Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

NEDEN HEP İYİLER KAYBEDER ?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
sokaklarda evcil

Mesaj gönderen sokaklarda evcil »

yok yaa..bence iyiler herzaman kaybetmiyor hatta genelde iyiler kazanıyo.
valla çok küçük bir örnek olarak filmlerde bile bazen ben neden bu iyi kazandı yaa dediğim oluyo :D
kötülerin kazanmasının da bi karizması var ama 8)
ama realist olarak düşünürsek iyinin kaybetmesi (eğer öyleyse)
sadece iyi niyetinderdir diye düşünüyorum
007ela
Üye
Üye

Mesaj gönderen 007ela »

İYİLER NEDEN KAYBEDER GÜZEL SORU...ŞİMDİ SİZE BİR ANIMI ANLATAYIM..YAKLAŞIK BİR YIL ÖNCE ÇOK İYİ ANLAŞTIĞIM BİRİYLE TANIŞTIM AMA KIZ OKADAR SAFTI Kİ HERKESİN ONU KANDIRACAĞI DÜŞÜNCESİYLE ONU BİRAZ EĞİTMEYE KARAR VERDİM.KENDİNE GÜVENİ HİÇ YOKTU ONA GÜVEN VERDİM.KABUĞUNA ÇEKİLMİŞTİ KABUĞUNU KIRDIM.O KADAR TATLI O KADAR DEĞİŞTİKİ ARKADAŞLARI BİLE ÇOK İYİ OLMUŞ DEDİ ÇÜNKÜ EN BÜYÜK ŞEYİ VERDİM AKIL..HERHALDE FAZLA VERDİMKİ TÜM SİLAHLARINI BANA DOĞRU YÖNELTTİ...ŞİMDİ Mİ? KONUŞMUYORUZ ARKADAŞLARI BİLE ONUN BU KADAR BENCİL OLDUĞUNU DÜŞÜNMEMİŞTİ AMA BEN ONA BENCİLLİĞİN NE KADAR KÖTÜ OLDUĞUNU ANLATMIŞTIM ...HATASININ FARKINDA BEN ONA HATANIN FARKINDAYSAN HEMEN GERİ DÖN O HATAYI DÜZELT DERDİM YAPTI DA.AMA BENDEKİ O GÜVEN SON BULDU.SÖYLEYİN ŞİMDİ BEN NEDEN KAYBETTİM? 1 YILLIMI KENDİME DEĞİL BAŞKALARINA İYİLİK YAPARAK GEÇİRDİM SÖYLEYİN KİM O 1 YILLIMI GERİ VERECEK BANA KİM?
En son 007ela tarafından Cuma, Mayıs 26, 2006 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
onuncuayinonuncugunu
Üye
Üye

Mesaj gönderen onuncuayinonuncugunu »

Kime iyi dediginize bagli. Biliyorsunuz bazi gecmis medeniyetlerde hırsızlık "iyiydi". Simdi bu adam hirsizlik yaptigi icin kaybediyor mu yoksa kazaniyor mu? Ayni sekilde kaybetmeyi ve kazanmayi da kesin cizgilerle ayirmak zor.
fdselinfd

Mesaj gönderen fdselinfd »

bence gerçek iyiler her zaman kazanır kimin iyi kimin kötü olduğunu bizler bilemeyiz belkide iyi sandığımız kşiler kötüdür bir tek şunu biliyorum iyi ve doğru olmak her zaman kazandırır
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

çünkü insan olabilmek sınava tabi tutulur...agır sınavlardan gecersin...ve sınavlardan gecmek için kimi zaman iyi biri olmak yetmez...
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

çünkü insan olabilmek sınava tabi tutulur...agır sınavlardan gecersin...ve sınavlardan gecmek için kimi zaman iyi biri olmak yetmez...
GoZdE
Üye
Üye
İsim: gözde

Mesaj gönderen GoZdE »

bence iyiler çok masumdurlar içlerinde kötülük yoktur herşeyi iyi düşünürler ve hep kaybederler;ama kötüler çok kurnazlardır ve içlerinde hep bir kötülük vardır ve daima kazanırlar
iyiler kötüler karşısında şansınız açık olsun.... :D
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

bu bakış açısına göre değişir. kötülerde kendi çapında kendilerince iyidir. ama işin aslı hiçde öyle değil. kaldıki iyiler kaybederken dahi kazanırlar. ben hiç kaybeden iyi duymadım. iyiliği yap denize at. balık bilmezsa halık bilir. :wink:
dengesiz28
Üye
Üye

Mesaj gönderen dengesiz28 »

Ya biz iyi olalım da kaybetmeye razıyız öle değil mi...
ama sonuçta kötülerin yaptığı kötülük bir gün yüzüne tokat gibi inecektir
İşte o zaman iyilerin kazandığını ve kötülerin kaybettiğini anlayacağız..
canddido
Üye
Üye

Mesaj gönderen canddido »

iyi niyetli olduklarından kötülere inanır we kaybederler...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

gerçekte iyiler her zaman kazanır!!! çünkü hayat yaşananlardan ders almak ve güzel bakmakla başlar. kaybetmek ne açıdan baktığınıza bağlıdır.
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

iyilere genelde saf gözüyle bakılır ama alakası yok
her zaman kaybetmezler ama iyi niyetlerini kullanmaya çalışan çok kötüyle karşılaşırlar
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

Re: NEDEN HEP İYİLER KAYBEDER ?

Mesaj gönderen marziye »

bu dünya kötülerin cennetidir unutmayın..!! onlar kazandı diye iyiliğinizden ödün vermeyin cenneti beklemek adına...
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Re: NEDEN HEP İYİLER KAYBEDER ?

Mesaj gönderen Bozcaada »

Çümkü iyi insanların
iyi niyetleri
her zaman
suistimal edilir.
MUCKAC