Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Microsoft vs Volkswagen

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
general

Microsoft vs Volkswagen

Mesaj gönderen general »

Bill Gates microsoftun bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için şöyle bir benzetme yapmış.
Eğer Volkswagen firması son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelişmiş olsaydı bugün 500 dolara alacağımız arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı.
Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış;
Eğer otomotiv sektörü Bill Gates in işletim sistemi gibi gelişmiş olsaydı, her alacağımız arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalışacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyarı ışıkları yerine üzerinde ARABANIZ GEÇERSİZ BİR İŞLEM YÜRÜTTÜ VE KAPATILACAKTIR yazan tek bir lamba olacaktı. Ayrıca her kazadan sonra arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde HAVA YASTIKLARI AÇILACAK EMİN MİSİNİZ diyen bir ışık yanacaktı
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

nihhaha :) tekelciliğin de bu kadarı olur yani.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

walla süper bişey:D:D:D:D:D:D:D:D
VW Firmasına helal olsun iyi cevap vermiş.Haketmişler ama :lol:
general

Mesaj gönderen general »

Bill Gates'in kendi itiaflarıda vardı ama şuan için bulamadım bulduğum zaman yazıcam.
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

walla bill gates'e rakip biri çıksa öyle hoşuma gider ki anlatamam :twisted:
general

Mesaj gönderen general »

Bill gates'e rakip çok GILMAN hemde milyonlarca linux yazarı eger anlıyorsan bu rakiplerden biride sen olabilirsin :lol:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

rakipleri olduğunu biliyorum ama güçlü bir rakip yok onu demek istedim.Eğer olsaydı öyle bir otorite şu anda en çok kullanılan işletim sistemi windows olmazdı. :wink:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

:lol:
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
requiem

Mesaj gönderen requiem »