Element

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
elementgrubu
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Pazar, Temmuz 1, 2007 23:51
İsim: Element Grubu
Konum: İstanbul

Element

Mesaj gönderen elementgrubu »

Grup, Tufan YAĞMURDERELİ (gitar), Cem GÜREL (bas), Kıvanç KILIÇER (vokal) ve İsmail KİLİMCİ (bateri) tarafından 2004 yılında kuruldu.
Yıllarıdır sahne ve konser programlarını ağırlıklı 80lerin cover parçaları ile devam ettiren grup, Kıvanç’ın ve Tufan’ın beraber çalışmaları sonucunda ortaya çıkan besteleri birleştirerek ve tamamen kendi imkanlarını kullanarak 1 yıllık çalışma sonucunda Haziran 2005’te parçaların demo kayıtlarını tamamladı. Klavyede Onur Eltutmaz’ın da gruba dâhil olmasıyla grup stüdyo kayıtlarını Haziran - Kasım 2006 tarihleri arasında yaptı. Kayıtlar Öztop Müzik Stüdyosunda Serdar ÖZTOP tarafından, albümün masteringi ise Tufan YAĞMURDERELİ tarafından yapıldı.
Yoğun uğraşlar sonunda “Cehennem” isimli ilk albümlerini Haziran 2007 ortasında piyasaya süren Element grubu, albümün tamamında 80’li yılların hard’n heavy soundunu benimsemiş. Sözler genelde aşk ve sevgi üstüne yazılmış olsa da, Element grubu “Cehennem” gibi karşıtlık; “Son dakika” ve “Yanıma gel” gibi sorgulayıcı ve mistik öğeler içeren parçalarla kendine özge bir tat yaratmış . Özellikle “Yanıma Gel”; Silent Hill-2 video oyununun soundtracklerinden “Promise” isimli parçanın coverlanmış versiyonu olarak ilgi çekici.
Haziran 2007’de Park Müzik etiketi ile piyasa sürülen albümde ilk klip “Cehennem” ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan “Neverland” adlı şarkılara çekildi. Klip çekiminde Şile’nin antik tiyatrosu, kalesi, lunaparkı, Balans ve Beyoğlu İstiklal caddesi sahne olarak kullanılmış. Yaşadığımız dünyanın savaşlar ve politikacılar tarafından tam bir cehenneme çevrildiği fikrinden yola çıkarak yazılan senaryo, arşiv görüntüleriyle pekiştirilince çok çarpıcı bir yapım ortaya çıkmış.
Grubun tüm elemanları iş yaşamını müzik sektörü dışında çeşitli sektörlerde sürdürmekte olsa da Element’in düzenli bar programları ve konserleri devam etmektedir. Element üyeleri müzik çalışmalarına kendi stüdyolarında devam etmektedir.

Cehennem klibini seyretmek için :
http://www.youtube.com/watch?v=B5RpCHt0LGU

Neverland klibini seyretmek için :
http://www.youtube.com/watch?v=1xoSK7O9CdA

Grubun resmi web sitesi için :
http://www.elementrock.net/

Resim

Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 2604
Kayıt: Cuma, Haziran 21, 2002 11:11
İsim: Murat
Konum: Giresun
Yaş: 39

Re: Element

Mesaj gönderen Bugfixed »

Başarılar dilerim..
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.

marziye
Üye
Üye
Mesajlar: 361
Kayıt: Cuma, Eylül 1, 2006 17:15
İsim: marziye
Konum: İstanbul

Re: Element

Mesaj gönderen marziye »

başarılar.. yolları açık olsun

Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 1134
Kayıt: Çarşamba, Ekim 11, 2006 14:44
İsim: Sinan Seyda
Konum: İzmir

Re: Element

Mesaj gönderen carizma »

"Cehennem" şarkısı güzelmiş.Başarılar dilerim..