Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

En sevdiklerimiz en ihmal ettiklerimiz mi?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
xpapatyax
Üye
Üye
İsim: dilek

En sevdiklerimiz en ihmal ettiklerimiz mi?

Mesaj gönderen xpapatyax »

Adam yorgun argın işten eve döndüğünde kapıyı beş yaşındaki oğlu açar.Babasının kollarına atılır ve
-Baba sen bir saatte kaç para kazanıyosun?der.Baba
-küçükler böyle şeylere karışmaz diye yanıt verir. çocuk ısrar eder:
-Baba lütfen söyle çok merak ettim.
-Madem çok merak ettin söyliyeyim;20 dolar.
-Baba bana 10 dolar verebilir misin?
-Senin o aptal oyuncaklarına verecek param yok benim!Hadi şimdi çabuk odana git!diye bağırır adam. çocuk odasına çıkar. Baba 1 saat dinlendikten sonra sakinleşir ve daha çocuğa 10 doları neden istediğini bile sormadığını farkeder.Çocuğun odasına gider:
-Uyuyor musun ?
-Hayır
-Al bakalım 10 doları der adam ve paraları çocuğuna uzatır.Çocuk:
-Teşekkür ederim deyip babasının uzattığı paraları alır.Çocuk yastığının
altındaki buruşuk kağıt paraları çıkarır.Baba:
-Madem paran vardı niye bi daha istiyorsun diye sinirlenir.Çocuk
-Ama baba yetmezdi ki der. Çocuk paraları düzeltir ve sayar ve elindeki paraları babasına uzatır:
-Al işte tam 20 dolar 1 SAATİNİ BANA AYIRIR MISIN BABA!

Bazen en sevdiklerimiz,farkında olmadan en ihmal ettiklerimiz mi acaba?
melez
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: seda

Re: En sevdiklerimiz en ihmal ettiklerimiz mi?

Mesaj gönderen melez »

gerçektende öle..nasıl olsa onlar hep bizimle düşüncesiyle en çok ihmal ettiğimzx kişler en sevdiğimiz kişiler oluyor biz farkına varmadn
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

çok güzel bir konu...ihmal etmiyorum dersem sanırım yalan söylemiş olurum.kendimi neden kandırayım ki.evet hemde çok oldu...olmamalı demeyeceğim çünkü mutlaka kendime göre geçerli nedenlerim vardır.(üzerine biraz düşünmeliyim)
elifelifim
Üye
Üye

Mesaj gönderen elifelifim »

evet tamamen katılıyorum.bencede en sevdiklerimiz ve bizi en çok sevdiğine inandıklarımızı ihmal ediyoruz.çünkü onlar bizim nasılsa.onları kaybetme gibi bir riskimiz yok.bence sevdiklerimize gereken değer ve zamanı ayırmalıyız, çünkü hayat çok kısa...
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

Bazılarına göre karanlık ve yokluk, bazılarına göre yeniden doğuş ve aydınlık, ama ille de ayrılık. Ama neden ayrılık. Aynı zamanda belki de yeni bir kavuşma. Belki de sırf zıtlık olsun diye var ölüm. Çünkü zıtlıklar olmasa bazı şeylerin değeri anlaşılamaz. Ayrılık olmadan kavuşma sevincinin ne demek olduğunu anlamak mümkün mü? Ölüm olmasa hayatın, en önemlisi sevdiklerimizin değerini anlayabilir miydik acaba.
kawai
Üye
Üye
İsim: Ezgi

Mesaj gönderen kawai »

malesef öyle... :(
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Katılıyorum bende bu fikre..Nazımız geçer 2 dk uğrar gönlünü alıveririz ne olacak gibi düşüncelerle hayatımızın yoğun akışına kapılıp onlardan uzaklaşıp gidiyoruz..Halbuki en sıkıntılı anlarımızda ihtiyaç duyduğumuz kişilere o kadar yakınız ki..
DoLoReSsS
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gamze

Mesaj gönderen DoLoReSsS »

Bence en sevdiklerimiz en ihmal ettiklerimiz değildir. Bizi en çok sevdiğine inandıklarımızdır ihmal ettiklerimiz çünkü zaten seviyorlar zaten beni düşüncesi var, neden annesine bağırır insan en çok? Çünkü anne h vazgeçemez biliriz bende yapıyorum bunu :( yapmamalıyız aslında sevdiğine değil sevene güven demler her zaman ama insanoğlu böyle işte illa zıtlaşcak :(

---
Mesajınız Yöneticiler tarafından düzenlenmiştir.
Lütfen mesajlarınızda Türkçe imla ve yazım kurallarına uyunuz.
Site duyurularını okuyunuz ve uyunuz.