Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Eski sevgili

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
dert

Mesaj gönderen dert »

arkadaslar bu is oyuncak diil en azindan oyle olmamali. madem ayrilip geri donmek sevginin gostergesi niye bu ayrilik?

bide feridun'dan bir sarki sozu 'aska yazilan en yalan gercek ask eskir eskiye donmez'
requiem

Mesaj gönderen requiem »

evet,her zaman ki gibi haklı o..
:wink:
difDENK

Mesaj gönderen difDENK »

sevgilimden ayrılıp eski sevgilime dönme aşamasındayım
denyoluk ötesi bişey olsa gerek
onid

Mesaj gönderen onid »

slm mavi...
yazdıklaıın bence kendi içinde tutarlı değil çünkü 50 kere ayrılıp barısmak karsılıklı yapıla bilecek bir eylemdir. bir tarafın vazgeçmesiyle,yada herseyi göze alarak ayrılmak istemesiyle olacak biey değildir??
onlar aslında mutlu olacaklarını anarak değil,herdefasında mutluluğu yeniden arama çabası içindedirler çünkü ayrılar iken mutlu değillerdir.
sen sigaraya hiç bağımlı oldun mu? bilmiyorum ama onu bile bırakamayacak kadar iradeye sahip değiliz çoğumuz,mutluluğu aramayımı bırakacağızz????
requiem

Mesaj gönderen requiem »

.insanlar acı çekmek istediği için ayrılırlar,(farkında olarak değil) ve arkasından barışmayla birlikte gelen kısa mutuluk anı için..
mutluluk için acı yani..
ya da acı için mutluluk..
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Birinden ayrıldığın zaman hemen diğerine bakacaksın demokraside çareler tükenmez..........50 kez ayrılıp barışana denyo bile az ama ben öyle bir kelime bulamıyorum hala düşünüyorum bulunca yazacam.............................
requiem

Mesaj gönderen requiem »

:shock:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

mrhb onid.bir yada iki kez ayrılıp barışmalara hak verebiliriz.ama bu işin vıcığı çıktıysa ben böyle bir durumun pek iyi olmaycağı kanısındayım.ayrılık tabiki iki kişi arasında yaşanan bir vaka ama 50 kere ayrılıp barışmalarda tarafların irdesinden biraz şüphe duyabiliriz.zira artık sık sık ayrılbarış yapıyorlarsa birbileriyleayrılma sebeplerini biliyorlarsa ama hala barışıyorlarsa ayrılığı bilebile, bu gerçekten vahimdir.bu ikisi içinde irdesine sahip değıl diyebiliiz. fakat onid bu kesinlikle aşkın yarattığı birliktelik duygusunu hafife aldığım mana sına gelmez.hiç bir zaman.ama insanın-bence-derin acılara dahi sebebiyet verse , kendini dizginlemesini bilmeli. zordur ama yapabilmeli.heleki her birdaha aynı acılara neden oluyorsa bu farz olmalı. ah...hiç bir zaman insanın mutluluğu aramasına karşı çıkmadım.mutluluk güzeldir...düşlerime kal derken gelecek bir ümittir.mutluluk...ama kişi mutsuz olacağını bile bile yine vıcık vıcık bir ayrılbarış yapıyorsa bu mutluluğu isteyiş değil bilakis (belki bilmeden) mutsuzluğa davettir!selamlar onid. ''gece çakan şimşekmi yoksa irem dağından?''
onid

Mesaj gönderen onid »

slm mavi...
mesajından,senin hakkında edindiğim izleneimleime göre,askı,tutkuyu yasamayı seven ama bi yere kadar mücadele edebilen gücünün yettiği kadarında var olabilen,birzda kişisel özveriyi karsı taraftanda bekleyen ve beklemekte de haklı olan birisi olarak tanıdım yanlısmıyım :?:
ama untmaki aşk sadece birliktelik değildir,platonik askı tattıysan bilirsin onun farklı bi yeri vardır ,yada sevdiğinden ayrıyken ki hissettiklerinin.sevdiğinle birlikteykenki hissettiklerinden farklı olduğunu öğrenmek için dene ok...
hani bilirsindir belkide ferhat ile şirin askını,sonunda ferhat delirir ve şirini tanımaz ve şirin için açtığı su kanalında boğularak ölür ama ask teması son derece ii anlatılır...
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

mrhb onid.evet platonik aşkıda tattım.sevdiğinin yanındayken ve onunla olmadığın zamanki o hisleri tanırım.ama burada bi ayrıl barış söz konusu değilki!platonizm acı bir şeydir.genelde insana sadece hüzün getirir.ama onun bu hali bana aşka hakaret etme veya birlikteliğe laf atma yetkisini vermez.aşk güzeldir. ama vıcıı çıkan birlikteliklere karşıyım.aşıkların birbirlerini tanımaları lazım.bazı şeylere çözüm getirebilmeleri için bu şarttır.ama hala olmuyorsa özlemlerini gömmeliler.kısa mutluluklar ve uzun acılar sadece enkaza dönmektir.sevgiliye sarılmak.ne güzel duygu o!ama yeniden ayrılacaksam bu neye yararki? hem aşıklarının bir birlerini tanımadığı bir birlikteliğe sağlıklı bir aşk diyebilirmiyiz? bilmiyorum...ama ben de ayrıldım çok canım yandı ama başardım.çünkü o maddi çıkardan başka hiçbişey düşünmeyen bi esmerdi.yeniden diyebilirdim .yeniden...ama bu hüzne sadece davetiye olurdu.saygılar.
''gözlerine ne oldu dur dedikçe akmakta
kendine gel dedikçe kalbin coşup yanmakta'' kaside-i burdeden.
onid

Mesaj gönderen onid »

ok...mavi
hayatın sana verdiği rolü,sen yinede içinden geldiği gibi oyna umarım kendi doğrularını bulursun.....deneme yanılma en etkili öğrenme biçmidir...
bye...
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

aşk bir sudur iç iç kudur :lol:
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

arkadaşlar ayrılıp barışmak kadar psikopatça bişi yoktur,bende yaklaşık 2senedir çeşitli süreçlerde bunu yaşadım!kesinlkle bunu yaptığım için çok çok çok pişmanım,tam bir sinir harbiydi çünkü,scalon un dediği gibi zaten bi ayrılma sebebiniz var,ikinizde değişmiş olamazsınız ya!geriye dönmek yada farklı olacağını düşünmek kadar saçması yok!!
ucuckelebek

Mesaj gönderen ucuckelebek »

bunun aptallıkla ilgisi yok..ne istediğini bilmemekle ilgili bence..sevmeyi bilmemeklede ilgili tabii.seviyorsan ve sürdürmek istediğini biliyorsan ayrılmazsın...gurur meselesi yapıpta ayrılanlar,sevdikleri halde, hatta bazen doğru insan olduğunu bildikleri halde ayrılanlar genellikle gururlarının kurbanı olurlar.onlar gerçek seven olamazlar...ama ayrılıp ara verip tekrar başlamanmın daha uygun olduğunu düşünüp ayrılıyorlarsa,yani bunun ilişkileri için gerekli olduğunu bilerek ayrılıyorlarsa bir şey diyemeyeceğim.herkesin duyguları,duygularını gösteriş biçimi,ilşkiden anladığı ve onu yaşama şekli farklıdır yaaa..ben çok anlamıyorum bunu ama herkes kendini ne mutlu ediyorsa onu yapmalı..ayrılıp yeniden birleşmek ilişkiye ivme kazandırıyorsa yada alışkanlık haline geldiyse kendi bilecekleri iş...
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

belki bi bakıma haklı olabilirsin,çok küçük bişi yüzünden gurur yapıp ayrılmalar da gerye dönmek öenmlidir ama çok düşük bi yüzdesinde;öyle yada böyle bi sebep var ayrılmanızda,etken olan bişi var,bişi yolunda gitmemiş ki ayrılmışsınız sevsen bile tekrar birleşmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum!birbirini yıpratmktan başka bişiye yaramıyo ki!birde şu var bir ilişkiyi yürütmek için sevgi yetmiyo,başka şeyler de lazım...