Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

hayatını çocuklarına adamış bir anne

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Misafir

hayatını çocuklarına adamış bir anne

Mesaj gönderen Misafir »

bir kadın 15 yaşında evleniyor .kadın o zamanalar ekmek parası kazanmak zor olduğu için kocası da şehir dışında çalıştığı için hayatının yarısını kocasını bekleyerek geçiriyor.kocası yılda bir ay izine geliyor her gelişinden sonra giderken karısı hamile yıllar sonra kocası emekli olur ve evine döner bu arada kadın bağ bahçe işleri ile devamlı uğraşır kayınbabası ve kayınvalidesi hastadır onlarla ilgilenirken çocuklarına da bakmaktadır onları babalarının yokluğunu hissettirmeden büyütmeye ve okutmaya çalışır hayatı bir şekilde akıp gider çocukları ne isterlerse onları kırmadan onaların isteklerine hep bir şekilde cevap veremeye çalışıyor.
5 tane çocuk 4 oğlan 1 tane kıss en son çocukları erkeke oğlanın doğumundan itibaren babası yanında olmuştur. taki 9 yaşlarına kadar kadın kocasını kaybeder. kadın çocukları ile bir başına kalmıştır. ilk oğlunu evlendirir en büyük oğlan istanbula yerleşir. kızını evlendirir oda ankaraya yerleşir. ortancıl oğlu ise hiç bir işe yaramayan bir şekilde hayatına devam etmiştir. annesinden geçinen bir adama olmuştur. oda evlenmiştir ama çalışmıyor annesi bakıyormuş bu oğluna. 3, oğlu ise okumuş hakim olmuştur. mecburen görev yapmak için de türkiyenin çeşitli bölgelrine gitmektedir. bu arada oda kendine uygun bir ,eş bulup evlenmiştir. geride en küçük oğlu kalmıştır. o hiç bir işe yaramayan oğlu ise benim karım senin işlerini görüyor benim karım senin önüne yemek getiriyor diyerek ikide bir annesinin canını sıkar ayrılır annesi o evden başka eve en küçük oğlunu alarak çıkar yıllarca kocasından ayrı geçinmeye çalışan kadın hayatını çocuklarına adayan kadın artık yaşlanmıştır. her insanın olduğu gibi. her yaşlı insan gibi hastalanmıştırda artık iyi bir bakıma ihtiyacı vardır ama bakacak kimi varki en küçük oğlu oda okumaktadır o okusun rahatsız olmasın diye her defasında oğluna rahatsızlığını hissettirmemeye çalışıyordu. ama nereye kadar bir süre sonra bayılmalar ve sara nöbetleri kendini göstermeye başladı herkes bakınması gerektiğini söylüyordu fakat hangi para ile zaten o kadar borçlu idiki çevresini borçlarınımı yatırsın yoksa doktoramı gitsin eski toprak kadın ben borçlarımı ödeyeyim doktor sonra diyerek bakınmayı ihmal ediyor borçlarını ödemeye çalışıyordu. haa bu arada evlatlarımı ne yapıyordu anneleri onları neden ilgilendiriyorki onlar hayatlarına bakıyorlardı en büyük evlat kendisini evine ve annesine pardon gerçek değil tabiki karısının annesine adamıştı ne her yere karsının ailesi ile gider herşeylerini onlarla paylaşırdı gerçek annesi sadece onu çağırınca oğlum özledim gel diyince aklına gelir ondada unutmassa giderdi. ortancıl oğlunun kendine hayırı yoktuki annesini olsun hakim olan oğlu ise arada bir arayıp soruyordu annesine anne para lazımmı göndereyimmi sözunu hiç etmez yada nasıl olursa öle sorardı annede yok olum senin canın saolsun diyerek istemezdi küçük olan ise tek umudu idi ama oda ne olacağı bellimiydi öylesine yaşıyor gerçek dünyadan uzak deli çağlarını yaşıyordu ama annesine yinede en yakın oydu.

şimdi o kadın en zor durumunda arada bir hatırlıyor bazı şeyleri oda ilaçlarını alırsa diğer zamanlar sayıklıyor ne diyemi evlatlarım diye düşler görüyor evlatlarının yanında olmak istiyor uyandığında ise hatırlamadığını söylüyor bazen de kafası gidyor yani hiç bir şey hatırlamıyor yanında en küçük oğlu var anne kızını çok özlediği için onun yanına gitmiştir. onu arayuan tek kişide hakim olan oğlu işişten geçtikten sonra oda diğerleri akıllarına bile gitirmiyorlar eski topraktır bir şey olmaz diyorlarmış.

şimdi sizlere soruyorum bu kadın kendisi için hayatında hiç bir şey yapmayıp çocuklarına adayıp hatta onlar için defalarca kocasından dayak yiyen kadın yaşladığı için şimdi buınları hak ediyormu neden bize hayatlarını adayan kişileri bizler önemsemiyoruz neden....
Arfi

Mesaj gönderen Arfi »

abi kitap yazmışsın bizim mileet uzun yazıları okumazzzzz!!
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

arfi konu başlığına okuyan duyarlı bir insanın dikatini çekip okuyacaktır öyle herkesin okuması yada okumaması da okadar önemli değil ben onu anlatmak istedim ve anlattım rahatladım...!
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

incinen yarıma dokudun,annemi şimdi daha cok seviyorum....
darkfriairs

Mesaj gönderen darkfriairs »

Çok iyi bir yazı olmuş, Ellerine sağlık, bu arada tabii bu kadın tanıdkmı? yoksa televizyondan mı gördün?
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

darkfriairs yazdı:Çok iyi bir yazı olmuş, Ellerine sağlık, bu arada tabii bu kadın tanıdkmı? yoksa televizyondan mı gördün?
yaok tv de falan görmedim bu kadını çok iyi tanıyorum canlı şahidim yani arkadaş
Blavinia
Üye
Üye
İsim: nesli

Re: hayatını çocuklarına adamış bir anne

Mesaj gönderen Blavinia »

o ulu annenin ellerinden öperim..

iyi yazıydı
tubi
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye
İsim: TUBİ

Re: hayatını çocuklarına adamış bir anne

Mesaj gönderen tubi »

anneler, bütün anneler doğa üstü varlıklardır,işte seni karşılıksız sevebilen iyisiyle kötüsüyle kabul eden melekler..annemi çok seviyorum bunu kendisine söyleyemiyorum ama öyle,belki birbirimizi anlayamıyoruz AMA SENİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM yine bana kırgınsın ama bende kırıldım...