Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Monotonlaşan Yaşam

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

nilay_14 sana kesinlikle katılıyorum!ne bende ne de çevremdekilerde heyecan kalmamış!öylesine yaşıyorum işte. :cry:
anatoli@

Mesaj gönderen anatoli@ »

Aynen arkadaşlar hayat bu olsa gerek, bazılarımız okul , benim gibiler hayatı koşarak yakalamaya çalışanlar hep aynı nereye kadar böyle gidecek..
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

Harbi ya cok monoton bi hayatımız var?

Degistirebilirmiyiz ki
fatma66

Mesaj gönderen fatma66 »

gerçekten bu monotonluktan ben çoooooooook sıkıldım.. :roll: acaba ne yapmak lazım..
nilay_14
Üye
Üye
İsim: Nilay

Mesaj gönderen nilay_14 »

bu monoton yaşam değişmez bence...hergün sinemaya gidilmez,ahşap boyama vs işlerle uğraşsak elbet birgün insan ondanda bıkar...yok yaa sonunda hep sıkılıyoruz!bu monoton yaşam bit-mez :?
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

nilay_14 yazdı:bu monoton yaşam değişmez bence...hergün sinemaya gidilmez,ahşap boyama vs işlerle uğraşsak elbet birgün insan ondanda bıkar...yok yaa sonunda hep sıkılıyoruz!bu monoton yaşam bit-mez :?
Ama Yaşanılacak bişey bırakmadın yaa monoton olmayan birseyin varmı ? :roll:
nilay_14
Üye
Üye
İsim: Nilay

Mesaj gönderen nilay_14 »

mk15 yazdı:
nilay_14 yazdı:bu monoton yaşam değişmez bence...hergün sinemaya gidilmez,ahşap boyama vs işlerle uğraşsak elbet birgün insan ondanda bıkar...yok yaa sonunda hep sıkılıyoruz!bu monoton yaşam bit-mez :?
Ama Yaşanılacak bişey bırakmadın yaa monoton olmayan birseyin varmı ? :roll:

:lol: :lol: yaa sen bana bakma benim yaşamım hep monoton sorun büyük ihtimalle benim uzun zamandır bulunduğum şehir dışına çıkamamdan kaynaklanıyordur geçer.... :)
onuncuayinonuncugunu
Üye
Üye

Mesaj gönderen onuncuayinonuncugunu »

Sİzleri ustat felsefesine davet ediyorum:) Bir aliti asagida
Sıkıcı ve tekrar eden işler günahtır.
Üstatlar (ve genelde yaratıcı insanlar), sıkılmamalı ve tekrar eden aptal ve can sıkıcı işlerde çalıştırılmamalıdır, çünkü bu tür işleri yaparken asıl yapmaları gereken işi; yani problem çözme işini yapamayacaklardır. Bu israf herkese zarar verir. Bu yüzden sıkıntı ve gereksiz can sıkıcı işlerde çalışmak hoş değildir ve gerçekten israf ve hatta günahtır.

Üstat gibi davranmak için, küçük sıkıcı şeyleri, otomatikleştirerek sizden ve diğer insanlardan (özellikle diğer üstatlardan) olabildiğince uzaklaştırmak istemelisiniz.

(Bu konuda bir istisna vardır. Üstatlar bazen, dışarıdan sıkıcı veya tekrar eden işler gibi görülen şeyleri, kafalarını boşaltmak, yeni bir konuda beceri elde etmek veya başka türlü kazanamayacakları bir deneyim kazanmak için yaparlar. Ama bu seçime bağlı birşeydir. DüşÃ¼nme yeteneği olan hiç kimse, bu tür şeyler yapmak zorunda kalmamalıdır. )

Özgürlük iyidir.
Üstatlar doğaları gereği otorite karşıtı kimselerdir. Size emir verebilen kişiler, sizi, büyüleyici bulduğunuz bir problemi çözmekten alıkoyabilir – ve bunun için de pek çok garip sebep bulabilir. Bu nedenle otoriter tavırlarla mücadele etmek gerekebilir, aksi bir durum siz ve diğer üstatlar için solunacak özgür hava kalmaması demektir.

(Bu bütün otoritelere karşı savaşmak ile aynı şey değildir. Çocuklar korunmalı ve suçlular zaptedilmelidir. Bazı zamanlarda, bir üstat, emirleri yapmak için harcayacağı zamandan daha çok önem verdiği bir şeyi elde etmek için otoriteye boyun eğebilir. Fakat bu sınırlı ve bilinçli bir anlaşmadır, otoriteler tarafından arzulanan türde kişisel teslimiyetler önerilmez.)

Otorite, sansürcülük ve gizlilik sayesinde yaşar, gönüllü işbirliği ve bilgi paylaşımından hoşlanmaz. Tek sevdiği şey kendi kontrolü altında gerçekleşen “işbirlikleri”dir. Bu nedenle, üstatlar gibi davranmak için; sansüre ve gizli kapaklı işlere, sorumlu yetişkinleri aldatmaya yönelik eylemlere ve zorlamalara karşı içgüdüsel bir kin geliştirmeli ve bu inanç doğrultusunda çalışmaya gönüllü ve arzulu olmalısınız.
Devamı ayrıntılı hali

http://www.belgeler.org/howto/hacker-ho ... -phil.html
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Re: MONOTONLAŞAN YAŞAM

Mesaj gönderen cmrtsi »

monoton yaşam en büyük işkence gibi bişey olsa gerek.. herşey aynı.. sıradan bir yaşam... daha doğrusu sıradanlaştırılan yaşam... düşünmesi bile kötü... boğuldum yaa şimdiden... :D :D :D
blackpearl

Re: MONOTONLAŞAN YAŞAM

Mesaj gönderen blackpearl »

Hayatın ritmine kendini kaptırmış insanlar,bizler,etrafımızda olup bitenden bihaber ya da haberdar olup da bilmemezliğe vuran tipler haline gelmişsek bilelim ki monotonlaşmışız..Sıradan şeyler bile sıradanlığını aşmış hale gelmiş hatta farklı şeyler bile sıradanmış gibi görünmeye başlamıştır artık gözümüze..Ne yazık ki çoğumuzd bundan kaçamaz hale geliyoruz işte..
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Re: Monotonlaşan Yaşam

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

O kadar monoton bir hayatım var ki...Okuduğum okulu bir duysanız yazık sana dersiniz.Ama ben de değişik birşeyler yapmaya karar verdim.Haftaya cumartesi tatile gideceğim mesela :D 1 ay sonra da yaz kampına.Bu yaz evde kalıp sıkılmıycam(en azından öyle düşünüyorum).Burada yüzmeye gideceğim,gitar kursu da olabilir.Sitemizden de kopmayacağım bu arada. :wink:
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

monotonluğu bana sorun..!
kahvaltını yap
dişlerini fırçala
durağa git
dersaneye git
aynı saatlerde etütlere derslere gir
eve gel
yemek ye
dişlerini fırçala
uyu
farklı olarak hocalar değişiyordu, yediğim yemek, test kitapları, uç-silgi markası ...
hayatımdaki tek eğlence sıkış tıkış otobüslerde çıkan kavgalardı.
neyse ki artık kurtuluyorum;umarım.. :evil: :(
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Hayatımı monotonluktan uzak tutmaktaki kastım bu değildi.Okuldan çok sevdiğim bir arkadaşım nakil yaptırdı.Evet gerçekten monotonluktan uzak bir gündü.Gözyaşlarıyla dolu. :evil: :( :cry: Eğer hayat monotonluğu böyle siliyorsa ben monoton yaşamayı istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

monoton bir yaşamdan daha da kötüsü yalnızlık