Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Değer verdiklerimiz neden gidiyor?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
gzyasi
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen gzyasi »

Belki de VerdiĞimiz değerin dozunu yanlış ayarlıyoruzdur... ya çok deĞer verip onu skıYoRuzdur ya da az deĞer Verip kendini yalnız hissetmesini sağlıYoRuzdur... :?
sedayzc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sedayzc »

aslında değer verdiklerimiz tam olarak gitmiyo bence,bazen onları bizde gönderebiliyoruz...farkında olmadan onları bi şekilde hayatımızın dışına itebiliyoruz...aynı anda aynı şeyleri hissedebileceğimiz birinin varlığına ve bigün gelip bizi bulacağına inanıyorum...işte o zaman değer verdiğimiz o insanın gidebilceğini kabul etmiyorum...anı yaşamayı öğrenmeli ve HİÇ GELMEYENİ bulmaya çabalamalıyız:)
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

HAYIR.. ONLAR BİZE GİTMEK İÇİN GELİYO ZATEN..
melodi
Üye
Üye

Mesaj gönderen melodi »

kimseye kendinden fazla değer verme ya onu katbedersin ya da kendin mahfolursun sanırım ben ikisinide yaşadım:(
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

kimseye kendinden fazla değer verme ya onu katbedersin ya da kendin mahfolursun
kendim mahvolmakla meşgulüm şu aralar
panda
Üye
Üye

Mesaj gönderen panda »

Bi insana gereği kadar değer vermeliyiz!Eğer gereğinden fazla değer verirsek ya sadece onu yüceltiriz yada kendimizi batırırız!....

defalarca yaşadım ve çok iyi biliyorum yani! :(
schizophrenia
Üye
Üye

Mesaj gönderen schizophrenia »

bnce güzel olan çoğu şeyin karşılığı yok.karşılığı olsa bu kdr deger verilmez .kimse anlamıyoki niye düşünsün beni niye gitmek varken kalsın.gitsin tabi gitsin!
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

çok basit , anlamak, sevmek, emek vermek, önemsemek, düşünmek, hayallerine ortak etmek, sadakat, güven vermek bunlar zor iş... gitmek en kolayı. ama gerçekten gitmek adına çok önemli sebepleri yoksa kalacak kadar sana değer vermiyor demektir...
LaWiN
Üye
Üye
İsim: BURCU

Mesaj gönderen LaWiN »

giden gitsin boşver kendini değiştiremezsen daha sonra gelenede yine ayni hatayi yaparsin belli olmaz belki sonra gelen yaptiğina hata dedirtmez bunun için denemeye değmez mi bence evettttttttt......
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

BU DÜNYADA BİR BENZERİM YOK MU, HANİ HERKESİN BİR RUH İKİZİ VARDI...

bu sorunun cevabını sana şöyLe vereyim...
inan benzerini buLsan da bir şey değişmiyor!
önemLi oLan günümüzde cesur oLmak daha ötesi değiL...

ben de bugüne kadar verdiğim değeri aLamadım aLamıyorum...
çünkü insanLara çok değer veriyorum...
maLesef ki insanLarı çok önemsiyorum!!!

inanıyorum ki bir gün herşey daha güzeL oLacak oLmak zorunda!!!
INFAZTEAM
Üye
Üye

Mesaj gönderen INFAZTEAM »

Akıllı ve düşünceli insan için::Ona verdiğimiz değere karşılık verememekten kokar ve daha fazla kendine bağlamadan gider. Böyle birini kaçırdığın için üzülmelisin. Gerçek sevgiyi hakeden bir insandır.

Kendini beğenmiş ve düşüncesiz insan için:: Kendini bulunmaz zanneder. bu gibiler için kendinizi üzmenize bile gerek yoktur. gitmesi sizin için en iyisi.
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

Mesaj gönderen menoktadenokta »

bazen gidenler için üzülürüz. ama onlar çoktan gitmiştir. kendimizi parçlarız dünyadaki en şanssız insan neden benim neden terkediliyorum, sevilmiyorum... v.s. der dururuz. biz bunları yaşarken giden hiç bizi düşünmez, çoktan yeni birilerini bulmuştur. biz onu haksız yere büyütürüz. "anladımki ağaçlar toprağa acı verdikçe büyür..." ve biz burda toprak oluyoruz. ama düşünemediğimiz bir şey daha var. dünyanın en şanslı insanı belkide biziz. nasılmı? herkesin bildiği ama görmediği bir cennet ve cehennem var. aslında cenneti de cehennemi de yaşıyoruz ve farkında değiliz. bir insan var ve deliler gibi seviyorsun. ve gün geldi seni terketti anladınki verdiğin değeri, sevgiyi haketmeyen bir insanmış o. hayatını cehenneme çevirdiğini sanırsın ama bilmeden cenneti yaşıyorsundur belki. düşünsene ya o insanla evlenseydin çocuğun olsaydı ve bütün hayatı sana zindan etseydi. verdiğin değeri ve sevgiyi haketmeyen insandan bahsediyoruz terkettiğinde anlamıştın ama terketmeyince anlayamadın ve hayatın zindan olduktan sonra anlasanda artık olan olmuştur ve cehennemde yaşayacaksın... tam tersi olsaydı o da seni seviyorsa ve verdiğin değeri ve sevgiyi hakediyorsa işte cennette yaşıyorsun...
cennet ve cehennem bu dünyada ve biz bunu yaşıyoruz. gidene üzülmektense hayatı yaşamalıyız. bu hayat bizim...

terkedildiğim için üzülmüyorum artık. ben cennette yaşamak istiyorum iyikiide terketmiş beni...

neden teredildiğimize gelince. dağcıları örnek vermek istiyorum. ilk dağa çıkmadan önce o dağ gözünde büyür ama o dağın zirvesine varınca yeni dağlara merak salar. ve onun için o dağ aşılması zor olmayan bir dağdır. yenilerini merak eder ve başka dağlara çıkmaya çalışır. bence biraz aşılması zor bir dağ olmalıyız. hep biryelerimizde gizlediğimiz şeyler olmalıki keşfettikçe bırakması zorlaşmalı...
En son menoktadenokta tarafından Çarşamba, Eylül 26, 2007 13:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Re: Değer verdiklerimiz neden gidiyor?

Mesaj gönderen Rkoycu »

Güzel bir soru..Bilmem :yok:
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

Mesaj gönderen menoktadenokta »

herkes için farklı bir cevabı var sanırım bu sorunun
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

Her şey geldiği gibi gidiyor işte iyi veya kötü..