Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bir merhaba ile başlar herşey...

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
Kullanıcı avatarı
Shuko
Takımdan
Takımdan
İsim: Sukru

Bir merhaba ile başlar herşey...

Mesaj gönderen Shuko »

Hic dusundunuz mu yada bilen var mi icinizde "merhaba" ne anlama geliyor diye?. Cok ilginc bir o kadar da hos ve sicak bir anlami varmis meger. "merhaba" aslinda farsca kokenli olup "benden size zarar gelmez" anlamina geliyormus. Cok hos degil mi? Bunu ogrendikten sonra karsimdaki insana merhaba demek daha bir anlamli benim icin.

Peki ya sizin icin?
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

O zamaaaan merhaba Shuko, merhaba Lavinya.net ailesi, merhaba dünya
anlamını daha önce öğrenmemiş olduğuma üzüldüm şimdi ama olsun
aslında bana sıcacık bir gülümseme yetiyor çoğu zaman karşımdaki içinde öyle olduğunu düşünürüm hep hani insan ne isterse ne düşünürse karşısındakinide öyle görür ya. Ama bundan sonra gülümseyişin yanına bir de merhaba eklemeyi asla ihmal etmem.
ecem
Üye
Üye

Mesaj gönderen ecem »

:D ne güzel bir anlam varmış ya evet benim için de daha anlamlı artık...
o zaman zararlı şahsiyetler hiç merhaba demesin!!! :x
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Merhabalasmak Selamlasmak Hal Hatır Sormak Cok Guzel Bır Sey Ama ... Ozellıkle Buyuk Sehırlerde Insanlar Aynı Apartmanda Kalan lar Bıle Bırbırlerını Gormemezden Gelıyorlar Karsılasmamaya Calısıyorlar Merhabalasmıyorlar Yazık Yaa.... HERKESE MERHABA ... MERHABA DÜNYA ...
Kullanıcı avatarı
Shuko
Takımdan
Takımdan
İsim: Sukru

Mesaj gönderen Shuko »

Tatli bir gulumsemeyle :) herkese Merhaba..

lonely arkadasim gercekten cok guzel olur. Sicacik bir gulumsemenin ardindan bir merhaba benim hep yaptigim ve yaparken haz aldigim seyler icindendir. Advantureman arkadasim sende haklisin ama yinede sen lonelynin dediklerini yap inan karsindakilerde bundan hoslanacaklardir...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

bir merhabanın ve bir tebessümün kimseye zararı dokunmaz aksine bir çok şey kazandırır. bir tebessüm bütün gönül kapılarının anahtarıdır. dilerim kimsenin yüzünden o tatlı gülümseme eksilmez.
aysen_g
Üye
Üye

Mesaj gönderen aysen_g »

walla bencede guzel anlami varmin o zamannn nnnnn merhaba arkadaslarimaaa, :P :D :D :D
LirikBudala

Mesaj gönderen LirikBudala »

Hmm iyi bir seyi bizle paylasmissin kanka..bunca yillik "merhaba"ciyim ama boyle bir anlami oldugunu yeni ogrendim..tesekkur ederim ne diyeyim..
rose_yaren

Mesaj gönderen rose_yaren »

arkadaşlar sadece merhabanın anlamı mı güzel..benden sana zarar gelmez...boşverin anlamları..merhabalarla yaklaşıp anlamıyla ilişiği olmayan nice insan var..gözlerde ki tebessümü,komşunuzun selamını GÖRDÜNÜZMÜ...shuko seni tebrik ederim araştırdığın bir konuyu bizlerle paylaştığın için..
SİLENT_STORM

Mesaj gönderen SİLENT_STORM »

Haklısın hersey merhabayla baslar ve elveda ıle bıter
bymatkap

Mesaj gönderen bymatkap »

öle diyosun selam o zaman merhaba diyelim hayat bizi biz olduğumuz zaman yönlendiremez ne dersiniz:(( :oops: [/i][/b]
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

Merhaba...Bu sözü duymayalı ve söylemeyeli uzun zaman oldu...
misk

Mesaj gönderen misk »

ben duymştur ve çok hoşuma gitti..gülen bi yüzden merhaba yı duymak yada insanlarla göz göze geldiginde bi merhaba demek..o yüzden merhaba dediğimde tepki vermeyen kendini begenmiş insanlara uyuz oluyorum..ya kötü bişey demiyorum ki??dünyaya gözlerini açmamışlar daha sanırım :wink:
tzereyalp

Mesaj gönderen tzereyalp »

hırsızlar ve katillerde "merhaba" diyor, ama onlardan zarar geliyor.
nihan

Mesaj gönderen nihan »

o zmn herkese merhaba!!!! :D