Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

PLATONİK AŞK

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

kendine ait bir parçayı bulmak
ya da bulduğun sandığına sanılar koymak...
istemeksizin o kişiye bir maske takmak belki de...
aslında bilinmeyen bir şey daha var:
Birbirini seven iki insan birbirinin platoniğidir...
Aysu
Üye
Üye

Mesaj gönderen Aysu »

insanın acınacağı durumlardan biri iğrenç bi durum
requiem

Mesaj gönderen requiem »

bir daha olmasını istemem ama pişmanda değilim.üzüldüğüm kadar mutlu olmuştum.
eveoz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen eveoz »

belki de aşkların en güzeli kim bilir??? birini görüyorsunuz ve hayatınızın tüm anlamını ona yüklüyorsunuz...hiç tanımadan...nasıl biri olduğunu bilseniz belki de tüm büyüsü bozulacak...
krmızı

Mesaj gönderen krmızı »

askın en acıtanıdır platonik ask.. kalbim agrır bazen aglarım hıc durmadan. duramam tutamam gozyaslarımı rahatlıyamam baska turlu. onun beni sewmesını ıstıyorum gozlerıne bakabılmeyı senı sewıorum dıebılmeyi.. ama olmucak belkı hıcbı zaman bılıorum.. sarkıların en gusellerini onun icin dinledim, en annamlı sozleri ona armagan ettım.. hepsi onundu. smdi o yok. onsuz napıcam ben? sarkılar napıcak? gozyaslarım, ben we yannızlııım onu cok ozluoruz. kalbım aglıo.. ama o baskalarının gozlerıne bakıp, onun elini tutuo.. butun sarkıları onunla yasıo, butun hayallerimi ezip gecıo onla beraber.. aglamaktan gozlerım kıpkırmızı, sismis bi durumda da olsa hep onu arıo bu gozler.. unut dio beynim boyle ask olmaz.. dinliorum beynimi iki saniyeliine.. olmuo.. hersey onu hatırlatıo.. omrumden giden 2saniyenin bile onsuz gectigine uzulurken, nası unuturum ki? artık care aramaktan sıkıldım. onu unutmak icin kendimi kandırmıorum. onu sewıorum kabullendimm.. hayaller kurdum daha fazla sewdim. agladım,daha fazla sewdım.. sinir krizleri gecirdim gecenin 3unde.. ama cok ozledim onu. her gecen gun buyuo sewgim icimde agır gelmeye baslıo butun bunlar.. "platonik" asıgım ben, mutsuzm, umutsuzum, sessizim..
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

krmızı yazdı:askın en acıtanıdır platonik ask.. kalbim agrır bazen aglarım hıc durmadan. duramam tutamam gozyaslarımı rahatlıyamam baska turlu. onun beni sewmesını ıstıyorum gozlerıne bakabılmeyı senı sewıorum dıebılmeyi.. ama olmucak belkı hıcbı zaman bılıorum.. sarkıların en gusellerini onun icin dinledim, en annamlı sozleri ona armagan ettım.. hepsi onundu. smdi o yok. onsuz napıcam ben? sarkılar napıcak? gozyaslarım, ben we yannızlııım onu cok ozluoruz. kalbım aglıo.. ama o baskalarının gozlerıne bakıp, onun elini tutuo.. butun sarkıları onunla yasıo, butun hayallerimi ezip gecıo onla beraber.. aglamaktan gozlerım kıpkırmızı, sismis bi durumda da olsa hep onu arıo bu gozler.. unut dio beynim boyle ask olmaz.. dinliorum beynimi iki saniyeliine.. olmuo.. hersey onu hatırlatıo.. omrumden giden 2saniyenin bile onsuz gectigine uzulurken, nası unuturum ki? artık care aramaktan sıkıldım. onu unutmak icin kendimi kandırmıorum. onu sewıorum kabullendimm.. hayaller kurdum daha fazla sewdim. agladım,daha fazla sewdım.. sinir krizleri gecirdim gecenin 3unde.. ama cok ozledim onu. her gecen gun buyuo sewgim icimde agır gelmeye baslıo butun bunlar.. "platonik" asıgım ben, mutsuzm, umutsuzum, sessizim..
krmızı arkadaşım, bilemiyoruz daha kaç yıl, kaç gün ya da kaç saat yaşayacağız, ama site burada duracağı için yazalım kalıcı olsun. Eğer bir hafta sonra hala buralardaysan yazdıklarını okuduğun zaman, ben birileri için geçen hafta çıldırıyormuşum, ama artık eskisi kadar acı çekmiyorum diyeceksin, bir ay sonra siteye gelip tekrar bu yazdıklarını okuduğun zaman acılarının büyük bölümü azalmış olacak ve hala onu unutamamış olacaksın. Ve yine ömrün olur da bir sene sonra bu yazdıklarını okursan yav ben kime aşık olmuştum, ismi neydi? diye kendine soracaksın. Birkaç yıl sonra bu kişi muabbet içinde gülerek hatırlayacağın çok eskilerden anlamsız bir sayfa olacak.

Ben yazdıklarımda çok iddialıyım, tecrübe ile sabit. Umarım ömrümüz olur ve bunların gerçekleştiğini bir bir görürüz. Hayat insana her saniye birşeyler öğretiyor. Bu yazılanları okuduktan sonra da umarım bir şeyler öğretmiştir sana...
krmızı

Mesaj gönderen krmızı »

1bucuk senedir bitmedi ki bi haftada bitsin.. ama umarım sonunda sen haklı cıkarsın.
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

platonik aşkın tanımını eğer tek taraflı olarak alırsak;
platonik olarak başladı,
platonik olmadığını anladım ve çıktık,
tekrar platoniğe döndüm çünkü o beni sevmemeye başladı(ben ise deliler gibi),
şu anda tamamiyle platonik...AYRILDIK...
platonik aşk çok kötü bence acı veriyo.tavsiye etmem....
freewolf

Mesaj gönderen freewolf »

bence bu kavramın açıklaması aşk.
üç harf aşk...
zira aşk elde edilmediği zaman aşk.çünku yazar demişki aşık olmamak lazım aşkın yolunda olmak lazım.onun için aşk bu olsa gerek.benı gerçekten etkilemişti bu.bir düşünsenıze elde ettiğinız bir şey artık sızın için elde edilmiş demektir.onun için federkarlık,zahmet yok artık.aşkın adı fedekarlık adı zahmet adı...
işte bunun için elde ettiğin zaman bence bir anlamı kalmayacak.
bırakın öle-platonik-kalsın.... :wink:
manikdepresif

Mesaj gönderen manikdepresif »

akıllı olan insanın aşkı.zekayıda harmanla.bak bakalım dünyayı yerle bir etmiyomusun?tanrıdan şeytana herşeye duyulacak en sağlam aşk platonizmdir:)benden tam puan almış bu aşk türü yine kendinden tarafıma tam puan verildii kanaatindeyim.tavsiyem severken beraber olmayın o kişiyle.uzaktan sevin.ne kadar uzaktan seversen o kadar tanrılaşıyosun aşk mevzuunda.
Jeanna D'arc

Mesaj gönderen Jeanna D'arc »

3 hafta önce benim öyle olduğumu düşündüğüm şey Platonik Aşk şimdi platonik değilim
KadeR

Mesaj gönderen KadeR »

Platonik aşk: İlk başlarda herşey güzeldir.Tek başınızada bu aşkı içinizde yaşatabileceğinizi düşünürsünüz,yaşatırsınız da.Sonra yetmez uzaktan bakmak,dokunmak istersiniz.Yetmez bir yabancı gibi konuşmak,içinizde duymak istersiniz.Yetmez hiçbirşey yetinemezsiniz.İlk başlarda güzel sandığınız şey canınızı acıtmaya başlar.Geri dönüşü mümkün olmaz.Unutulmaz.Kısacası "Ölümdür tek başına yaşanan,aşk iki kişiliktir."
Dilerim kimse yaşamaz böyle bi acıyı. :cry:
ebruli

Mesaj gönderen ebruli »

eger sevdigin kisi yanindaysa ve onu gorebiliyosan fazla sorun yok ama yaninda deilse iste o zaman isin zor, hic tavsiye etmem
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Platonik aşkı aşksız kalmaya tercih ederim.
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

sonu huzunle biten yalancı sevgi işte...