Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Aşktan önemli Olan????

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Aşktan önemli Olan????

Mesaj gönderen mk15 »

Arkadaslar sizcce asktan önemli olan nedir kendimizin gururumuzun hic degeri yok mu?Çevremde öyle insanlar var ki ayrılıyorlar 1 hafta biri baska biriyle cıkıyıyo ondan ayrılıyo sonra tekrar ayrıdıgı kisiye dönüyor terk edilen kisi kabul ediyor.Milli kuvvetler caddesinde yürürken 2 kızın konusmasını duydum;
...
-o cocugun cıktı var?
cvp-o kızlamı(adını hatırlayamadım) cıkıyor?
-evet.
cvp-olsun
-Ama kız cok deli biri
cvp-olsun kızım bizde deli oluruz sende....
(bire bir aktaramamıs olabilirim özür dilerim....Milli kuvvetler kalabalık olur genelde o sırada tanık oldum isteyerek degil.)

Ya hic mi insanda gurur kalmadı hic mi ya..Hep biri (hic neden yokken)gidenin arkasından kosuyo..
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

ben olaya başka bir açıdan bakmak gerektiğine inanıyorum, (yaşlandığımdan mıdır bilinmez, =P ) bizim zamanımızda herşey aşk demek değildi. ama şimdiki gençliği (!) gözlemliyorum da, varsa yoksa aşk, aşık olmak. aşık olmayanlar olmak istiyor, aşkına karşılık bulamayanlar bunalıma giriyor, ölürüm, biterim, taparım'lar vesaireler o kadar çoklaştı ki.. o iki kelimeli sihirli cümleyi söylemek bakkaldan ekmek istemek gibi birşey oldu... aşk herşey değildir ki.. biz bu dünyaya aşık olmaya gelmedik.. ama öncelikli hedef bu olmaya başladı... bir toplumun değer yargıları çok önemlidir. hiç düşündünüz mü? aziz valentin'in icat ettiği(!) bir gün için -14 şubat- o kadar çok reklam, haber vs. yapılıyor ki... o kadar önemli sayılıyor ki bu gün!... peki ya bayramlarımız?? eskisi gibi mi? acımasız bir eleştiri olacak belki ama çoğu kişi bayramları tatile gitmek için, sevgiliyle buluşmak gezmek için, kafa dinlemek için güzel bir fırsat olarak görüyor.. yozlaşıyoruz.. :roll: (konuyu dağıttım.. pardon)

bence gurur, biriyle birlikte olduktan sonrta eski sevgiliye dönmekle veya eski sevgilinin onu kabul etmesiyle ilgili değil.. bence bu gurur değil zaten.. bir kişinin haysiyeti (öz saygısı) olmalı... bu işler çocuk oyuncağı değil. malesef artık değer yargısı diye birşey kalmadı toplumumuzun genelinde.. ilişki denilen, aşk, sevgi diye adlandırılan şeyler çok basite indirgeniyor. bencillik had safhada..

insanlar mutlu olmak için mücadele etmek zorundalar ama şu an zoru gören ardına bakmadan gidiyor.. sevgi, aşk emek ister, özveri ister.. ayrılmak yada boşanmak çözüm değil... yeni insanlarda avunmak yada çareyi onlarda bulmak da çözüm değil, yozlaşma getirir sadece.. şu anda olduğu gibi...
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Şimdiki gençliğe kendimi dahil etmiyorum :idea:
:P

Hiç bir zaman kendinden ödün vermemeli insan...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

scalon a'dan z'ye söylediklerine katılıyorum. bunların üstüne söyleyecek birşeyim yok.
elifelifim
Üye
Üye

Mesaj gönderen elifelifim »

scalon sana bende tamamen katılıyorum.orta okula giden bir çocuğun bile bilmem kaçıncı sevgilisi var artık.çok yozlaştık çok.ALLAH yardımcımız olsun.aşk bir kere olur sadece arkadaşlar.bin kere değil.o yüzden kendimizi boş yere kirletmeyelim.
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

Ama benim söylemek istediklerim baskaydı ya :( :( :( :(
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

mk15 yazdı:Ama benim söylemek istediklerim baskaydı ya :( :( :( :(
kusura bakma olayı saptıran ben oldum ;)
ester
Üye
Üye

Mesaj gönderen ester »

herkes bu aşk denen illetten dertli ne yapılsa boş
bütün millet sadece (kadınlar)aşk kadınıyım (erkekler)aşk adamıyım diyebilmek için yarışıyorlar. yasaklasan cazip gelecek hepten boş versek millet uluorta....
sokaklarda evcil

Mesaj gönderen sokaklarda evcil »

mk15 yazdı:Ama benim söylemek istediklerim baskaydı ya :( :( :( :(
cidden ilk dediğin çok doğru insanlar kıyafet değiştirir gibi sevgili değiştiriyorlar bir de adına aşk diyolar.bence bu aşkın adını kirletmekten başka bişey değildir...bir de seni sevmiyorum diyene koşanlar var ya onlar beni öldürüyo yaa adam bir kere bırak beni demiş daha ne uğraşıyorsun ki
azıcık gurur kırıntısı bile yok mu bu insanlarda ya da ben mi yanlış anlıyorum?? :roll:
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

:arrow: İşte anlatmaya calıstıgım bu kisi git diyo sanki dünyada son insaan oymus gibi onsuz olmazmız gibi halen daha devam ettiriyorlar istemiyor iste neden caba gösteriyorsun ki...gurur insanlık bu kadar ölmemeli..Beni anladığın icin tessekürler sokaklarda evcil]
lavinia6070
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinia6070 »

elifelifim yazdı:aşk bir kere olur sadece arkadaşlar.bin kere değil.
bu konuda sana katılmak istemiyorum elif,,,
tmm belki bin kerede olmas ama bi kerelik bi şans olarak nitelendirmek yalnış secim yapmıs kişilere haksızlık olmuo mu??
bence her insanın ikinci bi şansi daha olmali
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

bencede aşk şimdikilerin anladığı türden değil. şimdiki aşk denilen şeyin adı başka bence buna bir isim bulmak lazım aşk bu değil. bencede kendi öz değerlerimizden öylesine koptukki artık milleti tanıyamıyorum neyin peşindeyiz neden yetinemiyoruz. neden aşka saygımız kalmadı. aslında bu soruların cevabını biliyorum. ama yine de sormak istedim neyse bu konu çok kapsamlı bir konu yazmakla bitmez anlatılmak istenen şeyler.. :?
canddido
Üye
Üye

Mesaj gönderen canddido »

karşılıklı sewgi,saygı,irade,ilgi,şewkat,hoşgörü vb.... :D
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

lavinyaa yazdı:bence aşktan aşık olduğunuz insandan önemli bişey yoktur aşk o kadar uyuz bişey ki her şeyi yaptırıyo kendinizi çewrenizdekileri en yakınlarınızı en sewdiklerinizi boşwerebiliyosunuz bi anda
Bence cok şeydir sanki aşka cok ihtiyacımız varda herşeyi bırakıp onun arkasından gideriz...

.......Sevdiklerim sevildikleri yerde dursun aşkıda sahibi alsın benden..emanettir aşk bende tutamam onu hiç