Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Empatik misiniz?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
iceberg
Üye
Üye
İsim: Bulent

Empatik misiniz?

Mesaj gönderen iceberg »

"İnsan" özelikle erdemli bir insan olabilmenin belkide en önemli ölçüsü olduğunu düşündüğüm "empati yeteneği", günümüz insanının yitirdiği en büyük değerlerden biri sanırım...Peki siz ne kadar empatiksiniz?

...

Ben mi??

Aşırı empatik demek sanırım abartılı olmaz.... :wink:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Re: Empatik misiniz?

Mesaj gönderen emrepark »

ıceberg sanırım yaşam yolunda fazlaca yol katedince kazanıyor insanlar bu yetiyi,ama dediğin gibi insanların birçoğunun böyle bişeyden haberi bile yok.Ben empatik olduğuma inanıyorum,"başkası bunu bana yapsa tepkim ne olurdu" sorusunu sıkça sormuşumdur kendime.Empati bence çok önemli bir erdem belirtisidir ayrıca
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

Mesaj gönderen marziye »

şiddetin en çok olduğu toplumlardan biriyiz artık ben bunu emrenin dediği gibi empatinin bilinmemesine bağlıyorum tabi başka nedenlerde var mutlaka ama.. karşındakini düşünerek hareket etmek aslında kendini düşünmektir ama büyük bir çoğunluğun bundan haberi bile yokk
anlamsz
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: ANLAMSIZ

Mesaj gönderen anlamsz »

insanların tahammül eşiğinin düştüğü, yanlış anlamaların bol olduğu, bencilliğin arttığı böyle bir zamanda, empati kurabilmenin çok önemli bir vasıf olduğuna inanıyorum.
empatik olduğumu düşünüyorum. bunun insanlarla iletişimimde çok faydasını gördüm, görüyorum.
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Kesinlikle öyleyim..Fakat,bazen kendi fikirlerimin doğruluğuna aşırı inandığımda,düşünmeden ya da öngörüsüz ( neyine nereye gideceğini göz önüne almadan ) ve karşımdaki insanı yeterince tanımadığımda arka planda kalabiliyor bu..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

pek sayılmam. veya kişiye göre değişiyor sanırım :?
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

tabi öyleyim derdim 3-4 ay önce ama öyle değilmişim şimdi empati nasıl kurulur, insan nasıl bir anda kendini karşısındakinin yerinde bulur çok iyi öğrendim. artık çok iyi düşünebiliyorum karşımdakine kızıyorum belki gülüyorum ama hissettiklerimin onun tarafından bakınca ne kadar yanlış ne kadar doğru olduğunu görebiliyor bir sonraki adımımı ona göre atıyorum.

bunu canı gönülden söylüyorum keşke herkes biraz empati kurabilse o zaman her şey çok daha farklı olur...
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

bende öyle düşünüyorum insanda empati yeteneği varsa çok daha anlayışlı ve sakin olabiliyor bu bende bolca var diye düşünüyorum
katya
Üye
Üye

Mesaj gönderen katya »

sanırım az da olsa empatiğim.
bazı insanların(herkes için değil,çünkü herkes empati yapılmayı haketmiyor) yerine kendimi koyup düşünmemin çoğu zaman, o kişiye karşı hal ve hareketlerimi kontrol ederken oldukça faydası oluyor,doğru adımlar atmamı sağlıyor.
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

o kadar çok empati kuruyorum ki artık karşımdaki öyle hissetmediği halde öyleymiş gibi algılayıp, olmayanı olduruyorum. aşırı derece de empatik olmakta bir yerde kötü tabi...
iceberg
Üye
Üye
İsim: Bulent

Mesaj gönderen iceberg »

(o kadar çok empati kuruyorum ki artık karşımdaki öyle hissetmediği halde öyleymiş gibi algılayıp, olmayanı olduruyorum. aşırı derece de empatik olmakta bir yerde kötü tabi...)

Evet Ponnik, bende de bu durum oldukça rahatsız edici oluyor zaman zaman...Olumsuz durumlara sebebiyet verebiliyor kendi iç dünyamda...
Ama şimdilik bunu önlemek amaçlı bir girişimim de yok :)...

Sanırım herşeye rağmen bundan mutluyum..