Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Almora

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Almora

Mesaj gönderen Bugfixed »

Almora Grubu Panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

bu grup lazimdi turkiye cun ben senfonik grup gormedim turkiyede ve iyi bir cikisti ve gate of the time albumleri muzik elestirmenleri tarafindan 10 tane iyi albumun icinde yer aldi
abdurrahimaykas

Mesaj gönderen abdurrahimaykas »

Bayan vokallerinin sesi çok hoş, erkek olanın (zannedersem ismi Ahmet'ti) vokaline hala alışamadım.
bellatrix

Mesaj gönderen bellatrix »

güsellerim benim!
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

bi arkadaşın tavsiyesi ile çok yakın bi zamanda dinledim ilk kez sanırım dinlemeye devam ederim çünkü müzikleri çok etkileyici geldi bana kalite budur abi :wink:
maNga

Mesaj gönderen maNga »

dostlar sağolsun onların sayesinde dinledim iiler
bellatrix

Mesaj gönderen bellatrix »

hakketen yaa bayan vokal daha uygun hem çok zoraki erkek olanı yaw
halbuki kasmasa da biraz kendi gibi oolsa...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

evet almora harika 1 grub bence kendilerini taktir ettim:) umarım herkes taktir eder...
rutubet

Mesaj gönderen rutubet »

Çok Şahane bir Grup Favorim Cehennem geceleri ah bi de hep tükçe söyleseler Daha da mükemmel olacak
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

hiç dinlemedim ya :(
thEnd

Mesaj gönderen thEnd »

Kalihora s song başlı başına süper bi albümm...Ama herkesn dedii gibi erkek wokall bi raz daa çalıssınnn...Kurşun asker onn yüzündn berbat olmş bencee...
idanist

Mesaj gönderen idanist »

ben almorayı rock station festivalinin video sunda isledim gercekten cok beendim
LizaRd_KinG

Mesaj gönderen LizaRd_KinG »

rock ve metal aleminin en iyi sesli bayanı..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Klasik rock enstrumanlarının yanında keman flüt yaylı tambur ve soprano vokal örgüsünü müziğine başarılı bir şekilde adapte eden ve ülkemizin senfonik metal tarzındaki ilk temsilcisi olan Almora grubu 2002 yılında çıkardığı debut albümü ile büyük başarı yakaladı. Zihni Müzik etiketi ile çıkan "Gates of Time" adlı bu albüm, Türkiye'de bir çok radyo t.v. dergi ve gazetede yer buldu ve bazı basın organları tarafından 2002 yılının en iyi on albümü arasında gösterildi. Almora grubu ayrıca 2002 yılı İstanbul Kemancı müzik ödülleri kapsamında "Yılın Yeni Topluluğu" ödülüne layık görüldü. Bunun yanında "Gates of Time" albümü yurt dışında da ilgi görürken, Ürdün'de 2003 yılının en çok satılan yabancı metal albümlerinden biri oldu.
Topluluk ilk albümünden sonra çeşitli festivallerde Dio, Kreator, Tankard ve Opeth gibi önemli gruplarla aynı sahneyi paylaştı.
Almora 29 Ekim 2003 tarihinde yine Zihni Müzik etiketi ile yayınlanan "Kalihora's Song" adlı ikinci albümü ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı. Çıktığı günden itibaren yurtiçi ve yurtdışından olumlu tepkiler alan albüm yüksek bir başarı grafiği yakaladı.
Ve topluluğun 3. ve son albümü "Shehrâzad", Zihni Müzik etiketi ile 22 Eylül 2004 Çarşamba günü piyasaya çıktı . Çalışmaları Mayıs-Ağustos 2004 tarihleri arasında tamamlanan albümün miksajı ve masteringi Serdar Öztop tarafından yapıldı. Albümün prodüktörü ise aynı zamanda grubun gitaristi ve şarkı yazarı olan Soner Canözer. Daha önceki albümlerinden farklı olarak bazı parçalarda korolara da yer veren Almora'nın yeni albümünde toplam 9 parça bulunuyor. Albümün geneli İngilizce sözlü şarkılardan oluşuyor. 1993 yılında Sivas katliamında hayatını kaybeden aydınlarımız için yazılmış olan "Güneşin Ozanları" albümdeki tek Türkçe sözlü parça.
Grup yeni albümünün gala konserini 26 Eylül 2004 Pazar günü Therion grubu ile aynı sahneyi paylaşacağı Venue Maslak'ta verdi. 18 yaş sınırının olmadığı konserde yeni albüm parçalarını ilk defa seslendirdi. Almora bu konserin ardından 5 şehri kapsayan bir turneye çıktı.
rodi
Üye
Üye

Mesaj gönderen rodi »

almora gerçektende çok ii bi grup hele bide cehennem geceleri yokmu...