Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Yaşar Kurt

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
bellatrix

Mesaj gönderen bellatrix »

kendine öz adamın benim!
süt içmesi gerek annemin
artık süte gerek yok...
lafları anlayana kroşe gibi oturur ,farklıdır, kendine hastır...
yaşa sen yaşar!
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

MARTI
buluta benzet kendini git
şehire benzet kendini seyret
ağaca benzet kendini kal
ama sakın martıya benzetme...
geceye benzet kendini ağla
yağmura benzet kendini sus
gölgeye benzet kendini dans et
ama sakın martıya benzetme...
martıya benzetme kendini sakın
kendini sakın...
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

GİDİYORUM ALIŞAMADIM BU KENTE...

Sözlerin yanında müzikte muhteşem. birde yaşar üstadın seside eklenince. zannedersem obua kullanılmış çok etkileyici..
ZESİL

Mesaj gönderen ZESİL »

FD GİBİ KENDİNİ KANITLAMIŞ TIR HELE BİRDE FIRTEMİNİ DİNLEYİNCE BİRBAŞKA OLUR İNSAN...MÜTHİŞSİNİZ YANİ....
<ROCKERGIRL>

Mesaj gönderen <ROCKERGIRL> »

sadece korkuyorum anne sarkisini cok seviyorum.
commander

Mesaj gönderen commander »

yasar kurt =boynum dik

bu sarkısı harika ötesi aklıma geldikce tüylerim diken diken oluyor
deadflower

Mesaj gönderen deadflower »

kukla fırt emin ve tabi ki
sakın kal deme bana
gidiyorum alışamadım bu kente!!
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

bencede rock müzik söyleyenler arasında en başarılı olanlaradan

ben özellikle asık veysel kara toprağı çok özel söylediğine inanıyorum..
emirates

Mesaj gönderen emirates »

Yaşar Kurt'un 'Fırt Emin' şarkısının adı hep bana çok saçma gelirdi bir gün bir arkadaş ortamında şarkı çalındıktan sonra bir arkadaş şarkının hikayesini de anlatmıştı,o günden sonra daha bir garip etkiler bu şarkı beni. Yaşar Kurt'un Emin adında bir arkadaşı varmış, çok enerji dolu eylenceli bir insanmış bu yüzden ona 'Fırlama Emin' ya da kısaca 'Fırt Emin' derlermiş. Emin'in sıradışı sporlara (extreme sporlar:bangi jumping,yamaç paraşütü fln..) büyük bir ilgisi varmış. Bir gün Yaşar Kurt'la Emin uçaktan paraşütle atlamaya karar vermişler. Emin Yaşar Kurt'a ölürsem arkamdan bir şarkı yapar mısın demiş. Atlamışlar Emin'in paraşütü açılmamış.. Yaşar Kurt bu şarkıyı ona yazmış. Sözleri ve adı bir kaç kat daha anlam kazandı benim için bu şarkının bu hikayeden sonra .. :(
emirates

Mesaj gönderen emirates »

Ayrıca bir de Yaşar Kurt'un 'Anne' şarkısını çok severim her dinleyen gibi, bu şarkı da çok duyguludur çok değişiktir..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

1968 senedinde İstanbul'da doğdu. 1974 - 1989 yılları arasında ilk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da yaptı. 1990 yılında Eskişehir Açık Öğretim üniversitesi İktisat Fakültesine girdi. Bu üniversiteden Mezun olmadı.
1994 yılında ''Sokak Şarkıları'' albüm kaydını Alamanya Köln'de gerçekleştirdi. Bu albüm Ada Müzik tarafından yayınlanmıştır. 1994 - 1997 yılları arasında Berlin, Ankara, Biclefeld, İzmir, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Antakya, Samsun, Karabük, Aydın, Foça, İstanbul vs. bir çok konser verdim.
1997 yılında ''Göndermeler'' albümü İstanbul Aks Müzik tarafından yayınlandı. Şu anda Boğaziçi Müzik tarafından yayınlanmaktadır.
2002 yılında ''Reflex'' kayıt İstanbul Güzel Sanat Sütüdyosunda gerçekleştirildi. Yapım Ağdaş Müzik tarafından üstlenilmiştir. 1,5 yıllık stüdyo süresinden sonra oluşan Reflex albümünde Yaşar Kurt 1990 - 2000 yılları arasında yaptığı parçalarda 9 şarkıyı içermesinin yanı sıra 3 şarkının da yorumunu yapmış bulunuyor.

evet hadi baba gene yap guzel parca...
Kullanıcı avatarı
Gülce
Takımdan
Takımdan
İsim: Ebru

Mesaj gönderen Gülce »

emirates yazdı:Yaşar Kurt'un 'Fırt Emin' şarkısının adı hep bana çok saçma gelirdi bir gün bir arkadaş ortamında şarkı çalındıktan sonra bir arkadaş şarkının hikayesini de anlatmıştı,o günden sonra daha bir garip etkiler bu şarkı beni. Yaşar Kurt'un Emin adında bir arkadaşı varmış, çok enerji dolu eylenceli bir insanmış bu yüzden ona 'Fırlama Emin' ya da kısaca 'Fırt Emin' derlermiş. Emin'in sıradışı sporlara (extreme sporlar:bangi jumping,yamaç paraşütü fln..) büyük bir ilgisi varmış. Bir gün Yaşar Kurt'la Emin uçaktan paraşütle atlamaya karar vermişler. Emin Yaşar Kurt'a ölürsem arkamdan bir şarkı yapar mısın demiş. Atlamışlar Emin'in paraşütü açılmamış.. Yaşar Kurt bu şarkıyı ona yazmış. Sözleri ve adı bir kaç kat daha anlam kazandı benim için bu şarkının bu hikayeden sonra .. :(
bu hikaye niyeyse saçma geldi bana.bende o şarkıyı kendine kendi ruhuna yazdığını biliyodum.ondandır heralde :roll:
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

beynimi yiyorlar anne,bana öldür diyorlar...
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

GeneLde insanLar Yaşar KURT deyince "korku ve Fırt Emin" şarkıLarını biLirLer.. Burada da kimse yazmamış.. Ama "alışamadım" o kadar güzeL bir şarkıdır kii... O kadar hüzünLüdür... Şarkının başındaki o şehir gürültüleri büyük şehirde yaşayan insanLar için bu şarkıyı daha da anLamLı kıLıyor diye düşünüyorum...
anatoli@

Mesaj gönderen anatoli@ »

Askerdeyken en çok dinlediğim şarkı benimde Alışamadım adlı parçaydı..

"Uzun uzun anlatamam herşeyi
Böyle olsun istemedim bende
Sakın kal deme bana
Gidiyorum alışamadım bu kente"