Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Mantık Sorusu

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

sorumun cevabını istiyorum sayı mı rakam mı hangisi?
azarcı

Mesaj gönderen azarcı »

abi be sen naptın yaaa.ben hocama bi sorayım bunu.bak sırf senin için yoksa matematikçiyi hiç sevmem. :roll:
alcholicboy

Mesaj gönderen alcholicboy »

ya bırak soru diil bu ya. dünyadan verilecek bi cevabı yok ben diim sizede ugraşıosanız yine ugraşın....
dammy

Mesaj gönderen dammy »

hımmm..! evet güzel bi soru ama yanlış bir soru. matematikte her zaman 2 tek sayının toplamı çift sayı eder ve 3,5,7,.. tane gibi tek sayıların toplamıda tek sayıdır. yani 5 tek sayının toplamınında tek sayı olması gerekir. özür dilerim arkadaşlar ama uğraşanlar boşa uğraşmış...
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

Herkes iki çift sayının toplamı çift diye.E bunu herkes bilio ve bu yüzden de adı MANTIK sorusu mantıkkk
dammy

Mesaj gönderen dammy »

ya kardeşim anlamıyormusun? bu soru yanlışşşşşşşşş!!!!
ya hiç cevabı yok, yada saçma; bayat esprili bi cevabı var.. :)
orcun1003

Mesaj gönderen orcun1003 »

ARKADAŞLAR 5 TANE RAKAM DEDİĞİNE GÖRE 11 KULLANILAMAZ AMA VERİLEN ÖRNEKTE 11 VAR BUDURUM DABU SORU YNLIŞ OLUYOR YANİ SIFIRDA KULANILMADIĞINA GÖRE 9+9+9+9+9=45 OLUR Bİ TANE 9 DAN 1 DEĞER İNDİRECEK OLURSAK DİĞERİNE 10 KALIR AMA RAKAM KULANILMAMIZ İSTENMİŞ SORU YANLIŞTIR... :idea:
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

kesinlikle sana katılıyorum,biz aylar önce bıraktık uğraşmayı siz hala boğuşuyo musunuz bunla :lol:
Dr_Crazy

Mesaj gönderen Dr_Crazy »

:wink: :lol:
XaoN

Mesaj gönderen XaoN »

Bir kaç gündür çok uğraştığım ve bulamadım bir mantık sorusu
5 tane tek rakamın toplamı 40 edecek toplama işleminden başka işlem yapamıyoruz 0 kullanamıyoruz. kullandığımız bir sayısı istediğimiz kadar kullana biliriz.

örnek 9+9+11+1+ ... = 40 gibi

ben bulmadım

Bu soruyu söyle cevaplayabiliriz İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur. Tek Sayıları kullanacaz evet 2 rakamı bir asal sayıdır yani tek olarakda kullanabiliriz.asal Sayılarda (1,2, 3, 5, 7, 11...) gibi sayılardır. yani 11+11+11+5+2=40 olur. Demekki bu doğrudur. :lol: :lol: :lol: :lol:
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

şöyle bir sorum olacak 5 rakam mı yoksa sayı mı?
biliyorsunuzki arada çok fark var eğer sayı ise bence bu mantık sorusu sayılamaz...
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

[/quote]

Bu soruyu söyle cevaplayabiliriz İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur. Tek Sayıları kullanacaz evet 2 rakamı bir asal sayıdır yani tek olarakda kullanabiliriz.asal Sayılarda (1,2, 3, 5, 7, 11...) gibi sayılardır. yani 11+11+11+5+2=40 olur. Demekki bu doğrudur. :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

asal sayı demek tek sayı demek değildir,2 ye nasıl tek sayı diyebilirsin anlayamadım açıkcası???1 bi asal sayı değildir buarada,asal sayılar 2 ile başlar
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

son-nefesim yazdı:şöyle bir sorum olacak 5 rakam mı yoksa sayı mı?
biliyorsunuzki arada çok fark var eğer sayı ise bence bu mantık sorusu sayılamaz...
5 tane tek rakam kullanılacak,ama soruda bi terslik olduğunu baştan söylemiştik zaten arkadaşlar,okursanız başlığın tamamını göreceksiniz,hiçbir zaman 5 tek sayının toplamı çift sayı etmez!
misk

Mesaj gönderen misk »

ya bu sorunun cevabı yok bence mantuga aykırı bi mantık sorusu..tek +tek çifttir..
çift + tek te her zaman tektir..çift sayı çıkmaz yaa.. :roll: :!:
Kullanıcı avatarı
Merta
Takımdan
Takımdan
İletişim:

Mesaj gönderen Merta »

bu soru işlerini kim çıkardı yaa :lol: garip.
Hakan Esgin