Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

EFLATUN

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
medicaria
Yeni Üye
Yeni Üye

EFLATUN

Mesaj gönderen medicaria »

Eflatun'a iki soru sormuşlar.

Birincisi ;

"insanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir ? "
EFLATUN tek tek sıralamış :
- Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler...
- Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler...
- Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yaşarlar...
- Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler...

Sıra gelmiş ikinci soruya ;
"Peki sen ne öneriyorsun? "
Bilge yine sıralamış ;
- Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi "sevilmeye" bırakmaktır ....
- Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

biliyodum bu yazıyı çok güzel gerçekten de.. kendimizi sevdirmeye çalışmamalıyız bizi sevecek insan zaten sever hiçbi şey yapmasak bile...
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

bence de çok güzel bir düşünce kalıbı...ben ek olarak 'ne istediğini bilmeyen' insanlara çok şaşıyorum
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

Ama hayatta bir hedefimiz olmadan da yaşamayız ki ve hayatın gerçekleri de bunu belirtiyor.Para olmadan ne yapabiliriz şu dünyada?Para olmadan nasıl bugünü yaşayabiliriz?Nasıl yarını düşünebiliriz?Nasıl sağlıklı kalabiliriz?Tamm doğal görünmeyi hayat felsefemiz olarak benimseyebiliriz ama bunun yanında da hayatımızı sürdürebilmek için gerekli olan herşeyi yapmak zorundayız
callahan

Mesaj gönderen callahan »

para bir ihtiyac amac degil ki hic bir zaman da olmadi zatenn....
zengin olma amacimiz birilerinin gozunde yukselmek un kazanmak degil mi?
baska amaciniz var mi zengin olmak icin?
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

bence herşeyin bir dozu var arkadaşlar.para kazanmak da önemli sağlık da. Sevmek de sevilmek de, ayrıca birilerine birşeyleri sevdirmek de ( bu kendimizde olabiliriz başkaları da) Yanlış anlaşılmasın birilerine birşeyleri sevdirirken olmayan şeyleri varmış gibi yapmamalıyız.
dedetor
Üye
Üye

Mesaj gönderen dedetor »

callahan yazdı:para bir ihtiyac amac degil ki hic bir zaman da olmadi zatenn....
zengin olma amacimiz birilerinin gozunde yukselmek un kazanmak degil mi?
baska amaciniz var mi zengin olmak icin?
Para kazanmak başkalarının gözünde yükselmek değil;hayatı doya doya yaşamaktır bana göre her istediğini başkalarına sölemedn yapabilmektir
callahan

Mesaj gönderen callahan »

BİLMEM NE MARKA AYAKKABİ GİYEREK, BİLMEM NEREYE SİRF TREND DİYE TATİLE GİDEREK, YATLAR VİLLALAR ALMAYA HEVES EDEREK Mİ HAYATA DOYA DOYA YASİYORUZ. GULDURMEYİN BENİ.... BİR ETRAFİMİZA BAKALİM HİCBİRİNE İHTİYACİMİZ YOK. TEK DERDİMİZ "BİR BASKASİNİN SAHİP OLMADİGİ SEYE SAHİP OLMAKSA" BU PARA OLMASİNN... BİR BASKASİNDA OLAN BİZDE OLMAYAN O KADAR COK SEY VARKİ BİRAZ DA ONLARA HEVES EDELİM...
dedetor
Üye
Üye

Mesaj gönderen dedetor »

Benim param olmasından kastım böle boş yere harcamaktan farklı,ayakkabım marka olması ya da yatlarım villalarım olması benim için para değil, insan gibi yaşayabilmek için yeterli para!Kimseye bağlı olmadan yaşayabileceğin bir hayat için gerekli olan para.Ben şu an aileme bağlıyım ve her istediğimi yapamıyorum.Para istemeye bile utanıyorum ama yeteri kadar paran olsa bunu kafana takmazsın bile benim para olarak istediğim bu!!