Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Düş Sokağı Sakinleri

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
YAMYAM

Mesaj gönderen YAMYAM »

Dss...
"Çok güzel" diyeceğim ama çok yavan kalacak sanırım...
Murat Çelik benim favorim oldu ayrılıktan sonra..
Türkiye'de çok az sayıda bulunan kaliteli sanatçılardan ve en kaliteli gruplardan biri (idi).
Dr_Crazy

Mesaj gönderen Dr_Crazy »

Valla ne desem yalan ben murtı sayesın de DSS yı dınlemeye basladım ve murtıyı tanıdım tanıyalıda dınlıyorum helal san murtı beeeeeeeee............. :lol:
Kullanıcı avatarı
Shuko
Takımdan
Takımdan
İsim: Sukru

Mesaj gönderen Shuko »

Gayret et guzelim... Bu yeterli sanırım.
KinG_Of_WolFs

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

...biter elbet bu yağmur sabret.
kerim.Y.

Mesaj gönderen kerim.Y. »

yazık oldu böyle grupların yok olması çok kötü
warrior_1905

Mesaj gönderen warrior_1905 »

bencede kötü oldu dağılması...
şarkıllarını ne zaman dinlesem başka yerlere dalıyorum sanki, hele içinde istanbul olanları dinlerken birkez daha aşık oluyorum istanbula...
zencefil

Mesaj gönderen zencefil »

çok bunalımlar şarkılarında isyan war,ölüm we yaşam arasındaki çelişki.
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

unutulmayacaklar :!:
oğuz_7

Mesaj gönderen oğuz_7 »

düşlere resim çizmeye gitsek
elçin

Mesaj gönderen elçin »

<BULUTLARDI YAĞMURU GETİREN HÜZNÜM BULUT OLDU
YAĞMUR OLDU YASAK SEVDAMIZ
İNATLA GURBETE DOGDU
ACIYA BÜYÜDÜ SEVGİLER KARANLIKLAR KENTİNDE
GÜNEŞİ HİÇ GÖREMEDEN OYNADIĞIMIZ BİR OYUNDU
AL BENİ YAR GÖTÜR GÖTÜR BURALARDAN
BIKTIM ARTIK HEP AYNI VAR OLUŞLARDANN>
GarRetT

Mesaj gönderen GarRetT »

İnternette çok büyük bir haksızlığa maruz kalmış bir gruptur Düş Sokağı Sakinleri kanaatimce. Şöyle ki; gayri-popüler tavırlarına karşın bu gizemli havaları ve Türkiye'de en çok ve en sık konser veren grup olmaları sonucunda çok sağlam ve kemikleşmiş bir hayran kitlesine kavuşmalarına karşın, bunun farkında olan bazı web sitesi tasarımcılarının onların üzerinden para kazanma hırsıyla çok fena kötülenmiş, yerin dibine sokulmuşlardır zaman zaman. Kötülenmeyi eleştirilmek olarak almayın, ben onlar kadar eleştiriye değer veren müzisyen sayısının az olduğunu düşünüyorum Türkiye'de. Kötülenmekten kastım yanlış anlaşılmalarıdır, şarkılarındaki zaman zaman melankolik hava neticesinde ergenlik bunalımındaki gençlerin beğenisini kazanmış ve maalesef bu tip internet sitelerinde, forumlarda isimleri çok abartılı şekilde anılmıştır. Onlar kesinlikle Türkiye'nin en iyi müzisyenleri değildirler ama kaliteleri bence üst düzeydedir. Nedense o kemikleşmiş kitlenin yerine artık onların üzerinden para kazanan site yöneticileri ve forumlarında çöpçatanlık yapan gençler tarafından anılmaları ve bu kadar abartılmaları artık canımı yakar bir hale gelmiştir. Tabii ayrılıktan sonra bir de ikisini kıyaslama tavrı oluşmuştur ki sitelerde, sormayın yani...
Sonuç olarak diyeceğim, büyü bozulmuştur maalesef. Geriye sokaktan taşınan bir ressam ve sokağın duvarlarını dini motiflerle süsleyen yalnız bir sakin kalmıştır. Ben ikisini de ayrı ayrı dinliyor ve çok beğeniyorum. Beraberken de kaliteli işler çıkarmışlardı bence. Türkiye böyle kaliteli müziğe değerini vermeli artık diyorum ve şikayetlerimi sonlandırıyorum.
Bir anlamda bir iç dökme mesajıdır bu. Eğlenmenize bakın arkadaşlar internet eğlenceli bir ortam......
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

birde bu denli bir grub gelirmi bilmem:( keske ayrılmasalardı.... ım soryy..
patosss

Mesaj gönderen patosss »

şarkıları gerçekten de çok iyiydi,özellikle HÜZÜN KOVAN KUŞU ve GECENİN RENGİ parçalrı süperdi...ama ne yazıkki... :(
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

bence gerçek sanatçılar deyince akla ilk gelenlerden ikisi olmalı myy ve mç..ama ikisi çok farklı karakkterler ve bu yüzden ayrıldılar bence..ama her ikisi de şarkı yaparken ruhlarını katıyorlar müziğin içine ve bunu da dinleyicilere çok güzel aktarıyorlar.bence mç daha samimi..çocuk ruhlu gibi görünüyor.konserleri çok eğlenceli geçiyor.myy farklı..fotoğraf çekilirken başını öne eğme gibi bir özelliği var..ilginçç..ama adamlar laf olsun diye şarkı yapmıyorlar.myy nin kendi kelimelerini türetişinden,mç nin derin anlamlı şarkılarından belli..sonuçta kimsenin aklına murdem yaş lahoya nın anlamının MURat ve DEMet adını ISLAK bir MEZARA OYA işler gibi işledim olduğu gelmez...işte sanatçılık böyle birşey..televolelere çıkmak mühim değil..ama kıymetlerini de bilmiyoruz ne yazık ki..
*elaa*

Mesaj gönderen *elaa* »

Evet insanın içi bi hoş oluyo sanki.Benim en çok beğendim sevdan bir ateş varya o parça işte :) :)