Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Murat Göğebakan

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Murat Göğebakan

Mesaj gönderen Bugfixed »

Murat Göğebakan panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Murat Göğebakan...

Mesaj gönderen haldunbar »

Madem burası Murat Göğebakan panoları, birkaç kelam edeyim kendisi hakkında bir dinleyicisi olarak. Göğebakan Feridun la bir hemşeri olmakla beraber, onunla müzik olarak çok farklı kulvarlarda koşmaktadır. Ama ortak yönleri olarak ilk günlerini her ikisinin de arattıkları aşikardır. Ve Göğebakan üstat Öyleki Hasretimsin, Bahar Yağmurları, Selvi Boylum, Ah Ömrüm,Unutur muyum Seni, Seni Sana Bıraktım, Şimdi, Tek Suçum Seni Sevmekmiş, Sevda Türküsü, Turnalar, İşte Öyle Sevdim Seni,Bu Aşkın Sonunda, Sana Olan Aşkım Şahit ve son olarak da Gönül isimli leziz parçalara imza atmıştır. Ama dediğim gibi ilk albümlerdeki tadı diğerlerinde bulmak güçtür. Hatta yukarıdaki parçaların büyük bölümü genelde ilk iki albümün parçalarıdır...
Ve tabi Göğebakan vokal tarzının farklılığı ile birçok kişi tarafından dinlenmemekte ve nefret edilmektedir. Ama şahsım gibi ciddi dinleyicileri tarafından da piyasa içinde bir takım ismi lazım olmayan zibidiler arasından cınbız ile alınıp gönülün güzel ve tenha bir noktasında ikamet ettirilmektedir...
Bu mesaj ve Göğebakan panolarını eleştirecek arkadaşlar keşke eleştirilerini panonun geneline değil de doğrudan benim özelime yönlendirseler de; üstad hakkındaki gereksiz yorumları herkes gerekli gereksiz okumasa derim ve giderim...
requiem

Mesaj gönderen requiem »

samimi..
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

ya her kesi fd ile karsilastirmayin ayrica fd ile cok farklari var fdnin anlattigi askla onun ki cok bam baska daha dikkat edersiniz gorursunuz
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Murat Gogebakan'ında kendıne has yorumu var bazı sarkılarıda cok hos...
flylover

Mesaj gönderen flylover »

ilk çıktığı zaman ben sana aşık oldum bir tanem diye bir şarkısı vardı o şarkıyı severdim fakat bu benim sevdiğim tek mg parçası oldu.şimdilerde şarkılarını gülmek için dinlerim o kadar saçma sözleri varki özellikle son klip parçasında ki bunca yıllık ömür hayatımda kısmı en saçma ve bozuk şarkı sözü olarak tarihe geçebilir...
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

bana rocktan ziyade arabesk yapıyo gibi geliyo tamam içli adam ama yorumunu pek beğenmiyorum.
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Rock çı olamaz o yaa!!
isimsiz:)

Mesaj gönderen isimsiz:) »

bayılıyorum murat göğebakana hele o şiir okuması yok mu süper wallaha! gönül, seni sana bıraktım, diğer yarım ve ayyüzlüm gibi harika parçaları var. ayrıca kendi halinde, fazla tv ye çıkmayan, hatta son albümüne kadar doğru dürüst klip bile çekmeyen birisi olmasına rağmen albümlerinin çok satması da onun ciddi bir hayran kitlesine sahip olduğunun göstergesidir bence.. anadolurock diye tabir edilen müziği en iyi yapanlardan biri bence.
dreamtheater

Mesaj gönderen dreamtheater »

isimsiz:) yazdı:bayılıyorum murat göğebakana hele o şiir okuması yok mu süper wallaha! gönül, seni sana bıraktım, diğer yarım ve ayyüzlüm gibi harika parçaları var. ayrıca kendi halinde, fazla tv ye çıkmayan, hatta son albümüne kadar doğru dürüst klip bile çekmeyen birisi olmasına rağmen albümlerinin çok satması da onun ciddi bir hayran kitlesine sahip olduğunun göstergesidir bence.. anadolurock diye tabir edilen müziği en iyi yapanlardan biri bence.
bende şiir okumasuna bayılıyorm arkadaşım :) keşke tanımasaydım seniyi dinlemenizi tavsiye ederm ve ayrıca bencede onun tvlerde magazin programlarında görünmemesi güzel gözümdeki değerini düşünmüyorm ve verdiğim değeri hakeden bir sanatçı bence ya da verilen diyelimde yanlış anlaşılmasın :)
manikarte 55

Mesaj gönderen manikarte 55 »

bence yapacak pek işi kalmadı

karanfil kokan yarim-gözleri deniz kokan yarim ve buna benzer birbirine benzeyen şarkılar...
dicoria_mavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen dicoria_mavi »

flylover yazdı:ilk çıktığı zaman ben sana aşık oldum bir tanem diye bir şarkısı vardı o şarkıyı severdim fakat bu benim sevdiğim tek mg parçası oldu.şimdilerde şarkılarını gülmek için dinlerim o kadar saçma sözleri varki özellikle son klip parçasında ki bunca yıllık ömür hayatımda kısmı en saçma ve bozuk şarkı sözü olarak tarihe geçebilir...
arkadaşlar ne kadar ağır yorumlar yapıyorsunuz öyle...bence cümlelerinize daha çok dikkat etmelisiniz..yani 'siteye yeni geldin bu ne şimdi' diyebilirsiniz ama hiç hoş değil bi insanı bu kadar ağır eleştirmek..herkesin bi konuşma tarzı vardır,tamam itiraz etmiyorum ama böyle de olmaz bence..'beğenmiyorum ..hem de hiç' dersin olur biter...net ve kırıcı değil hiç olmazsa..
şimdi benim görüşlerime gelirsek;ben murat göğebakan ı önceden daha çok beğenirdim,dinlerdim ve arardım yokluğunu ama şu anda eskisi kadar yoğun şeyler hissetmesemde ona ve şarkılarına karşı hala beğenim sürmektedir...saygılar..
:arrow: umarım' kırmayalım' derken kırıcı olmamışımdır...
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

bence rock sölemiyo bu adam
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

9 Ekim 1968 yılında Adana'da doğdu. Adana'da doğmasına rağmen 5 yaşına kadar Almanya'da yaşadı. Daha sonra tekrar Adana'ya döndü ve burada ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. Daha sonra ise 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi devlet konservatuarına girdi. Burda tamamladığı üniversite eğitiminin ardından ise Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev aldı. Bu yıllarda felsefeye olan merakı sonucu tasavvufa ilgi duydu ve dergah eğitimi aldı. Adana'da bulunduğu yıllar içinde gitar dersleri veren ve bar çalışmaları yapan Göğebakan 1995 yılına kadar Adana'da yaşadı ve bu esnada bir evlilik yaptı. Bülent isminde çocuğu olan Göğebakan 1994 yılında eşinden ayrıldı.
Yaptığı besteleri Adana'da değerlendirememesi sebebiyle 1995 yılında İstanbul'a geldi. 1996 yılında Ben Sana Aşık Oldum albümünü çıkardı ve bu kasedi ile büyük bir çıkış yaptı. "Ben Sana Aşık Oldum" ile müzik piyasasında kendine iyi bir yer edinen sanatçı, daha sonra çıkardığı kasetleri ile bu başarısını perçinlemeyi başarmıştır. Aralıksız olarak müzik üretimini sürdüren Göğebakan şu an itibariyle 5 albüme sahiptir...

bu da 1 basarıdır...
prenses
Üye
Üye

devammmm

Mesaj gönderen prenses »

'' yar aşkına zehir katmış..ağlarım...harıkasın murat göğebakan...yolundayız bizde....