Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

UNUTMAK NEDEN ZOR?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
onuncuayinonuncugunu
Üye
Üye

Mesaj gönderen onuncuayinonuncugunu »

Çünkü insanlar geçmiş fotoğrafları sürekli gözlerinin önüne getirirler ama geleceği seyretmeyi yeğlemezler.
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

unuttum derken bile insan hatırlar. ama eğer gerçekten unutmak isteyen önce kafasında bitirmeli. ona dair herşeyi ortadan kaldırmalı.onu hatırlatandan kaçılmalı.başka şeylerle meşgul olmalısınız.sonra zamanla kalbin unuttuğunu göreceksiniz. eğer olmuyorsa unutmak mümkün değilse ozaman zorlamanın bir anlamı yoktur. eğer mümkünse yeniden onun gönlünü alıp sevginizi ispat etmelisiniz. çünkü gerçekten ona aşıksınız demektir. acaba gerçekten öylemi? :?
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

unutmak die bişeyin olduğuna doğrusu pek inanmıyorum.Bana göre unutmak diil de o,yaşananların üzerine yeni yaşanmışlıkların gelmesi ve acıları örtbas etmesi aslında unutmak denen şey.Zaten unutmak denen şey var olsaydı eğer,anılar eski tazeleğiyle kalamazdı hiçbir zaman. Neden zor olduğuna gelince bu cevaplanması zor bi soru.Bana kalırsa yaşananların derin izleri pek kolay geçmio ondan olabilir.
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

neden unutmaya çalışılır hiç anlamam?

bırakın unutmayın!!! ztn unutmaya çalışmak ne demekse sanki çalışınca unutabiliceksn we dier arkadaşlarnda yazdığı gibi hayatımıza giren kişiler weya nesneler bizde alışkanlık oluo alışkanlıklardan wazgeçmek zordur bu bi gerçek ama bilinç altımızda unutmak olunca onu unutamayız değilmi? alışkanlıkları bırakmak zaman alır.

unutmaya çalışmaın onlarda öle güsel :::....
hercai
Yeni Üye
Yeni Üye

okuyun sevgili arkadşlar

Mesaj gönderen hercai »

sevgili gölül dostlarım hepinize diyorum ünkü heppiniz aşk acısı çektiğiniz için benim dostumsunuz.
bir insanı unutmöak bu kadar kolaymıdır? sorarım size eğer kolay olsaydı neden onunla birlikte olduğuınuzda o kadar fazla mutlu oluyodunuz neden sadece onun yanında neşeli ve tam bir insan oluyosunuz.
evet bazı olaylar insan hayatında vazgeçilmez bazı olgulardır bunların en büyüğüde en vazgeçilmezide aşktır her insanın tatması gereken bir olgudur bu.bence bir insan aşık olmadan ölürse çok büyük hata yapmış olur hani derler insan herşeyi sevebilir ağacı dağı taşı.................... alayı hikaye çünkü onların hiçbiri ona istediği karşılığı veremez ona istediğini sadece bir insan verebilir .
bundan dolayıda bir insan birisini gerçekten severse ona aşık olursa ölene kadar unutmaz hatta ölünce bile onu arzular
007ela
Üye
Üye

slm

Mesaj gönderen 007ela »

insanların en büyük özelliğidir alışkanlık..alışkanlıklarımızdan ödün vermekten hep korkarız işte bunun için unutmak istemeyiz.eğer gerçekten seviyorsan untmassın zaten seviyorsan neden unutasınki eğer bitmiş bile olsa onu yaşadım diye unutmamak daha güzel bir duygu bizler zoru severiz değil mi?
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

ewet bizler en çok zoru sewers...bu yüzden canımız acır bu yüzden alışkanlığımız olurlar...
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

oofffffff nedenini bilmiyorum ama o kadar zor kii
ya saçma da olsa bi fikri olan war mı unutmak için lütfen bişeyler söyleyinn
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

unutmak o kadar kolay mı sandın?
ayrılık bana aşktır artık...
theseptember
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: mne

Mesaj gönderen theseptember »

insan hayatta yaşadıgı hiç bi şeyi,olayı kişiyi unutmaz zaten.. sadece üstünden zaman geçer ve olaylar kişiler sıradanlaşır.. zamanla alışkanlıklar,çewrendeki kişiler olaylar degişir ve digerleri geride kalır,unuttugunu sanırsın belki ama onlar her zaman aklının bi kenarında kalacaktırr..
"yara geçsede mutlaka bi iz bırakır."
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

ben geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmm
pc çöktü engeller çıktı ve ben o kdr uzun süredir girmiyorum ki üyeliğimi bile kaybetmişim inanın sizi çok özlemişim ve açtığı konu ile hla ilgilenilmesi çk hoşuma gitti :) saolun hepinizi ve bu siteyi seviyorummmmmm
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

fotosentez yazdı:teşekküerler izzetçim inşallah ben de başarabilirim bunu.keşke benim sevdiğimde gitse başka yerlere belki unutmam kolay olurdu.yüzünü görmezdim hiç değilse.ama onu her hafta sonu--dersane olduğunu sölememe gerek yok anladınız--görmek zorundayım.yanındaki o kızla beraber tabi.sorduğumda çıkmıyoruz dediği o kızla.ama çıkıyolar biliyorum çünkü ortak arkadaşlarımız var ve çıktıklarını gizlemek için de beni kullanıyolar.o şerefsiz ben hala onunla çıkıyorum diyo--o diye bahsettiğim ben oluyorum--ama biz ayrılalı 6-7 hafta oluyo.kullanılıyorum.ama az kaldı oks bi geçsin bi daha yüzünü ne görücem ne de gördüğümde dönüp bakıcam.yokk bitti dicem.o zamana daha çok var.o yüzden aşıcam bunları ama izzet sana bişiy sorucam.sen başka birine aşık olarak mı aştın bunları nedense benim en büyük korkum halini aldı bu. :roll:
hani demişim ya keşke bnm sevdiğimde gitse diye hepinize sölüyorum büyük konuşmayın sevdiğim şuan bursaad bursaya göç ettiler oks geçti 76 net 427 puan yaptım ama sevinemedim bile kavga ettik ve gitti...gitti...
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

hoşgeldinnnn fotosentez!!!!
oks için adına çok sevindim.SÜPERRRR olmuş tebrikler!..
giden için içinde şu an bişe yapamazsın unutmayı beklersin belki, üzülürsün ama gerçek aşksa bir gün yine gelicektirrr... ve mutlu olursun.
elf57
Üye
Üye

Mesaj gönderen elf57 »

gercekten unutmak istersek unutmak zor değildir unutmak istemediğimiz,yerine baska hiç birseyi koymak istemediğimiz,bir gun geri gelmesini beklediğimiz icin unutamayız!!!
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

unutmak alışkanlıklardan wazgeçmek :roll: :roll: :roll:

onsuz sabaha uyanmak, onsuz bi kafede oturmak onsuz sinemaya parka gitmek... gülümserken içinde onun acısının olması.. unutmak deilde yokluğuna alışmak... başka birinde onu aramak ...

acıda olsa hayatımıza bi renk kattılar ne olursa olsun unutulmayaya değen kişiler deilmi ztn... başkalarının kriterlerince deilde bzm kriterlerimize göre sewgimize laik olanlar ndn unutmaya çalışıyoruz ki bişeyler paylaştık, wakit geçrdk güzel weya kötü anılarımız geride kaldı ... belki çok derin yaralar bıraktılar hiç geçmicek izleri kaldı.... ama bize öğrettkleri çok şeyde oldu...

sewmeye en çok yakıştırdığımız insanı unutmayalım.... takıntı yapmayalım ama unutmayada çabalamayalım

en azından ben seni hiç unutmayacağım ne olursa olsun canımı ne kadar acıtırsan acıt sen bnm için çok DEĞErlisinnnnnnnnn....... :)