Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Gezi (Travel) - Gezi Rehberi - Tatil

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Gezi (Travel) - Gezi Rehberi - Tatil

Mesaj gönderen Bugfixed »

Arkadaşlar tatil imkanı olsun olmasın ülkemizde nerelere gitmek isterdiniz?
Gitti iseniz gittiğiniz beğendiğiniz yerleri paylaşır mısınız?
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
cadininteki
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Gezi (Travel) - Gezi Rehberi - Tatil

Mesaj gönderen cadininteki »

RİZE-ayder yaylası
VAN-akdamar kalesi
AĞRI-İshak paşa sarayı
MARDİN taşevleri
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

ege de, efes'e meryem ana kilisesine falan gitmiştik. çok güzel yerler.. eski zaman.. o antik tiyatro.. nasıl inşaa edilmiş. hayret etmemek mümkün değil..
antalya da şelaleleri gezme fırsatım olmuştu. manavgat, düden... doğa harikaları..
ortaokul yıllarıydı sanırım, peri bacalarına gittik. inanılmaz güzel. o eski kiliselerin içleri falan.. ıhlara vadisiydi sanırım. tam hatırlayamıyorum.. çok güzel yerler..
urfaya gitmiştim. babamın memleketi :) ama o zaman küçüktüm.. söylediklerine göre o zamandan bu zamana çok gelişmiş. çok modernleşmiş.. balıklı göl, tepede kalesi vardı yanlış hatırlamıyorsam..
zonguldak'a da gittim ama sadece haftasonu içindi.. arkadaşımda kalmıştım. o yüzden etrafı gezme imkanım olmadı. umarım yine gitmek kısmet olur..
yakın tarihte ise bolu'ya gittim ramazan bayramında.. "yaylaya çıkmak" ne demek bilmezdim. gördüm, anladım :) o mevsimde oralarda kimsecikler yoktu ama yine de hayran kaldım.. abant gölü ve diğer küçüklü büyüklü göller... yeşilin her tonu bir arada.. mükemmeldi...
bir de tabi anne memleketi :) bozcaada.. üstüne hiç bi yer tanımam o ayrı ;) havası bile bi başka kokuyo bana :)
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Ayvalık,Cunda,Didim,Altınkum,Mavişehir çok güzel yerler.

Şeytan sofrasının manzarası süper.
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Gemlik / Kumla derim..

Gerçe Kumlayla birlikte ; Karacaali,Narlı,Yalova,Mudanya,Armutlu,Fıstıklı,Trilye..

Hepsi ufak ufak beldeler ve buralara Kumlada ulaşım çok rahat ve kısa zaman alıyor..Sessiz ve sakin balıkçı kasabaları bir nevi..Huzur arayan,sehirlerin monotonluğundan kurtulmak ve marmara denizini tanımak adına muhteşem..İstanbul'a da 1 saat uzaklıta deniz yoluyla..Daha ne diyeyim,mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden bence..
andmaiyesi
Üye
Üye

Mesaj gönderen andmaiyesi »

Karadeniz'in her yeri çok güzel...Batısı doğusu...özellikle Bolu yemyeşil huzur verici.sonraa Bursa,Çanakkale,Balıkesir......

ama ben yinede en çok Türkiye'nin doğu bölgelerini görmeyi isterim..mesela Malatya,Erzurum,Ağrı,Urfa,Mardin...gibi.
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

sümela manastırını görmeyi oraları gezmeyi istemişimdir hep ...!!! (umarım doğru yazmışımdır)
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

karadenizz... :wink: belki de karadenizli olduğumdandır ama karadenizi başka hiç bir yere değişmem... hele doğayı seviyorsanız bence kesinlikle bir karadeniz turuna çıkın... trabzon rize artvin.( ve giresun :D )hele trabzonun doğal güzellikleri insanı çok derinden etkiliyor bence... bodrum çeşme gibi yerler yerine doğayı daha çok seviyorum sanırım.. bir de gideceğim yerin tarihi açıdan da zengin olması önemli benim için..
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

Safranbolu'ya gitmeyi isterdim.Gerçekten güzel yerler.Bütün gezmek,oraları tanımak müthiş olurdu.Ayrıca bende karadenizi merak edenlerdenim.Bir kere Bartın'da kalmışlığım vardı.Çok güzeldi.Keşke bir daha fırsat olsaydı.. :(
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

Birgün Van'a yolunuz düşerse mutlaka:
Akdamar adasını
Van kalesini
Hoşaf kalesini görün..
ve edremitte van gölünde yüzmeden de sakın ayrılmayın...
ve ayrıca dünyada sadece van gölündebulunan inci kefalini de yiyin
istanbulda:sultan ahmet
kapalıçarşı
adalar
.......

MARDİN taşevlerini görün
feza
Üye
Üye

Mesaj gönderen feza »

Didim , Fethiye , Tavşan Adası mıydı neydi ? gerçi hiç tavşanı yok :)
ve cennetim : Bozcaada!.. :)
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

türkiye içi bir çok şehre gezi amaçlı gittim
kendimi bulduğum tek yer AMASRA oldu
küçük şirin bir sahil kasabasını andıran farklı bir havası olan bir şehir... kesinlikle gidin derim...

doğuda gittiğim tek yer VAN şehri.. bence çok güzel bir yer yine fırsatı olan gitsin derim... doğu da gitmek istediğim bir çok şehir var... doğu gerçekten güzel...

karadeniz sahillerinde yaşayan biri olarak... RİZENİN yaylalarını... TRABZONUN manastır ve gölünü... SAMSUNUN da bütün sahillerini görmelisiniz derim :)))

ayrıca AMASYA da çok güzeldi :))

aslında daha bir çok şey derim de çok uzadı :D
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

Mesaj gönderen marziye »

zonguldak-devrek oranın bastonları meşhurdur
ankara-anıtkabir ve yaylaları
nevşehir-kapadokya ürgüp,göreme,gör vadisi,hacıbektaşi veli hz. türbesi ve dergah evi onun şenlikleride çok güzel olur. derinkuyuda yeraltı şehrine de gittim
niğdede yaylarını gezdim ben yayla hayatını severim bilenler vardır umarım.
bursa-uludağ bayıldımmm ateşte sucuk çok güzel olur karlar üstünde
kastamonu- tosya ve osmancık çeltik tarlası neye benziyomuş öğrem orda.
sivas-kalesi,çifte minare,alaattin keykubat'ın türbeside orda arkadaşlar ve medreseler var uzay-fen bilimleri bilimleri okulu yani. sonra sivasta kongre binası var görülmeye değer.ismet paşa konağı da çok güzel atamızla olan anıları yazılı duvarlarında
tokat-zile de o ünlü
veni,vidi,vici sozünün söylendiği kale tüm şehir ayaklarının altında zilede güzel turhal kaleside var ama zileninki daha güzel
ama en çok kapadokya etkiledi beni umarım düşlediğim gibi bir gün oraya yerleşirim
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

Mesaj gönderen marziye »

Kayseri...
harika anadolu şehirlerinden biri merkezde tüm güzellikleri toplanmış futbol sahası kalesi saat kulesi birde hangi mevsimde hangi ayda giderseniz gidin sabahlara kadar insanlar dışarıda parklarda geceleri caddeler tıklım tıklım aileler sevgililer çok beğendim valla