Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Diken

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Diken

Mesaj gönderen Bugfixed »

Diken Grubu panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

kaliteli şarkılara imza atan bugüne kadar hedef büyük ve düşlerim ölümsüzdür adında iki albüm çıkartan türk heavy metal grubu... ama dağilmasına cok üzüldüm... :(
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

ben nedn bu grubu hiç bir yerde bulamıyorum?hani albümü bıraktım şarkılarını bile alamıyorum.ya hiç dinlememiştim.dinlemek istiyorum ama yok yok yok.YARDIM :?:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Taylan Ayık, Fatih Balcı, Özgür Erdoğan ve Murat Net'ten oluşan Diken grubu 1998 yılında "Hedef Büyük" isimli bir Türkçe sözlü rock albümü çıkardı. Grup Türkçe'yi iyi kullandığını ve konularının farklı olduğunu söylüyor. Türkiye'de yapılan rock müziğinin para getirmediği için bir sektör haline gelmediğini ve gelişmediğini düşünüyor. Onlara göre iyi bir grubun sağlam bir felsefesinin olması gerekiyor. O yüzden şarkı sözlerini çok önemsiyorlar. Sözlerini epik olarak tanımlıyorlar. Tanrı inancından bahsettiklerini söylüyorlar. Ama grubu dinleyenler bu felsefenin aşırıya kaçıp milliyetçi bir söyleme dönüştüğünü düşünüyor. Diken'e göre şarkılarında milliyetçi bir hava yok.

"Kelimeler tekel altına alınmış; eşitlik, özgürlük demediğimiz için sola çekemediler, sağa çektiler," diyorlar. Onlara göre rock müziği sadece solcular dinliyormuş gibi bir hava estirilmeye çalışılıyor. Fatih "Sağ bu camiayı acımasızca dışladı, suçlamıyorum ama sol da onları hemen kendi safına çekti. Rock konserleri düzenledi," diyor. Fatih'e göre solun destek vermesi de sağın itmesi de kötü oldu. Taylan ise solun bu desteğine çok kötü bakmıyor. "Ben cumhuriyetçi ve Kemalist bir milliyetçiyim. Koyu milliyetçi değiliz, herhangi bir siyasi ideolojiyi üstlenmiyoruz. Konser mekanları bir takım milli görüşlerin öne çıkarıldığı yerler olmamalı, bizim kimseye düşmanlığımız yok," diyor. Onlara göre sadece kişisel düşünceleri ve cevabı yeterince açıklanmayan sorular eleştirilere sebep oluyor.

evet dediğim gibi dağilmasına üzüldüm tabii...
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

harika bi gruptu yahuu :cry: ama albümlerini hicc bi yerde bulamadım..her güzel grup gibi dağıldı yaa :(
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Re: Diken

Mesaj gönderen miyavzi »

DAGILDIKLARINI BILMIODUM YA TUH BAK KOTU OLMUS!DUSLERIM OLUMSUZDUR ALBUMU VARDI BENDE..
yaskaman

Re: Diken

Mesaj gönderen yaskaman »

iki albüme de sahibim. türk metal grupları pek bilinmiyor arkadaşlar. var olan çok sağlam gruplar da belli bi kesime hitab edebiliyorlar ancak. müzik endüstrisi tamamiyle popülariteyi destekleyici bir tavır takınınca aslında bi yandan rock müziğin yükselişine sevinirken bi yandan metal gruplarımızı unutuyoruz gibi sanki.

diken döneminde böylesine albümler yaptığı için beğenilmese bile cesaretinden ve tanınmışlığından ötürü tebrik edilmesi gereken bir gruptur diye düşünüyorum.