Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

azerbaycanli bir sairin siiri

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
buralarsoguk

azerbaycanli bir sairin siiri

Mesaj gönderen buralarsoguk »

istirem sevdani kanima katam
istirem varimi yokuma satam
dar paltardir eynimi canimi sikir
istirem eynimi cikartib atam
sahili saklayin agillilara
men getdim denizden denize batam
ay sevgi yayindan yayilan oklar
men ayikligi sevirem koymayin yatam
sigmayir bagrima bagirtilarim
hacinacan bagirti gerek udam
sahili saklayin agillilara
men getdim denizden denize batam

SEHER

bu siir bir guney azerbaycanlinin siiri bu saiir tebrizli
En son buralarsoguk tarafından Perşembe, Ağustos 26, 2004 18:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
serseri

Mesaj gönderen serseri »

Farklı Farklı Bir lehce İle yazılmış Bir şiir anlam çıkarmakta biraz güçlük çektim ama sevgi üzerine yazılmış oldu kesin bir şey diğer soydaşlarımızın sevgiye kendi lehçelerinin bir bakışını bizimle paylaşdını için teşşukkurler buraları soğuk :)
buralarsoguk

ilginiz icin tesekkur ederim ama ben bir az lahceni cevirmistim demek buda yeterli olmamis
buralarsoguk

bir konu daha fark ediyorum bunu kimse bilmiyor iran da 70 miliyon insan var ve bunlarin 30 milyonu turkler ama onlarin kendi dillerinde yazib okumalarina izin verilmiyor sace kendi dillerinde konusa biliyorlar onun icinde hepsi turkiye , azerbaycan kanallarini izliyorlar onlarda cok sevimli insanlar iranlilardan cok farkli cun onlar ilk azerbaycandan mislar eskiden azerbaycani bolmusler ve onlar bizden ayri kalmislar bu siir de iran turklerinin birinin .
serseri

Mesaj gönderen serseri »

Bunu Bir kere daha duymuştum hatta bir tv programında haber olarak yayınlanmıştı onalr için çok üzülüyorum çünkü istedikleri gibi hareket edip kendi dillerini kulanamıyorlar :cry: :cry: :cry: :cry:
serseri

Mesaj gönderen serseri »

şiire gelince evet bazı kelimlerin demeyeceğim anlamlarını bilmiyorum bir kaç kelimeyin anlamanı internette buldum ama hepsini bulamdım zamanım yoktu :(
buralarsoguk

istirem:isteyirem
paltar:elbise
eyin:ten
sahil:liman
agilli:akilli ,uslu
bagrima:goysume
bagirti:ciglik
hacinacan:ne zamana kadar
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

buralarsoguk sen nerelisin arkadaş merak ettimde eğer azerbeycanlıysan yada ora hakkında bir bilgin varsa bize oranın örf ve adetlerinden biraz bahsedebilirsen çok sevinirim
buralarsoguk

evet duz tahmin etdin az liyim nasil yani orf hankilari merak ediyorsun sor bende soyleyelim
serseri

Mesaj gönderen serseri »

kelimelerin anlamalarını verdiğin teşşekurler :)
buralarsoguk

:oops:
En son buralarsoguk tarafından Perşembe, Eylül 9, 2004 09:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
serseri

Mesaj gönderen serseri »

Bu bayram sizlerinde bayramı sayılır buralarısoğuk bende tüm türklerin kurtuluş bayramını kutlarım
buralarsoguk

:lol:
En son buralarsoguk tarafından Perşembe, Eylül 9, 2004 09:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

:twisted: ehu
buralarsoguk

neden sinirlendin :lol: