Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bülent Ortaçgil

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Bülent Ortaçgil

Mesaj gönderen Bugfixed »

Bülent Ortaçgil Panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
bellatrix

Mesaj gönderen bellatrix »

kargaşanın içinde kocamaaan bi ferahlık gibi geliyo şarkıları...
hepsinde irili ufaklı felseefe taşları mevcut... dünyaya söyleyecek sözü olanlardan... yeri doldurulamaz, kendine has...
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

cok severim bu adami ozellikle adam ve normal parcalarini ve bir suru baska parcalartini ve de bulent ortacin bir sarkisini soylemis
manikarte 55

Mesaj gönderen manikarte 55 »

aşk var mı
vaar
aşk var...

mükemmel bi adam...
dinlerim... tavsiye ederim...
soAd

Mesaj gönderen soAd »

ßu adamin konserini izlemek hayatimin en güzel olaylarindan biriydi sanirm.ztn Erkan Ogur ' suz qelmiyor izmir e :P super ßir insan oncelikle sarkilarina ztn yorum yapmaya qerek yok sanirm :roll:
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

alargadan çıkmış gibi kıyısız..hiç ölmeyecakmiş gibi kayıtsız...biraz kılıksız,biraz keyifsiz
Kalktım sana geldim...
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

evet sunni tenefüsün bahsettiği şarkı "sana geldim" çok güsel bi şarkıdır! :wink: pek çok şarkısı benim için özel!
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

"değirmenler" mutlaka dinlemişsinizdir çok seviyorum dinlemediysenizde tavsiye ediyorum mutlaka dinleyin. tabi diğer eserlerini de geçmemek lazım "benimle oynar mısın","çığlık çığlığa"...

DEĞİRMENLER
Zaman düşer ellerimden yere
Oradan tahtaboşa
Saatler çalışır izinsiz, hep bir sonraya
Resimler sarı güneşsizlikten
Duygular değişir
Dostlar dağılır dört bir yana, kendi yollarına
Ve sen, ben; değirmenlere karşı
Bilebile birer yitik savaşçı
Akarız dereler gibi denizlere
Belki de en güzeli böyle
Uçurtma uçar sözlüğümden
Geri gelmeyecek bir kuş
Yaşanmamış kırıntılar sadece bir düş
Zaman düşer ellerimden yere
Oradan tahtaboşa
Saatler çalışır izinsiz, hep bir sonraya
Ve sen, ben; değirmenlere karşı
Bilebile birer yitik savaşçı
Akarız dereler gibi denizlere
Belki de en güzeli böyle
emirates

Mesaj gönderen emirates »

Büyük adam vesselam,Sensiz Olmaz,Çığlık Çığlığa,Değirmenler gibi çok hoş parçaları vardır müziği insanları bir rahatlatır bir hoş eder:) Gitarcısı da ERKAN OĞUR!!!
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar çalmaya başladı. Kendi aralarında bazı gruplar kurdular. Farklı farklı isimlerle amatör müzik yapan bu gruplardan birisi de Damlalar ismini taşıyordu.
Bülent Ortaçgil o yıllarda The Beatles, Cat Stevens, Donovan ve Bob Dylan’ın tarzlarından etkilendi. İlk olarak Kimya Fakültesi’ndeyken Anlamsız isimli kırkbeşliğini yayımladı. İlk albümü Benimle Oynar Mısın'ı 1974 yılında kaydetti. Hala Türk pop tarihinin en önemlilerinden birisi olarak kabul edilen bu albümde Onno Tunç ve Ergun Pekakçan’la çalıştı.
Bu albümden sonra evlenen Ortaçgil, müzik kariyerine on yıllık bir ara verdi. Pfizer ve Netaş gibi şirketlerde Kimya Mühendisliği yapan Ortaçgil, Fikret Kızılok’la beraber bir süre Kadıköy’de Çekirdek Müzikevi’nde çaldı.
Ortaçgil - Kızılok ortaklığı 1986 yılında Pencere Önü Çiçeği isimli albümle sonuçlandı. Dört yıl sonra 1990’da solo kariyerine verdiği 16 yıllık aradan sonra 2. Perde albümüyle müzik piyasalarına geri döndü. 2. Perde'de Bülent Ortaçgil’in en önemli yardımcısı bütün enstrümanları çalan Onno Tunç oldu. Ertesi yıl Benimle Oynar Mısın'ın devamı olarak nitelendirilebilecek Oyuna Devam isimli albüm geldi. Bu albümde Ortaçgil, on yıl boyunca beraber çalacağı müzisyen arkadaşlarını da bir araya getiriyordu. Erkan Oğur, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş ve Bülent Ortaçgil dörtlüsü bu albümde bir araya geldi. 1994’te Bu Şarkılar Adam Olmaz diyen Bülent Ortaçgil, 1998’de Light'ı, 1999 da Eski Defterler'i ve son olarak 2003 senedinde Gece Yalanları isimli albümünü piyasaya sürdü.

taktir ettiğim sanatcılardandır kendisi...
sheriff
Üye
Üye

Mesaj gönderen sheriff »

cok hoş şarkıları var cidden. Türk müzik tarihinde unutulmaması ve gelecek nesillere şarkılarının ulaştırılması gereken ender SANATÇIlardan.
derinmavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen derinmavi »

dinlemekten kesinlikle bezmiycem sarkıları var.gerçekten de sözler küçük felsefe taşı.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

ilk şebnem ferah'tan dinlediğim değirmenler eseri gerçekten çok güzel

ve sen, ben
değirmenlere karşı
bile bile birer yitik savaşçı
akarız dereler gibi denizlere
belki de en güzeli böyle..
~
ansızın gelecek gibisin..
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

benimle oynar mısın? :wink:
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Bülent Ortaçgil

Mesaj gönderen Adventureman »

Bülent Ortaçgil Konseri

Tarih : 15 Aralık Cuma
Saat : 21:00
Yer : Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Bilet Fiyatları : 25 - 30 YTL
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...