Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Duygusal Olgunluk

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Duygusal Olgunluk

Mesaj gönderen pyrazine »

Kadınların erkeklerden önce duygusal olgunluğa eriştiği söylenir :shock: Duygusal olgunluk nedir yahu? Böyle birşey var mıdır? (herhalde daha erişemedim :D )
smb86
Üye
Üye
İsim: :)

Re: Duygusal Olgunluk

Mesaj gönderen smb86 »

Kim söylemişse çok doğru söylemiş.. Bu nedenle bir bayanın kendisinden 3-4 yaş büyük biriyle birlikte olması en sağlıklısı..
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

bencede, katılıyorum... :wink: genelde kızlar daha olgun oluyorlar. ama tabi yaşı atıyorum 24 olup da hala 15 yaşındaki davranışları sergileyen, çocukça düşünebilenler de yok mu? var :D
hani genel olarak kızlar daha olgundur sanki... :wink: 8)
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

ahmet hikaye bunlar. Boşver :D
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Duygusal demesek olgunluk desek daha doğrudur aslında.Her bayan için geçerli değildir yaşından küçük tavırlar sergileyenleri de çok fazla gözlemleyebiliyoruz.Bayanların erken olgunlaştığı doğrudur ama herkes için aynı oldu kanaatinde değilim.Erkeklerin daha geç ciddi düşündükleri için arada fazla yaş farkı olması, daha mutlu olunabilineceği anlamına da gelmektedir.
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Duygusal düşünme gücü duygusal olgunluğu getiriyor beraberinde..Bayanlar erkeklerden çok daha detay düşünebilen koplex varlıklar..Kesinlikle katılıyorum kadınların duygusal olgunluklarının erkeklerden daha fazla olduğuna..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

özellikle ergenlik döneminde kafamızı dağıtacak başka düşüncelerimiz olmadığndan belkide-yanlış anlamanızı istemem son derece doğal birşey olduğunu farkındayım-biz küçük yaşımızdan beri ileriyi düşünmeye zorunlu hissediyoruz kendimizi.erkeklerden daha duygusal olduğumuz kesin.duygusallık getiren sorunları belki kafamızda büyütüyoruz belkide erkeklerden daha çok düşünüyoruz.ama sanırım bu duygusallığı gizlemeden yaşayabilmemiz ve hayatımızın her anında olması nedeniyle bir süre sonra bir olgunluğa erişiyoruz.en azından çevremdeki yaşıt erkeklere bakıyorumda sanırım ben onlardan biraz daha olgunum.şimdi bile :)
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

Bence duygusal olgunluk kadınlardadaha fazla erkeklerde daha az diye birşey yok;falan kişide daha fazla falan kişide daha az diye olmalı.
Ben yaşça olgun olduğu halde çocuk gibi davranan erkekleri gördüğüm gibi aynı şekilde davranan kadıları da gördüm...
Ve ayrıca yaşı küçük olduğu halde olgunlaşmış bay ve bayanları da...
duygusal olgunluğun en büyü etkeni kişinin yaşadığı çevredir.
katı bir ortamda yetişen bir birey ile daha ılımlı bir ortamda yetişen bir bireyin duygusal yoğunluğu tabi kifarklı olur..
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Murat öyle deme ya, derin konular bunlar :D Görüş alışsverişinde bulunmak istedim her ne kadar istediğim cevapları alamasam da. Bayanların daha çabuk olgunlaştığı gibi bir kanı var -ki bazı arkadaşlar da bunda hemfikirler- ama ben bunun nedenlerini merak ettim. Böyle bir sav ortaya atılıyorsa nedenleri söylenmeli :arrow:
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

İzafi konular hakkında tartışmak kimseyi sonuca götürmez. Herkes bana göre böyle derse sentez meydana gelemez. Havada kalır her konu. Bu da böyle bir konu. Neye ve kime göre duygusal olgunluk. Ve nedense insanımız tartışmak için hep bu konuları seçer. Yumurta mı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar gibi, bakışa göre değişir.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

yumurta tavuktan çıkar ama tavuk yumurtadan çıkmaz; yumurtadan civciv çıkar :P İzafi olmayan bir konu var mı ki? A=A bile her zaman geçerli değildir. Bu konu izafi de olsa tartışılabilir. Her konu tartışılabilir. Önemli olan tartışarak bir sonuca varmak bence. devlet meselelerini de ayrı bir başlıkta tartışabiliriz ama maksat günlük hayattan şöyle bir uzaklaşıp kafa dağıtmak, değil mi? :wink:
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Bizim insanımız henüz o entelektüel olgunluğa erişemedi. (Tabii ki ben de dahil) En aydın insanlarımız bile hiçbir konuda sonuca varamıyor. Toplumdaki karmaşanın sebebi nedir sanıyorsunuz?
En son sehrikalp tarafından Pazar, Nisan 8, 2007 22:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

E tabii eklemek lazım: Bu tartışmayacağız anlamına gelmiyor.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Benim babam senin babanı döver :D
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin