :?

yani çok çocuksu yani bilmiyorum kısacası tarzım değil :?

sinan naber ya bu arada nasılsın nasıl gidiyor hayat kanki :)
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

iyidir nalan :) sen nasılsın

hayat iyi gidiyor. kötü giden "halen" benim sanırım :)

bu arada, kanki manki bozar bizi aman :P
~
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

aman be sinan boşveer hayata nasıl bakarsan öyle karşılar seni o yüzden hep gülümseyerek bak :)

kanki dememe kızdıysan özür arkadaşım :oops:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

yo o anlamda demedim. "kanki" olarak ne kadar değerliysem ondan daha çok değerin var

:) sadece o kelimeden pek hoşlanmıyorum
~
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

ok tşk edrm bilmukabele :)
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

çok güzel olmuşş
aycell_xxx
Üye
Üye

yazımı basit bulanlar ve arkadaşlarıyla bu başlık altında muhabbet etmek isteyenler yorum yazmasın rica ediyorum. bunun dışında diğer yorumlar için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

kızma aycell eleştiriye açık olmalısın bence ben beğenmedim emeğine saygım var ama tarzım değil yorumumu yazmakta en doğal hakkım sanırım dimi :!:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

aycell hanım bi sanat ürünü vermişsiniz. ne kadar güzel bişey. ama bi eser verirken sadece olumlu yorum almak için veya beğenilmesi için yapıyorsunuz sanatçı ruhunuz zayıf demektir :(

ben yazınızı beğendim ilk yorum yaparken de beğenmiştim. ama beğenmeseydim ve bu tepkiyi vereceğinizi bilseydim yazmazdım. yani beğenilsin ya da beğenilmesin sanatçı kişiliğinizi kaybetmemelisiniz. bu konuda bi yeteneğiniz var bunun üzerinde çalışmalı, daha güzel, (kendinizi) daha tatmin edecek şeyler yapmalısınız..

bu arada; evet, konuyu saptırdığımız için üzgünüm.. başarılarınızın devamını dilerim. yoruma açıyorsanız gelecek yorumları kabul etmelisiniz :twisted:
~
aycell_xxx
Üye
Üye

benim yazdıklarımı dikkatle okumuyorsunuz sanırım.. beğenilme kaygım yok hatta olumsuz eleştirilerin insanı geliştirdiğini bilecek kadar da olgunum merak etmeyin sinan bey. lafım da size değildi.beğenmedm demek bşka, çocuksu buldum deyip konuyu arkadaş muhabetleriyle doldurmak başka.. bu defa anlaşılmışımdır umarım.. :!:
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Re: dağınık, hızlı ve ekşi....

Mesaj gönderen Rkoycu »

Bayağı güzel aline sağlık...
10AYINonu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen 10AYINonu »

önce hoplıya zıplıya okudum ama sonra yarım yamlak bu tadı veren yazının butunun cok kıymetli olacağını düşündüm ve yanılmadım cok iyi[color=blue][/color] :shock:
aycell_xxx
Üye
Üye

tşekkür ederim...