Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Duman

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

şarkılarına mı seslerine mi bilmem ama hastayımmmmm!!!!!!!!!!
bliss

Mesaj gönderen bliss »

dinlerken böyle bi gaza geliyorum tepinmek geliyo içimden.çoğu zaman kendimi yapmamaya zorladığım şeyleri--çığlık atmak gibi--yapıyorum onları dinlerken.bu açıdan çok iyi :)
liseli ayşe gül

Mesaj gönderen liseli ayşe gül »

gerçekten ii bi grup duman.özellikle seni kendime sakladım süper bi şarkı.insan dinlerken kendinden geçiyor.herşeyi yakıda gayet güsel seslendirmişlerdi.batuda en az şarkıları kadar etkileyici :D
dumanyus

Mesaj gönderen dumanyus »

benliğimi kaybettim anların bunlara ait olduğuna inanıyom
çok seviyom ben bu grubu...#
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

DUMAN gerçek anlamda rock yapan ve türkiyedeki nadir gruplardan biri.DUMANcı olduğum nickimden de anlaşılıodur..şu anda gerçek rockçı olan insanlar genelde mutlaka DUMAN dinlemişlerdir...DUMAN olmasaydı halimiz duman dı bence..DUMANlanmaya devamm arkadaşlarr :wink:
aysen_g
Üye
Üye

Mesaj gönderen aysen_g »

mad_madame yazdı:DUMAN gerçek anlamda rock yapan ve türkiyedeki nadir gruplardan biri.DUMANcı olduğum nickimden de anlaşılıodur..şu anda gerçek rockçı olan insanlar genelde mutlaka DUMAN dinlemişlerdir...DUMAN olmasaydı halimiz duman dı bence..DUMANlanmaya devamm arkadaşlarr :wink:
eheh :D cok dogru demissin valla dumanlanmaya bencede devam...
patosss

Mesaj gönderen patosss »

ya aslında kaan eski köprünün altında albümünde bi kaç parçada çok güsel sölemiştim.sanırsınız ki ses onun sesi diil...ama iyiler yine de...bazı şarkıları çok güsel...mesela belki alışmam lazım albümünde ah çok hoşuma gidiyo...bu arada bu hafta sonu izmir de dumana gitcez bakalım bi de öle dinleyim... :)
LizaRd_KinG

Mesaj gönderen LizaRd_KinG »

son albümleri gzl de eski köprü altı albümünün yerini hiçbirisi tutamıcak bence..
avrilfanı

Mesaj gönderen avrilfanı »

walla ben DUMAN'A BAYILIYORUM hele BATUHAN MUTLUGİL bitiyorum o çocuğa duman hakkında ileri geri konuşanların benden çekicekleri warrrrrrrrrrrrrr :
pınar

Mesaj gönderen pınar »

batuhan mutlugil kim yaw:D
avrilfanı

Mesaj gönderen avrilfanı »

pınar yazdı:batuhan mutlugil kim yaw:D
bi arkadasımız onu cooooookkkk ayıplıyorum dumanın gitaristi hiçmi klibini izlemedin ya bari google dan resmine bakkk
mad_madame

yahuu ne var ki bilmeyebilir..öğrenmemek ayıp hem :D kardeşimiz de öğrenir batunun kim olduunu..hazır öğrenmisken DUMAN dinlemeye de baslar.. :D hem bi grubun cok bilinmesi ii olmuo,gelen gecen dinlio soona ve öle olan gruplar genelde dağılıo..ama inş DUMAN türk rock müziğini en ii şekilde devam ettirecekk...DUMANlanmaya devammm :wink:
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

mad_madame yazdı:yahuu ne var ki bilmeyebilir..öğrenmemek ayıp hem :D kardeşimiz de öğrenir batunun kim olduunu..hazır öğrenmisken DUMAN dinlemeye de baslar.. :D hem bi grubun cok bilinmesi ii olmuo,gelen gecen dinlio soona ve öle olan gruplar genelde dağılıo..ama inş DUMAN türk rock müziğini en ii şekilde devam ettirecekk...DUMANlanmaya devammm :wink:
samimi söylüyorum birazdan gülme krizine tutulcam heralde :D hangi başlığı açsam karşılaşıyoruz

mad_madame bugün üstüne çok geldim ama üzgünüm görevim bu;
bana kızma ve bir kez daha beni dinle :wink:
bir dahaki mesajında daha özenli olmazsan yazılarında,türkçeyi kullanımında üzülerek mesajlarını panolara eklemeyeceğim,ikimizde bunu istemiyoruz öyle değil mi?
mad_madame

Halimiz DUMAN :lol: :lol: :lol:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular.
Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.
DUMAN hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş.
Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Umarız bir sonraki albümlerini daha kısa zaman içerisinde çıkararak hayranlarını yeni bir albümle sevindirebilirler.