Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Yeni Türkü

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
feza
Üye
Üye

Mesaj gönderen feza »

dinlemekten sonsuz keyif aldığım...huzur bulduğum bi grup...sanırım benim biraz huzur takıntım var :roll: ve bu adamlarda bana ilaç gibi geliyo :wink:
DevGenc

Mesaj gönderen DevGenc »

:P YENİ tÜrkü`nün yeniliğin simgesi olduğuna inanıyor onları tanıdığım 1998 mayıs ayı nın işçi bayramına minettarım onlarmüthiş dersek yeri var :lol:
serseri_m19

elbette..

Mesaj gönderen serseri_m19 »

elbetteki yeni türkü türkiyenin tartışmasız en iyi sanatkarları arasında.. gerçi ben henüz okadar büyük diilim ama cok eskiden beri biliyom yeni türküyü ancak su 2 senedir daha bi ilgimi çekmeye basladılar.. mesela gemi ve sigaramın dumanına sarsam die başlayan bi şarkıları var hayranım bunlara yaa. dinleyipte bkamayacağım, bıksamda unutamayacağım şarkılar bunlar.. ancak ben yeni türkü'nün rock söylediğini sanıyordum ve hala öyle düşünüyorum..?? bu yorumlar için bu gruba minnettarım inanın benim için bişiler ifade eden sayılı sanatkarlardanlar..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

yeni türkü

Mesaj gönderen hazan »

ben telli turnayla tanıdım onları çok severek dinlerim. herkes gibi bende olmasa mektubunu seviyorum
emirates

Mesaj gönderen emirates »

Kimler kaldı ki şöyle insana her dinleyişinde ayrı keyif verecek müziğin tüm güzelliklerini önüne serecek bir grup deyince akla gelebelicek? İşte bir Yeni Türkü,Telli Telli'yle tanıdığımız bu güzel grup Süper Baba adlı dizinin de müziklerini mükemmel bir şekilde yapıp aklımıza kazınmışlardır...
Başka türlü birşey benim istediğim
Ne ağaca benzer ne de buluta
Burası gibi değil gideceğim memleket
Denizi ayrı deniz havası ayrı hava...
LizaRd_KinG

Mesaj gönderen LizaRd_KinG »

olmasa mektubun yazdıkların olmasa kim inanır senle ayrıldığımıza...
memed

yeni turku

Mesaj gönderen memed »

murti kardes tek kelime OLMASA MEKTUBUN mehmet kardesini tek hayata baglayan parca
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

yeni türkü yü çocukluğumdan beri dinlerim,derya köroğlunun sesi garip bi huzur verir bana!o kadar doğal ve samimiler ki,geçtiğimiz kasım ayında bir gün yükselden selanik e çıkarken yolda karşılaştım onlarla,yeni gelmişlerdi,yolun kenarında valizler hepsini omuzlayıp yürümeye çalışıyolardı,ben derya köroğlunu görünce şok oldum zaten,yanından geçerken öyle bi bakmışım ki adama gülümseyip el salladı merhaba der gibi,arkadaşım uyandırdı allahtan hemen,geri döndük biz de selam verdik ...çok hoştu=)
cansu cancan

Mesaj gönderen cansu cancan »

2 sene önce istanbula gitmiştim. kuzenimle akşamüstü ortaköye gitmiştik, meydanda yeni türkü konseri varmış ama sonuydu, telli telliyi iki kere söylediler ve konser bitti :( bi daha da konserlerine gitme fırsatım olmadı ne yazık ki :(

çocuklardık, parlak yıldızlardık o zaman
ay büyülüydü, yakamoz, deniz..
ozlem
Üye
Üye
İsim: ÖZLEM

Mesaj gönderen ozlem »

yeni türkü bana hep kaybettiğim dostlarımın yüzlerini anımsatır. Eski bir fotoğrafa bakmak gibi, tınılarının her birinin bir resmi vardır gözlerim kapanır ve resmi bulur nasılsa neden böyle gruplar çok az oysa daha çok resme ihtiyacım var benim, hepimizin...
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

yeni türkü kaliteli müzik yapan ender gruplardan ve insanlardan biri. müziği gerçekten çok güzel. ama onu tanıyan kitle az sanki. yeni nesiller hbersiz ondan. biraz daha ön plana çıkmalılarmış gibi geliyor bana..
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

Büyük kitLeLerce seviLmiş, kaLiteLi bir grup... Yeni nesiLLer beLki biLmiyor oLabiLirler ama bir çoğumuz en az üç şarkısını biLiriz onLarın... "oLmasa Mektubun..., TeLLi TeLLi..., YedikuLe (NargiLemin marpucu da gümüştendir, gümüşten... :) )... Çok güzeL bir şey bu.. Uzun zamandır albüm yapmıyorLar...

Son aLbümLedrinde çok fazLa öne çıkmayan bir şarkı vardı...

"MEĞER GÜLÜP GEÇMİŞİM..."

incitmeden hüzünle
okşuyorum anıları
nasıl da gençtim
kaygısız ve şehvetli
gece kaçamakları
gizli buluşmalardan
vaktim yoktu sanki
saymaya aşkları

yıllar sonra şimdi
anlıyorum o çocuğu
bir yaz akşamı
kucağımda ağlayan
okşayıp altın saçlarını
gülüvermiştim

meğer gülüp geçmişim
aşkın yanından

sonradan vurur dehşeti
yiten şeylerin
bedeli işlediğin her cinayetin
bakarsın kalmamış sana
ağlayacak kucak
meğer gülüp geçmişin
aşkın yanından

şimdi o kederli akşam
çökerken üstüme
hayatım akıp
gidiyor ellerimden
bir yaz akşamı
o çocuğun saçları gibi
...

Yaşanmamışa duyulan ukte... Hafife almanın pişmanlıklar yüklenip, derin keşkeler bıraktığı dizeLer.. Dinlemediyseniz mutLaka dinLemenizi öneririm.. :) SizLerLe paylaşmak istedim... :)
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

EVET BİZ TANIYORUZDA FAZLA SESSİZ KALDILAR. UZUN ZAMANDIR ALBÜM YAPMIYORLAR ONU DEMEK İSTİYORUM..ARTIK ZAMANI GELDİ AMA... :D EN KISA ZAMANDA PİYASADA GÖRMEK İSTİYORUZ ALBÜMÜNÜ.. :wink:
elf57
Üye
Üye

Mesaj gönderen elf57 »

''dönmek
mümkün mü artık dönmek...''
gercekten süper bir grup özellikle bu şarkı..
heavenandhell
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen heavenandhell »

hiç eskimeyecek yıllar sonra bile şarkılarını her dinleyişimizde yepyeni anlamlar çıkartabileceğimiz eşsiz bir grup

''sessiz gelir yanıma
başını dizime yaslar
öylece uyur,yağmur çiseler
damla damla gözyaşlarında
rüzgarı dinlenir kuytuda

ölüm ya da ayrılık
farkeder mi söyle
sensiz rüzgar olur da özgürlüğümle
ne olur durma gözyaşlarında
bugün de kal yarınlarıma

rüzgar uğultusunu hapsetmiş
içten içe esiyor