Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Duygusal Olgunluk

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Re: Duygusal Olgunluk

Mesaj gönderen Bozcaada »

Bu durum kişilere göre değişir bence...
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Amacım kimseyle aşık atmak değil. Belki devlet ve toplum meseleleri hakkında benden daha bilgili olabilirsiniz. Sadece açtığım başlığı savunuyorum.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

pyrazine, düşüncelerini yok etmeye çalışmıyoruz; bilgi yarışı da değil bu. Kaldı ki; herhangi bir meselede kimin daha bilgili olduğunu bilemezsin. Sen bizden daha bilgili olabilirsin. Biz de naçizane görüşlerimizi belirttik. Farklı bir açıdan oldu ama böyle.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Konuyu yineliyorum arkadaşlar 8)

Kadınların erkeklerden önce duygusal olgunluğa eriştiği söylenir .Duygusal olgunluk nedir ? Böyle birşey var mıdır? (sanırım hala erişemedim :D )
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Bence genelleme yapmayalım. Ya da dur yapalım. :) Hımm, kendi tecrübelerim doğrultusunda ve tanıdığım kadınlara göre diyebilirim ki; bu doğru değil. Öyle görünürler ama bunu anlamak için onları yakından tanımak gerektiğine inanıyorum. Erkekler bu konuda daha açık ve belirgin davranırken, kadınlar daha yakından bakınca anlaşılabiliyor. Bu sebepten bence kadınlar daha olgunmuş gibi görünüyor.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Kişi karakterini kazanma olayı var. Hepsi bu diyorum. Herkesde de farklılıklar gösterir diyorum. Olgunluk neye göre olgunluk bu tecrübe kavramına da girer.
Duygusallık kavramında tecrübe olamaz ki :?

Duygusalsan öyledir hiç değişmez ki.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Duygusal olgunluktan (ya da duygusal zeka) ne anladığıma gelince; ne istediğini bilme ve ikili ilişkilerde daha sağlam kararlar alabilme yeteneğidir.
Je est un autre
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Duydusal zeka empati yapabilme ve bununlar beraber karşındakini kavrayabilme gücüdür bence de :D
sophie
Üye
Üye

Mesaj gönderen sophie »

her ne kadar kadınların erkeklerden daha duygusal olduğuna inanılsa da aslında erkekler duygularına daha fazla öncelik verirler.bir kadın karar vermeden önce o konuyu en ince ayrıntısına kadar düşünürken erkek daha çok o an hissettikleriyle hareket eder çünkü.bir diğer tabirle anı yaşar içinden geldiği gibi,sonunu fazla düşünmez,mantığını hesaba katmaz pek fazla.bu yüzden işte kadınlar her zaman daha doğru kararlar alırlar,daha olgundurlar belki de duygularına yenilmediği için,hayattan ne beklediğini,ne istediğini bildiği için.en azından ben böyle düşünüyorum.
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

bir örnekle sevdiği insanı kıskansa dahi beli etmemek ve o duygunun esiri olmamak...