Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

hayır (!) sıkılmayalım...

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
sofican
Üye
Üye
İsim: Gizem

hayır (!) sıkılmayalım...

Mesaj gönderen sofican »

Hayat ne kadar kısa...Ve biz neden hala mutlu olmak için çaba sarf etmıyoruz... Bize bu hayatı değer biçen güç eminim bu hayatı dolduracak mutlulukları da yarattı...Peki neden onları bulmaktansa süreklı kendi evrenimizde kendi kendimizi yok ediyoruz...Neden mutluluk yerine süreklı hüzün arıyoruz ... Neden hak ettiklerimizi bulamıyoruz ya da aramıyoruz ... Hayat bu kadar zor olsaydı , Tanrı seni beni.. yaratmazdı..Demek ki bi güçle doğduk ve o güç bizi yaşatacak...Ölümsüz olmanın sırrı burda bence...Ölümsüz olan insanlar yaşarken yaşayanlardır bence...Yaşarken hayatı kendine zindan edenler değil..Yaşarken ölenler değil...O yüzden kendimizi süreklı yaşatmaya bakmalıyız..Yenilenmelıyız araştırarak ve yeniden doğmalıyız severek :!: :wink:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Re: hayır (!) sıkılmayalım...

Mesaj gönderen fotosentez »

Neden mutluluk yerine süreklı hüzün arıyoruz ...
demeyelim de hüzün niye hep bizi arıyor diyelim...doğru olsun...
sofican
Üye
Üye

Mesaj gönderen sofican »

hüzün pasif bir şey ama onu harekete geçiren ,etkin yada etkisiz kılan biziz işte...o senin kadar yaşamıyor en azından...Tamam belki misafir edebilirsin ;ufacık bi saygı mabında hüzüne...Belki de bu misafir ediş hazırlıksız yakalandığın için ;emri vaki olur hüzün tarafından...Ama yinede diyorum ki o bizden daha çok yaşamıyor , pasıf o ,bir mısafir işte sensin işte yada biziz onu harekete geçiren ikametine onay veren...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

bu hüzün denen şey, niye istenmeyen misafir olarak geliyor hep :lol: bi de yatıya kalıyor utanmadan
~
ansızın gelecek gibisin..
sofican
Üye
Üye

Mesaj gönderen sofican »

kov gitsin :x kibar olmana gerek yok içinden nası geliyosa bağır çağır kov onu ki bi daha gelemesin :wink: ama gelir biliyo musun...gerçekten yüzsüz bu konuda sana katılıyorum...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

kuşu bekliyorum, hüzünkovan kuşunu. o gelicek kovacak inşallah :)

tabi ay tenli aşığın şarkıma karşılık vermesi de gerekiyor :hmm2:
~
ansızın gelecek gibisin..
sofican
Üye
Üye

Mesaj gönderen sofican »

düş gibi bi sokakağın içinden uçup geçerek gelsin hatta o kuş :P olsun o da olur...o da kabuldür eğer kovacaksa...sonra bi de bana uğrasın ve tüm hazırlıksız yakalananlara bu misafire :lol:
BuRCuUUU
Üye
Üye

Mesaj gönderen BuRCuUUU »

sofican sana bütün organlarımla katılıyorum ben de bu tarz bu konu açmayı düşünüyordum teşekkür ederim sana ben bu kadar iyi ifade edemeyebilirdim iyiki sen açmışsın :D
ya hangi formu açsam bir kenarına köşesine konuyla alakası olsun olmasın sıkıştırıvermiş hep hüznü mutsuzluklarını karamsarlıklarını.... vs daha saymayayım sen anla
bu kadar çok mutsuz insan görmek gerçekten çok üzdü beni
elbette her zaman mutlu olamayız ama onların yazdıkları bana mutlu olmak için çabalamadıklarını adeta mutsuzluğa kucak açtıklarını hissettirdi en üzücü yanı da buydu
ben mutlu olmanızı istiyorum yaaa LÜTFEN!!!!!!!
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

emin ol bu sitede mutlu olan çoooook insan var.en azından hepimiz böyle bir ortamda sizlerle olduğumuz için bile mutluyuz.ama insana şiirler yazdıran hep aşkın acı yüzü oluyor belkide.hani hüünler paylaştıkça azalır ya ondan baskın çıkıyor konularda sanırım.ama mutluyuz..:)di mi?
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

kimi zaman mutluyum kimi zaman değilim kısacası hayattayım:)
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Çabalayan herkez mutlu mu ??
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

mutluluk istemekle olmuyor...
acı denen şeyse her zaman vardı var olacakta...
boşuna uğraşmayın : ))
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

acı da var mutlulukta kendimizi sadece acıya endeksleyip bunalımlı bi hayat yaşayamayız ya da yaşarız da bu yaşama haksızlık etmiş oluruz...en çok da kendimize yaptığımız bi haksızlık olur bu.
berkerk
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: berker

Mesaj gönderen berkerk »

metnazirk bence öyle düşünürsek hiç mutlu olamayız tabii haklısın acı her zaman vardır ve iyi ki de var çünkü insanlar acıyla öğrenir bazı şeyleri..ama mutluluk aramakla,inanarak ve istemekle..kişi bence nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşıyordur çünkü mutlu olmak insanın elinde.. :)
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

her hayatla barışma ve gülümsebe çabası başarıyla sonuçlanacak diye bir kural yok . çok isteyincede olmuyor. hayat bir karmaşa içinden istediğiniz sizin yapınıza uygun ve elde edebileceğinizi düşündüğünüz yerlerdeki renklere tutunun . hedefinizde bu olsun. yoksa kimse size yetişme çağınızda hayatın hep mutlu geçeceği sözünü vermed. sıkılmayalım evet yarında aynı olacak , sevinçler sonsuza kadar sürmez, üzüntülerde öyle . anı yaşayın hayat herkes için ayrı süprizleri olan bir olgu . hedefinizi önünüze alın ulaşma çabanızı elinize , artı gelebilecek acı ve anlık şeyleri yaşayın ama sıkılmadan terketmeden hiçbirşeyi . zaman bazen oyunu bozar ama korkmayın bazende zaman sizi tutar :))