Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

fuatpak ötenazi

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
fuatpak
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: FUAT

fuatpak ötenazi

Mesaj gönderen fuatpak »

1 yıldır vücudumda belli belirsiz ağrılar aşırı öksürük ve buna benzer enfeksiyonlar yaşıyordum. Aslında hastalığımında ne olduğunun farkındaydım. Geçen hafta özel bir muayehaneye gittim. Ve beklediğim sonucu söyledi dr.beykronik karaciğer yetmezliği. Bu hastalıkla yaşamak istemiyorum ve bu kararı alırkende tereddütte kalmadım(ötenazi). Araştırmalarımda ötenazi yapan bir klinik buldum HOLLANDADA. bu kliniğe başvurmam için türkiyedeki hastanelerden rapor alabilirmiyim acaba.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Re: fuatpak ötenazi

Mesaj gönderen Bugfixed »

Burada insanlar acil şifalar dilemekten ve insan kendi canına kıymamalı demekten başka birşey ellerinden gelmez.

Ben de aynısını diyorum. Ek olarak;

Ötenazi çağdışı bir yaklaşımdır.. Bilime, dine ters düşer.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

fuatpak ötenazi

Mesaj gönderen menoktadenokta »

Ölüm hiçbirşeyin çaresi değil. Ve zamanın neler göstereceği asla ve asla bilinmiyor. Yarın hatta 1 saat sonra ne olacağını bilmemekteki gizem ne bilmiyoruz ama Ölüm çare değil...
Kullanıcı avatarı
divane86
Takımdan
Takımdan
İsim: GÜLDEREN

Mesaj gönderen divane86 »

bence bu kadar acele karar verme... benim tanıdığım var aynı senin gibi oda karaciğerindeydi rahatsızlığı. çok doktorlara gittiler 2 bilemedin 3 ay yaşar dediler ama kadın 6 aydır yaşıyor ve durumu gittikçe iyiyiye gidiyor. ben hayatta böle şeyler olurken bu şekilde düşünüp erken karar verme...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Öncelikle durumunuza üzüldüm... Mevladan acil şifalar diliyorum, yanlış anlamayın ama özür dileyerek merak ettiğim bir hususu sormak istiyorum;
Bizim sağlık sektörüyle ( yani Türkiye'deki hastanelerden rapor alabilmenizle ilgili bir bağımız bulunmamakta ) neden buraya böyle bir başlık açma gereksinimi duydunuz ? :roll:

Tekrar geçmiş olsun...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
divane86
Takımdan
Takımdan
İsim: GÜLDEREN

Mesaj gönderen divane86 »

ayrıca geçmiş olsun olayın vehametinden yazmayı unutmuşum.... allah acil şifalar versin...
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

Geçmiş Olsun..
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

özür dilerim ama her hasta olan insan -ki biliyorum ağır bir durum- kendi ipini çekmeye kalkarsa gidişat pek de iyi olmaz sanırım... kalıpta savaşmak varken neden bu erkenden gitme isteği ? ve bende adventureman'la aynı kanıdayım, ilk mesajınız da böyle bir soru sormanıza anlam vermedim... kişinin hayatı ile ilgili kararları kendi elindedir diye biliyorum ben de... geçmiş olsun Derdi veren Allah dermanınıda verir...
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

bence çok ama çok acil karar ama siz bilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

yanlış bir karar vermişsin.yaşın gençmiş.hastalığa karşı direnebilcek bir yaştasın.direnmeni, yaşama tutunmanı öneririm.buradaki abilerim, ablalarım, arkadaşlarım hepimiz eminim sana aynı şeyi söylüyeceğiz.madem bize sordun bizim yolumuzu denemeni tavsiye ederim.Allah acil şifalar versin..
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

üzücü...sizden çok kötü durumda olanlar yaşama dört elle yapışırken sizin buna başvurmanız...hayat tozpembe olur sen istersen...ama bu şekilde olmamalı...yaşamak o kadar güzel ki herşeye rağmen...
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

Şaka mı bu? Karaciğer yetmezliğine ötenazi :? Bence hastalığın arkasına saklanmış bir yaşamama isteği var burda.
fuatpak
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: FUAT

Mesaj gönderen fuatpak »

kalacak yeriniz yoksa; bakacak kimseniz yoksa siz ne yapardınız yaşama sıkı sıkımı sarılırdınız. Ne kadar komiksin kemanci sen.
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

ben şaka dedim komik demedim.eğer ölme isteğin kalacak yerin bakacak kımsen olmamasıysa zaten bu sana ötenazi hakkı vermez.bu olsa olsa intihar olur.ayrıca bakacak kimse lazım değil sana, 31 yaşındasın, kendi ayaklarının üstünde durabilirsin.sen kendi hastalığına ötenazi istiyorsun ve bana komik diyorsun,peki benim tam 6 senedir hangi hastalıkla ne şartlar altında yaşadığımı biliyor musun? herkesten neler yaşadığını saklamak, dünya üzerinde sadece ve sadece 2 kişinin bilmesi bu durumu... çektiğim acılar... ama ÖTENAZi istemiyorum çünkü başıma geleni çekmekle yükümlüyüm, yarın hiç doğmamış bir gün, bugünse yeterli olgunluğua olaşınca dün olacak.her gün hayatıma yeni birşeyler katabilirim ben. çünkü İNANCIM var buna!! GÜCÜMÜ KİMSEDEN DEĞİL KENDİMDEN ALIYORUM BEN!! unutmuyorum ki ben tek bir kişi değilim, kendi kendime konuşup kendimle zıtlaşabiliyorsam kendimle gurur duyabiliyorsam kızabiliyorsam ben aslında yalnız değilimdir ve eğer intiharı düşünecek kadar herşeyden vazgeçmişsem hayatta benim için değerli birşey kalmamıştır. kaybedicek birşeyinin olmaması kadar kazanmaya elverişli bir ortam daha düşünemiyorum. ...........................işte benim komik düşüncelerim......
En son kemanci tarafından Çarşamba, Ekim 10, 2007 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

3İ kuralı:
İnanacaksın
İsteyeceksin
İnat Edeceksin
Kilitli