Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Gidersen HİÇ Olurum...HİÇ Utanmadan...

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
sofican
Üye
Üye
İsim: Gizem

Gidersen HİÇ Olurum...HİÇ Utanmadan...

Mesaj gönderen sofican »

Nerede diyordu yaşlı kadın ; kocamı göreniniz oldu mu ?
Çok sevmişlerdi birbirlerini çok...Yaşlı kadın içi titreyerek ve hep yarından korkarak ne günlere getirmişti sevgisini...Ama şimdi...İşte soruyordu bir gören olmasını umut ederek ; fonda sonbahar yapraklarının hışırtısı.Etraf nasıl da hafif bir buğulu is kokusuna bürünmüş.Yağmur ,toprak ve arabalardan çıkan gazların ortaya çıkardığı bir şehir kokusu bu ...Kasımın o kendine has soğuğu dolaşıyor yaprakların arasında.Bir de sabah ezanını duysanız o vakıt tamam işte yaşıyorum demezsiniz.Sabah ezanını duyamazsınız ama bu vakıt akşama dayanmış bir vakıttır çünkü...
Yaşlı kadın Kadıköy Moda'da yürüyor şimdi ;yo (!) yürümüyor yalnızlığını sürükluyor.O belalı ,is kokan ,soğuk yalnızlığını ...Bazen bu kadar sevip üstelık aynı şidette sevilip kaybettığı için , acılı bir haz duyuyor ruhunun derinliklerinde.Kaç kişi ye nasıp olurdu ki böylesi .İşte kibir insanoğlunun ömrümde böyle acı görmedim dediği anda dahi çıkıp gelebiliyordu.Kibir değildi belki de bu peki öyleyse neydi ?Bence inasnoğlu dahi bilmiyordu bu sorunun cevabını...
Yaşlı kadın hala Moda'da sürüklemeye devam ediyordu yalnızlığını...Ve inceden inceye serpiştirmekte olan yağmurdan ıslanmış yaşlı yüzünü arada kaldırıp soruyordu ; < Kocamı göreniniz oldu mu hiç ?!?!?!?! >

eğer gidersen bir yaşlı kadın olacağım Moda'da
ve soracağım HİÇ ama HİÇ utanmadan etrafta kim varsa...
gitme...
blackpearl

Re: Gidersen HİÇ Olurum...HİÇ Utanmadan...

Mesaj gönderen blackpearl »

çok güzel oldukça etkilendim saol paylaştığın için..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

İste hayat yalnız cekilmiyor...Ve ese duyulan ozlem...
sofican
Üye
Üye

Mesaj gönderen sofican »

belki de sonramı yazmışımdır..bilemiyorum şu an ; içimden çok geldiği dışında bir şey...

teşekkür ederim arkadaşlar :oops:
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

tabiki yalnız çekilmiyor ve yanında sevdiğin insan olmadığı zaman hiç hiç çekilmiyor :cry:

ben yaşlanmak istemiyorum!!
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

gitti.
hiç miyim ?

anlamsızım.

anlamsızlık hiçlik ise ..
~
ansızın gelecek gibisin..
sofican
Üye
Üye

Mesaj gönderen sofican »

evet sinan belki de farklıdır ''hiç'' lik , ''anlamsızlık'' tan...
çünkü ''hiç''liği sen seçiyorsun, tüm hücrelerine yayıldığında,çıkmaz bir leke halıne geldiğini anladığında anlamsızlık...ama ''muş'' gibi yapmaya karar verenler var ki onlar seçmiyorlar ''hiç''liği...
''muş'' gibi yapıyorlar ama seçmıyorlar...