Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Direc-t

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Direc-t

Mesaj gönderen sinan »

İstanbullu alternatif rock grubu. Direc-t bir kaza sonucu 1997'de kuruldu. Arabayı bir direğe çarptıktan sonra çaldıkları parçalar İngilizce ve Türkçe olduğu için "ortada" bir isim koydular.

2003 yılında On-Air'le anlaşan grup Deniz Yılmaz (Kurban) prodüktörlüğünde kaydettikleri albümü 2003 Mayıs'ında bitirdi ve 2004 Haziran'ın da raflarda yerini alan "Rus Kozmonotları" isimli albümlerinde 10 Türkçe bir İngilizce besteleri var. Dur Sakın Konuşma, Hasret ve Ama Sen Varsın’a klip çektiler. Özellikle albüme isim veren Ama Sen Varsın’a çektikleri animasyon klip çok ilgi gördü.

2004’de grup Dream Tv'de canlı yayınlanan Rock İstanbul festivalinde de ana sahnede çaldı. 2004 Temmuzda Direc-t Slovakya'da Pohoda Açıkhava Festivalinde çalan ilk Türk grubu oldu. 2004 Yedi Kule Zindanları'nda Güney Asya depremzedeleri yararına yapılan konserde yer aldılar. 2005 Fanta Gençlik Festivali'nde toplam 17 şehirde konser verdiler. 2005 RockIstanbul Festivalinde ana sahnede çaldılar. Grup Rock müziğinin kalbi olan Roxy, Line, Kemancı, Life Bar, Bronx, Gitar Bar, Vox, Yeni Melek Gösteri Merkezi, Stüdyo Live, İzmir Ooze Bar, Ankara Saklıkent, Ankara Bar Fly, Eskişehir Doors ve birçok üniversitenin gençlik festivalinde sahne aldılar. Aynı zamanda Alman Lisesi, Ereğli Anadolu Lisesi gibi birçok lisede de sahne aldılar.

2'nci albümleri "Olympos" tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Ama Sen Varsın isimli parçaları Rusya'da çıkan Türkçe şarkılardan oluşan bir toplamada yer aldı.

Olympos'tan ilk kliplerini "Rambo"ya,2.kliplerini de "Ama Aşkım Yok" a çektiler.

"Anything i've done" isimli Bilge Kösebalaban bestesi olan Bilge'nin Gülce Duru ile düet parçası 2005-"Vh1-song of the year"da aralık finalisti oldu
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Re: Direc-t

Mesaj gönderen sinan »

hoş tarzları var. severek dinlenen bi grup. başarılarının devamını diliyoruz.

grubu 06 Aralık Çarşamba akşamı Pulp'ta dinleyebilirsiniz
~
ansızın gelecek gibisin..
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

benim çok sevdiğim bir grup direc-t.
bilge kösabalaban eşsiz sesiyle hayat veriyor bu gruba.
bence ikinci albüm ilk albüm kadar başarılı olamasa da, her iki albümün de güzel olduğu gerçeğini yadsıyamayız.

olympos albümünden "git" çok güzel bir şarkıdır. mutlaka dinlemenizi öneririm. bu şarkıdaki konuk sanatçı Deniz Yılmaz'dır.. :idea:
En son yaskaman tarafından Pazartesi, Aralık 4, 2006 13:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Direc-t

Mesaj gönderen Adventureman »

Arkadaşlar Bilge Kösebalaban mı ? Bilge Kösebalan mı ?
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

Kösebalaban :lol: ben yazarken dikkat etmemişim, afedersiniz :oops: =)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Direc-t

Mesaj gönderen Adventureman »

Estağfurullah :wink:
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Ama sen varsın sarkısı oldukca guzel bir sarkı...Dün gece televizyondaki kadını sana benzettim...
witcher

Mesaj gönderen witcher »

bir insanın sesi sempatik olur mu hiç; işte bu grubun solistinin sesi öyledir
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

"hasret" şarkısı çok bilindik... direc-t in sevenleri çok(yaptığım amatör kamuoyu araştırması sonucu :) )
Qaein
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gülçin

Mesaj gönderen Qaein »

evet ya hasret şakısı çok güzell..hasret beni yordun sanmaaa...çok sempatikler..
sophie
Üye
Üye

Mesaj gönderen sophie »

ben bir arkadaşım sayesinde tanıdım Direc-t i ve tanımak için çok geç kaldığımı kabul etmeliyim sanırım.
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Dün İzmirde ( Alsancak / opus ) konseri verdi..Gidemedim ama ben :(
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

başa dönebilirmiyiz... harikaa yaa
sembolist24
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen sembolist24 »

fena değil şarkıları...
sAfsiyAh
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: begüm

Mesaj gönderen sAfsiyAh »

Bende bir arkadaşım sayesinde wooden love'ı dinlemiştim ama aşkım yok'la hasret de çok güzel ayrca :wink: