Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
Mesajlar: 926
Kayıt: Salı, Ağustos 30, 2005 10:55
İsim: Burcu
Konum: İstanbul

Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen lonely » Cuma, Eylül 18, 2009 16:09

Herkese merhaba

Feridun Düzağaç uzun bi aradan sonra Radikal Spor'a geri dönmüştür.

Radikal'den ayrılmasıyla birlikte bıraktığım spor sayfasını yeniden okumaya başlıyorum.

Hayırlı uğurlu olsun.

Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
Mesajlar: 926
Kayıt: Salı, Ağustos 30, 2005 10:55
İsim: Burcu
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen lonely » Cuma, Eylül 18, 2009 16:11

Türk Kızılayı, 'Alman Ernst'.. ve nerede salmıştık?


Bunca zaman sonra formama kavuştuğum bu anı nerde kalmıştık gibi klişe bir başlıkla kutlamaya içim el vermedi; klişelerden uzak futbol köşesine hoşgeldiniz yeniden. ‘Salmak’, tribün Türkçesinde akışına bırakmak, uzaklaşmak,eskisi kadar değer vermeyip özen göstermemek gibi anlamlara karşılık gelebilir. “Mustafa Denizli geçen sezona göre biraz salmış görünüyor” dersek bir örnek ile betimlemiş oluruz. Bendeniz de siz sevgili Radikal spor okurlarından ayrı kaldığım uzun zamanlar içinde kâh çok özledim kâh çok saldım futbolu ve yazmayı. Memlekette ‘Lost’ çılgınlığına bulaşmayan istisnalardan biri olarak söylüyorum ki çevremde ‘Lost’ muhabbeti döndüğünde, herhangi bir ortamda futbol sohbeti arasında sıkışıp kalmış Ayşe teyze gibi hissederim hep. Kadınların futbol sevmemelerinde önemli gerekçeleri olmalı. Benim ‘Lost’tan bi dostum olmadı hep saldım. Neyse, anladım ki şu hayatta bonservisi elde tutmak pek bi mühimmiş. Bendenizin transferi de bundan oldu biraz. Baktı ki yedek bekleye bekleye bir hal olacak bana, vefalı Vardan yaptı teklifini. Özlemiştim lakin geçen dönemden aldığım dersler var. Öyle topa girmeyeceğim çok, inceden takılacağım artık, zira sen istediğin kadar Gökhan Gönül ol gasteler hâlâ Alex’i yazıyor; ne de olsa futbol artık is-ta-ta-tistik. Sizi bilmem ama ben çok mutluyum size yazmaktan; çıs taka tıs tık.
***
Yazmadığım uzun zamanlarda değişen ve değişmeyen çok şey oldu Beşiktaş’ımızda lakin ne yazık ki artık kronik transfer hataları çok değer verdiğimiz Denizli döneminde de sürmekte. ‘Göbeği ata ata Rodrigo Tabata’ manşetlerini görmeyi umuyoruz ilerleyen zamanlarda. İbrahim Kaş yaparken göz çıkardı Mustafa hocamız; Erhan Güven ne güzel gidiyordu bence ama bencenin pek önemi olmuyor korkarım zira son beş yıllık süreçte Beşiktaş’ta olmalarına en çok sevindiğim gencecik fidanların hiçbiri yoktur şu an-İbrahim Akın, Serdar Kurtuluş, Aydın Karabulut- Gaziantep’in aldığı her yeni oyuncuya ekstra dikkat kesilmek gibi yeni bir refleksimiz oldu sayelerinde. Yorginyo da gelir mi dersiniz seneye, yorgun başkanımız kongrede kaybetmezse korkarım gelir, Yorginyo gelir İlhan Mansız gelir bi bakmışız ki Paskal bile gelir; vallahi korkarım ve korkunuz. Yeri gelmişken coşkuyla söylemeliyim ki Delgado’nun sözleşme dondurması çocukluğumun çikolatalı donurması tadındaydı. Bayıldım. Fink’e göz attım uçtan uca; şimdiden özledim ‘Sise’yi, kim getiriyorsa bu yabancıları bize, kıracaksın kafasında şişeyi tövbe tövbe.
***
İki zor maçın ardından artık hepimiz hocamız kadar iyimser olmak istiyoruz. Ben biraz derbide kaldım hâlâ; sarı-kırmızı forvete çok iş ‘Rüştü’. Yeni birinci kalecimizin Hakan Arıkan olmasına pek mutluyum ben; gençlerin önünü yaşlandıklarında mı açacağız. Tutamayan Rüştü ile atamayan Serdar’ın “Atem tutem ben seni” düeti maçın özeti işte. Şampiyonlar Ligi’ndeki grubumuza çok kafa yormayalım; Man U’yu dışarıda tutup üçlü turnuva mantığıyla bakmak lazım gelir ki ben Livırpul’dan kalma sekiz damgamızı bu gruptan sekiz puanla çıkarak sileceğimize inanıyorum. Siz bana inanır mısınız bilmem ama inanmanın başarmanın yarısı olduğu iddia edildi Lig Tivi ana haber bülteninde. Evdeki maçlar özellikle kısa boylu turnuvalarda daha da önem kazanıyor. Demek ki kalan iki iç saha maçımızda Volfsburk ve Çeseka’yı mutlaka yenip ‘hom sıvit hom’ demeye ihtiyacımız var.
***
Salı gecesi İnönü’de Beşiktaş’ımızın hezimetine yönelik kamuoyu iştahı kursaklarda başka bir bahara kaldı. Ee Beşiktaş bu, adamın aklını alır bazen anında bazen taksitle. Bir iştahlı da -sanki bence- maksadı aşan lafları ile bu seyri zaten zor maçı daha da çekilmez kılan anlatıcı arkadaşımızdı; satır aralarına sinen ‘Bu Man U gelecek fark atıp gidecek’ edası bir yana topla her buluşmasında tüm Beşiktaşlıların yeni ‘saçsız kral’ı Fabian’ı ‘Alman Ernst’ olarak adlayan bu muhterem bu huyundan lütfen vazgeçsin. Futbolun doğasına aykırı yaklaşımı gereksiz ve çirkin. Beşiktaş taraftarı İnönü’deki büyük maçlara başka hazırlanıyor ve her defasında çıtayı yukarı taşıyor. Aynı şeyleri sahaya çıkan oyunculara da aşılamanın bir yolu olsa keşke. Maç sonrası konuk ekip teknik direktör yada oyuncularına “Bu taraftarı nasıl buldunuz?” sorusu çok anlamsız geliyor artık; büyülenip gidiyorlar işte anlayamıyor musunuz, aralarından sırf bu büyünün yüzü suyu hürmetine dönüp formamızı giymek isteyen çıkar mı diye umutla bekliyorum.
***
Futbolun reklam reklamın futbol aldığı bu devirde Beşiktaşımızın forma arka-üste reklam almayıp Barselona hesabı bir sosyal sorumluluk projesine el vermesi, eylemin öznesi ve kahramanı Beşiktaş olduğu için alkışlanmadı; samimiyetsiz küçük haberlerle geçiştirildi. Borç batağında yüzdükleri halde yönetimin ‘büyük takımlar oraya reklam almaz’ diye uydurarak ve eylemin hoşluğunu kendi kendilerine gölgeleyerek hayata geçirdikleri bu örnek davranış haftalar ilerledikçe biz tüm Beşiktaşlılar için kahredici bir ironiye dönüşebilir. Kış vakti kongre gelende Beşiktaşımıza hak ettiği değeri ve özeni gösterecek akıl ve sağduyu sahibi yeni yönetimimize kavuşana kadar çok hasından bir çadır eylemi yapmak zorunda kalabiliriz ‘hat pıleysis kolt pıleysis’ demeden; çadır kurmak ve dikmek konularında biz Türk erkeklerine özgü genetik marifetimizi Beşiktaşlılığımıza özgü yaratıcılıkla birleştirir ve karayı aka yoku çoka dönüştürmesini biliriz. Kongrede aday değilim gözünüz aydın, Celal Kolot diyorlar; kara bulut. ‘-Tık tık tık’ ‘-Kim o?’,’-Taraftar, ey yönetim artık yeter önerimize var mısınız yok musunuz, tıklayıp
öğrenmeye ihtiyacımız var.’ Tanıdığım en güzel Beşiktaşlı Vedat ağabeyimin izniyle ve doğru söz için varım yeniden; Vedat ağabeyimin gülüşüyle severim seni...

Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
Mesajlar: 807
Kayıt: Cumartesi, Ağustos 19, 2006 13:33
İsim: Caner
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen CANER » Cuma, Eylül 18, 2009 17:20

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... eID=954866

Buradan takip edebilirsiniz ..

Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 661
Kayıt: Salı, Şubat 14, 2006 16:17
İsim: Ahmet
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen pyrazine » Cuma, Eylül 18, 2009 17:44

Bu sene herşey kötü gidiyor. Forvetimiz yok Tabata'yı alıyorlar o kadar para verip. Nihat'da takımın ritmini bozdu bence. Oynamayan oyunculara bu kadar para verirlerse oynayan oyuncular da sallamazlar tabi. Bu sene Galatasaray götürür.

terry
Üye
Üye
Mesajlar: 606
Kayıt: Pazar, Mayıs 7, 2006 00:30
İsim: gökhan
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen terry » Perşembe, Eylül 24, 2009 15:26

yine cumartesi günleri değil mi arkadaşlar çok güzel haber bu çok teşekkürler

poormisguidedfool
Üye
Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: Pazar, Haziran 22, 2008 00:50
İsim: selcuk

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen poormisguidedfool » Cuma, Eylül 25, 2009 00:46

Perşembeleri yazıyor ama ilginçtir 2005'te cumartesi olan günler 2009'daki perşembelere denk geliyor.Akabinde 2006'daki cumartesiler 2010'daki perşembelere denk gelecek:)

terry
Üye
Üye
Mesajlar: 606
Kayıt: Pazar, Mayıs 7, 2006 00:30
İsim: gökhan
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen terry » Cumartesi, Eylül 26, 2009 12:04

gerçekten çok sevindim ve bizde yorumlarımızı bu başlık altında yazalım yani onun yazılarını okuduktan sonra "spor"severeler feridun abi yazılarını burada yorumlasın.
ben heyecanla chelsea veya terry hakkındaki herhangi bir yorum beklerim olumlu veya olumsuz

Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 485
Kayıt: Pazartesi, Mart 19, 2007 01:53
İsim: emel sevgi
Konum: Çanakkale

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen EmelSevgi » Cumartesi, Eylül 26, 2009 16:57

ayh çok sevindimm :lol: neredeyse üç aydır siteye giremiyordum net olmadığından, gelir gelmez aldığım ilk haber bu :) hayırlı uğurlu olsun :wink: :D

terry
Üye
Üye
Mesajlar: 606
Kayıt: Pazar, Mayıs 7, 2006 00:30
İsim: gökhan
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen terry » Pazar, Kasım 8, 2009 20:55

dost acı söyler neyse ki bir beşiktaş dostu değilim. ben beşiktaşa başkan veya direktör olsam ferrari ve ernst dışında bütün futbolcu görünümlü adamları gönderirdim takımı yeniler bütçe açığı yaratırım neyse ki değilim. aksi halde beşiktaş kazanır kaybeden biz olurduk.
bu yıl tek isteğim chelsea-barcelona kapışması yaşanması o gün feridun abiyle birbirimize söyleyecek birşeylerimiz olur
saygıyla severim onu:)

terry
Üye
Üye
Mesajlar: 606
Kayıt: Pazar, Mayıs 7, 2006 00:30
İsim: gökhan
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen terry » Pazar, Kasım 15, 2009 20:57

en az terry'i sevdiğim kadar severim seni
okuduğum yerde radikal gazetesi olmadığı için internet okuyuculuğu yapıyorum mecburen "lap"im "top"um olmadığıiçin geç gördüm geç yazıyorum sayfayı açtığımda bir zamanlar ben... yazıyodu küçük ekranda büyüttüğümde ise büyülü sözleri gördüm "bir zamanlar bende Terry gibi sevdim" chelsea'yi severim terry'den ötürü. geçen hafta attığı gol takımı kurtardı. bu sene şampiyonlar liginde aynısından barçayada atar inşallah ve barça paramparça
neyse feridun abim parmak uçlarına ve klavyenin tuşlarına sağlık
terry yazan parmağından öperim sen

terry
Üye
Üye
Mesajlar: 606
Kayıt: Pazar, Mayıs 7, 2006 00:30
İsim: gökhan
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen terry » Perşembe, Aralık 10, 2009 19:39

arkadaşlar bu asuman kimdir bilen var mı? tamamen hayal ürünü müdür? yoksa gerçek midir?

menoktadenokta
Üye
Üye
Mesajlar: 521
Kayıt: Salı, Eylül 18, 2007 00:50
İsim: MeHMeT
Konum: Kocaeli

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen menoktadenokta » Cuma, Aralık 18, 2009 19:35

sanırım hayal ürünü..

Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
Mesajlar: 1394
Kayıt: Pazar, Ekim 17, 2004 12:43
İsim: Emrah
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen Bozcaada » Cuma, Ocak 22, 2010 21:06

Henüz altı yaşındayken terk edilmenin öfkesi ile babasından nefret ettiğini düşünen bir genç adam, sevdiği kadına eski zamanlardan bir hikaye anlatır. Yazının olmadığı çağlarda insanlar duygularını paylaşmak için taş verirlermiş birbirlerine.Taşın avuç içinde bıraktığı his, verenin alana duyduklarıymış aslında. ‘Taş mektubu’ denirmiş bunun adına da. Adam, hikayesini anlatırken babasının her yılbaşında bir ‘taş mektubu’ bırakacağına söz verdiğini ama elinde O’ndan kalan sadece bir taş olduğunu dolu gözlerle itiraf eder. Gün gelir ‘kötü’ babanın ölüm haberini de getirir. Kadınının hatırına giderler son acı görüşe. Adam babasının cansız bedenine yaklaşır, yaşlı adamın sımsıkı ellerini açmaya çalışır ve minicik bembeyaz bir taş düşer babanın elinden adamın eline...

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx? ... goryID=103

bozcaadali
Üye
Üye
Mesajlar: 479
Kayıt: Pazar, Kasım 13, 2005 01:56
İsim: Özlem
Konum: Yalova

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen bozcaadali » Perşembe, Şubat 18, 2010 17:48

Sonunda abimiz dönmüş radikaldeki yazılarına çok şükür,az üzülmemiştik ayrıldığında döndüğüne sevindik :D

Kullanıcı avatarı
baykus
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 274
Kayıt: Pazar, Temmuz 30, 2006 09:26
İsim: Selçuk
Konum: İstanbul

Re: Feridun Düzağaç Yeniden Radikal'de

Mesaj gönderen baykus » Cuma, Şubat 19, 2010 10:34

siz döndüğüne sevindiniz ama sanırım yine bıraktı yazmayı feridun düzağaç... 21 ocak tarihi itibarı ile...