Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Cem Köksal

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Cem Köksal

Mesaj gönderen Bugfixed »

Cem Köksal Panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

cok guzel caliyor bence albumunu almanizi tavsiye ederrim yani benim gibi elektro gitari hastasisiniz eyer
abdurrahimaykas

Mesaj gönderen abdurrahimaykas »

Cem Köksal'ın vitüözlüğü tartışılmaz, şarkılarını bir de Pentagram'ın vokalisti Murat söyleyince süper oluyor.
alcholicboy

Mesaj gönderen alcholicboy »

Eğer link verebiliyorsak ben en geç 1 hafta içinde full albumunu verebilirim ancak link olayında bi yardım almam gerekiyo ne zaman yazarsanız ondan sonra yani...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

"Cem Köksal 3.7.1976’da İstanbul’da doğdu. Müziğe ilkokul çağında mandolin çalarak başladı. Çocukluğu anne ve babasının da etkisiyle 60’ların müziklerini dinleyerek geçen Cem’in mandolinden gitara geçişi 1987 yılına rastlar.
1991-1992 yıllarında Derya Yener’den aldığı teorik müzik dersleri müzikal gelişiminde önemli rol oynar. Bu sıralarda arkadaşlarıyla İstanbul Kadıköy’de bir bodrum katında müzik çalışmalarına devam etmekte, aynı zamanda okumakta olduğu Alman Lisesi’nde müzikal faaliyetlere katılmaktadır. Günün popüler rock grupları her ne kadar ilgisini çekse de bir süre sonra değişiklik arayışına girer ve büyük ölçüde Johann Sebastian Bach’ın “Air” inin etkisi ile müzikal görüşü ve üretkenliği farklı bir yönde gelişir. Artık klasik müzik Cem Köksal’ın hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Tercihlerini hep tonal modlardan yana kullanmaktadır ve Johann Sebastian Bach onun en büyük kahramanlarından biri olmuştur. Tam bu dönemde aldığı bir albüm müzikal görüşünü yeni bir senteze yönlendirir. Bu Yngwie J. Malmsteen’in “Odyssey” idir. Klasik müzik öğelerinin modern müzikle ölçülü bir şekilde harmanlanması, gitarın son limitlerinde kullanılması ve şarkıların akıp giden binlerce notaya ve çok kuvvetli sounda rağmen oldukça melodik olması onu derinden etkiler.
Çalışmalarını gitar tekniğinde mükemmelleşmeye yönlendiren Cem Köksal, standart tekniklerde olduğu kadar alternatif tekniklerde de (Sweep Picking gibi) şaşırtıcı gitar yeteneğini sergilemeye başlar. Gitarın anatomisine merak salan Cem Köksal aylarca süren bir çalışmanın sonunda tümüyle kendi dizaynı olan (Shark) bir gitar yaratır (Kaynaklar: Make Your Own Electric Guitar by Melvyn Hiscock, Building Electric Guitars by Martin Koch). Müzikal olgunluğa eriştiğini hissettiğinde ilk albümünü üretmek için çalışmaya başlar. Beste ve düzenlemeleri yapmak, sözleri yazmak dışında albümü kendi kaydetmek istemekteydi. Bu tek kişinin altından kalkması zor gözüken bir yük olmakla beraber Cem Köksal’a göre istediği ürünü elde etmenin en iyi yoluydu. Çalışmalarına yine okuyarak başlar. İki yıl boyunca bulduğu kaynaklarla kendini eğitir. Stüdyo şemalarını çizer, kendine uygun ekipmanları tespit eder ve 2002 yılında kendine ait Stüdyo 29’u kurar. 2003 yılının Nisan ayında Sanat ve Marka ekibinin düzenlediği bir organizasyon olan Yngwie Malmsteen İstanbul ve Ankara konserleri vasıtası ile Yngwie Malmsteen ile tanışma fırsatı bulur ve albüm ile ilgili görüşlerini paylaşır. 2003 yılı içinde kayıtları tamamlanan albüm, “Set me Free!!” adını aldı ve müzik severlerin beğenisine sunuldu."

iyiiii 1 rock adamı...
bliss

Mesaj gönderen bliss »

adam süper çalıyo kesinlikle dinlemeli dinlemeyen arkadaşlar
ben en çok blood on blood ı seviyorum çok güzel bir şarkı :)

''live in bursa'' yazısıyla da baya eğlenmiştik :roll: cem köksal deyince hep aklıma o geliyor :lol:
manikdepresif

Mesaj gönderen manikdepresif »

cem köksalın just set me free albümü bende var edinmek isteyenler bana ulaşsın.kesinlikle her insanın hayatında 1 kez olsun dinlemesi gereken bi albüm
spectra
Üye
Üye

Mesaj gönderen spectra »

sound wave turnesi kapsamında denizliden kalkıp antalyaya gittim sırf cem köksal için (şebnem fanı olmama rağmen cem abi ilk sıradaydı benim için, ilk defa izleyecektğim napayım, şebo duymasın:D )
nyse arkadşımla kampüste turlarken soundcheck yapıldığını duyduk koştuk gittik.bi baktım cem abi karşımda gitarıyla ayarlamalarını yapıyordu.daha sonra sahneden indi kulisten çıktıklarını farkeden birkaç kişi fotoğraf makinalarıyla koşuyordu.elimdeki poşeti fırlattımçağatay ve alpay abiyi geçtim koşuyorum tabi buaraada :D cem abi otobüse bindi tabi ben gidesiye kadar :( ama çağatay abiden rica ettim denizliden geldiğimi söyledim sağolsun cem abi benim için otobüsten indi biraz konuştuk ve fotoğraf çektirdik.teşekkürler cem abi :D
herkes dinlesin diyorum
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

cem abi yi oldum olası seviyorum...
hilal

Mesaj gönderen hilal »

cem e laf söletmem o benim için bi tane..inanılmaz seviyorm onu yaa anlatamam..ayrıca çok tatlı çok güleryüzlü çok candan..he bide boyu çok uzun..:))tabi bana göre öle sizi bilemem..:))
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

Set Me Free albümüne bi bakın, özellikle klip çektiği winding road şarkısı 6 dakika boyunca insanı alıp başka bi yere götürüyor..
sanki o albümden çok ayrı, çok başka bi şey bu şarkı.. Dinlemenizi şiddetle öneririm..

Cem Köksal'ın gitaristliğini ise tartışmak çok saçma.. :idea:
aazdemir
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Anıl

Re: Cem Köksal

Mesaj gönderen aazdemir »

BLood on BLood ve kaLbim bomboş... harika şarkıLar.. Çok güzeL gitar çaLıyor.. birde Joe Lynn iLe çaLdıktan sonra tartışıLmaz bi gitarist :)

---
Lütfen türkçe yazım kurallarına uyunuz.
Site duyurularını okuyunuz.