Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Değer verdiklerimiz neden gidiyor?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Değer verdiklerimiz neden gidiyor?

Mesaj gönderen sehrikalp »

Değer verdiğim, hatta kendilerinin kendilerine verdiği değerden bile fazla değer verdiğim insanlar neden hayatımdan bir süre sonra sessizce çekip gidiyorlar. Onlar gidince onlardan kalanlarla yetinmekten bıktım. Ben ne yaparsam yapayım hep tercih edilen başkaları ya da başka yaşamlar oldu.

BU DÜNYADA BİR BENZERİM YOK MU, HANİ HERKESİN BİR RUH İKİZİ VARDI...

Gerisi, bilirsiniz işte, yalnızlık ne olsun!
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

1-Her şeyin fazlası zarar.
2-Dostlarını iyi tanımalısın ya da arkadaşlarını
3-Onları sana bağlayan şey önemsiz olsa gerek

Yalnız takdir ettim seni. Böyle diyorsan eğer kendinden hiç ödün vermemişsindir.
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

cünküü o insanlarr deger vermiyorr ki verildigini anlayabilsinlerrr.....
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

ben ruh ikizi olayına inanıyorum yaşadım arkadaşlar fakat bu öyle bir durum ki nasıl ifade etsem :?

Farkedebilmek, görebilmek gerekiyor e birazda şans tabi.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

1. maddeye katılıyorum Bozcaada. Fakat bu kişisel bir şey. Yani kendime engel olamıyorum, kaptırıyorum. Bazen birini sevmek ve ona bağlanmak elimizde değildir. Zarar göreceğinizi bile bile ondan vazgeçemezsiniz. Çünkü onunla olduğunuz zamanlar mutlusunuzdur ya da öyle sanarsınız. Hayatım boyunca böyle bağlandığım dostlarımın sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ve Aşk. O da yalnızca bir kere ve çok kuvvetli bir kasırgaydı. Yerle bir etti beni ve dindi. Gitti o. Dostlarım da öyle, gittiler. Onları bana bağlayan şeyin ne olduğu konusunda bir fikrim yok ki, önemli olup olmadığını bileyim. Ama bu bağlantı dostluk, sevgi, aşk olsa gerek çoğunun unuttuğu. Bunlar da onlarla olan ilişkilerimde sadece benim için önemliydi ya da vardı sanırım. Haklısın Bozcaada, dostları seçmek ya da tanımak konusunda gözü kapalıyım biraz. Bu yüzden kaybetmeye hazırım her an. Neredeyse 7-8 yıldır böyle biri girmedi hayatıma. Her ne kadar beni yalnız bırakmış olsalar da garip bir şekilde eksikliklerini hissediyorum. Ve şimdi iş arkadaşlarım ve akrabadan bir kaç kişi haricinde kimsem yok. Öylesi bir dostluğa çok ihtiyacım var.
Murat seni çok kıskandığımı söyleyebilirim. Ruh ikizim olduğunu zannettiğim insanlardı onlar aynı zamanda. Oysa değillermiş. Birbirine o kadar yakın olan insanlar nasıl oluyor da bir süre sonra gidebiliyor ve diğeri olmadan, onun eksikliğini hissettmeden hayatına devam ediyor.

Ve Bulgur'un dediği, olayın özü olmalı. Karşılıksız, sahte bir para gibi anlamı yok o verilen değerin. Yine de karşıma çıksa öyle biri düşünmeden, gideceğini bile bile yine giderdim ardından. Napayım, ben de böyleyim.
Paylaşımların ve dostlukların değerini bilelim dostlarım. Ardınıza baktığınızda ya da telefona sarılıverdiğinizda sıkıntılı ya da acılı bir anınızda sizi anlayacak biri olsun karşınızda.
Ve giden de kaybediyor aslında. Bunu çok sonra fark edecek olsalar bile...
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

Mesaj gönderen hasta »

Herkesin kendine göre bir hayatı bir yaşayış tarzı belirleme zamanları vardır.İşte bu zamanlar tamda dostluk kurduğumuz yıllar olan lise olsun üniversite olsun yani okul zamanlarımız bence okul bitince herkes bir yol seçmek zorundadır buda herkesin bir yana savrulması, ciddi kararların verilmesi buda farklı bir bakış oldu ama idare edin. :twisted:
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Gerçek dostluklara da haksızlık etmemek lazım bence. Benim için çok önemli olan insan sayısı da bir elin parmaklarını geçmez.Fakat yitirdiklerim onlarca.Örnek: Bu konuyu konuşmayı pek sevmem ama herkesin yaşantısında olabilir böyle şeyler diye sizlerle paylaşmak istiyorum.
eski kız arkadaşım,benim kardeşim dediğim bir dostumla beraber şu an.Ve ilişkileri o kadar uyumlu ki 4 seneyi tamamladılar. Ve dostum dediğim bu kişilik beni telefonla arayıp izin istedi. "Abi aramız bozulur mu ben X le çıkmak istiyorum" diye sormuştu. :shock: Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen bu arkadaş,bana bunu yaptı. Zaten günümüzde kardeş kardeşe düşman olmuş. Yani dostluklarda böyle sorunlar önemsiz geliyor insanlara. İşte bu durum sana ve benim gibilere şok edici geliyor :idea: Oysa diğerlerine göre çok normal...
Hayatta böyle şeyler karşımıza her an çıkacaktır. İnce eleyip sık dokumak lazım. Kendinden ödün vermemek lazım. Alem oyuncu olmuş,sokaklar sahne... :idea:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

sana değer vermiyene sende değer vermiyeceksin... yere dustumu bir tekmede sen atacaksın... kim olursa olsun... hem kafana takma bosver..
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

seyytan a katılıyorum değer verdiğin gittiyse bi hata yapmışım yada yanlış yapmışım deyipolayı kapat ama neden böyle oldu allahım ben nerde yanlış yaptım deyip düşünmeye başlarsan sonu bunalımdır felakettir benden demesi :idea:
molibden
Üye
Üye

Mesaj gönderen molibden »

Belki ona değer verdiğini yeterince gösterememiş,hissettirememiş olabilirsin..hani vardır yaa iki kelime onu söylemek çok zor gelir çogu insana :? kaybettikten sonra anlarsın herseyi ama artık çok geçtir SENİ SEVİYORUM demek için de..
fetheden
Üye
Üye
İsim: fatih

Mesaj gönderen fetheden »

verdiğimiz değeri onlara österemiyoz,elimizdekilerin kıymetini bilmioz da ondan gidio. bide deger verilmemesi gereken kişiler de deger verioz sora kaybadince üzülüyoz.
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

çünkü onlara göre fazla iyiydimm... bu yüzden ilk anda vazgeçebilirlerdi benden... giderlerdi...
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Gidenin yolu acik olsun arkadaslar..eger sizi anlmiyorsa, bi seyler yolunda gitmiyorsa zaten o kisi aradiginiz kisi diiilmis demektir!
:rock:
memed
Üye
Üye

Mesaj gönderen memed »

Eski büyüklerim derlerdi bana ''gelen ağam giden paşam''yani bunun üzerine daha yorum yapmıyacağım ...
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Herhalde sizin ona değer verdiğinizden haberi olmadığı için olabilir.